pg_test_timing (PostgreSQL) 11 - en to vi translation catalogue (11 entries)

en: Usage: %s [-d DURATION]
vi: Cách dùng: %s [-d THỜI LƯỢNG]

en: Try "%s --help" for more information.
vi: Hãy thử "%s --help" để biết thêm thông tin.

en: %s: too many command-line arguments (first is "%s")
vi: %s: quá nhiều đối số cho câu lệnh (đầu tiên là "%s")

en: Testing timing overhead for %d second.
     | Testing timing overhead for %d seconds.
vi[0]: Kiểm tra thời gian vượt quá cho %d giây.

en: %s: duration must be a positive integer (duration is "%d")
vi: %s: thời lượng phải là một số nguyên dương (khoảng thời gian: "%d")

en: Detected clock going backwards in time.
vi: Clock được phát hiện đang đi ngược thời gian.

en: Time warp: %d ms
vi: Thời gian đảo ngược: %d ms

en: Per loop time including overhead: %0.2f ns
vi: Thời gian mỗi vòng lặp bao gồm cả thời gian vượt quá: %0.2f ns

en: % of total
vi: % của tổng

en: count
vi: số lượng

en: Histogram of timing durations:
vi: Biểu đồ về thời lượng thời gian:
