PostgreSQL 8.0 - en to sl translation catalogue (94 entries)

en: out of memory
sl: zmanjkalo je pomnilnika

en: SCM_CRED authentication method not supported
sl: SCM_CRED način avtentikacije ni podprt

en: Kerberos 4 authentication not supported
sl: Kerberos 4 avtentikacija ni podprta

en: Kerberos 5 authentication not supported
sl: Kerberos 5 avtentikacija ni podprta

en: authentication method %u not supported
sl: %u ni podprt način avtentikacije

en: invalid sslmode value: "%s"
sl: neznan SSL način: "%s"

en: sslmode value "%s" invalid when SSL support is not compiled in
sl: SSL način "%s" ni veljaven, kadar program ni bil preveden s SSL podporo

en: could not set socket to TCP no delay mode: %s
sl: vtičnice ni bilo mogoče preklopiti v TCP no delay način: %s

en: could not connect to server: %s
    	Is the server running locally and accepting
    	connections on Unix domain socket "%s"?
sl: s strežnikom se ni bilo mogoče povezati: %s
    	Ali je strežnik zagnan na lokalnem računalniku in sprejema
    	povezave na Unix domenski vtičnici "%s"?

en: could not connect to server: %s
    	Is the server running on host "%s" and accepting
    	TCP/IP connections on port %s?
sl: s strežnikom se ni bilo mogoče povezati: %s
    	Ali je strežnik zagnan na gostitelju "%s" in sprejema
    	TCP/IP povezave na vratih %s?

en: invalid connection state, probably indicative of memory corruption
sl: neveljavno stanje povezave, kar najverjetneje nakazuje okvaro podatkov v pomnilniku

en: could not translate host name "%s" to address: %s
sl: imena gostitelja "%s" ni bilo mogoče prevesti v naslov: %s

en: could not translate Unix-domain socket path "%s" to address: %s
sl: poti Unix domenske vtičnice "%s" ni bilo mogoče prevesti v naslov: %s

en: could not create socket: %s
sl: vtičnice ni bilo mogoče ustvariti: %s

en: could not set socket to close-on-exec mode: %s
sl: vtičnice ni bilo mogoče preklopiti v close-on-exec način: %s

en: could not get socket error status: %s
sl: stanja napake vtičnice ni bilo mogoče izvedeti: %s

en: could not get client address from socket: %s
sl: od vtičnice ni bilo mogoče izvedeti naslova odjemalca: %s

en: could not send SSL negotiation packet: %s
sl: SSL pogajalskega paketa ni bilo mogoče poslati: %s

en: could not send startup packet: %s
sl: zagonskega paketa ni bilo mogoče poslati: %s

en: server does not support SSL, but SSL was required
sl: strežnik ne vsebuje podpore za SSL, le-ta pa je bila zahtevana

en: received invalid response to SSL negotiation: %c
sl: na SSL pogajanje je bil prejet neveljaven odgovor: %c

en: expected authentication request from server, but received %c
sl: namesto pričakovane prošnje za avtentikacijo, je od strežnika bil prejet %c

en: unexpected message from server during startup
sl: med zagonom je od strežnika bilo prejeto nepričakovano sporočilo

en: missing "=" after "%s" in connection info string
sl: v nizu s povezavnimi podatki manjka "=" za "%s"

en: invalid connection option "%s"
sl: neveljavna povezavna možnost "%s"

en: unterminated quoted string in connection info string
sl: povezavni niz vsebuje nezaključen niz v narekovajih

en: connection pointer is NULL
sl: kazalec na povezavo je NULL

en: row number %d is out of range 0..%d
sl: število vrstice %d je izven obsega 0..%d

en: out of memory
sl: zmanjkalo je pomnilnika

en: NOTICE
sl: OPOMBA

en: command string is a null pointer
sl: ukazni niz je null pointer

en: statement name is a null pointer
sl: ime izjave je null pointer

en: function requires at least protocol version 3.0
sl: funkcija zahteva vsaj protokol verzije 3.0

en: no connection to the server
sl: ni povezave s strežnikom

en: another command is already in progress
sl: trenutno že poteka izvajanje drugega ukaza

en: unexpected asyncStatus: %d
sl: nepričakovan asyncStatus: %d

en: COPY terminated by new PQexec
sl: COPY je bil prekinjen s strani novega PQexec klica

en: COPY IN state must be terminated first
sl: COPY IN stanje mora najprej biti zaključeno

en: COPY OUT state must be terminated first
sl: COPY OUT stanje mora najprej biti zaključeno

en: no COPY in progress
sl: trenutno se ne izvaja noben COPY ukaz

en: connection in wrong state
sl: povezava je v napačnem stanju

en: invalid ExecStatusType code
sl: neveljavna ExecStatusType koda

en: column number %d is out of range 0..%d
sl: število stolpca %d je izven obsega 0..%d

en: could not interpret result from server: %s
sl: rezultata s strežnika ni bilo mogoče razumeti: %s

en: could not open file "%s": %s
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti: %s

en: query to initialize large object functions did not return data
sl: poizvedba za inicializacijo funkcij za delo z velikimi objekti ni vrnila podatkov

en: cannot determine OID of function lo_open
sl: OID vrednosti za funkcijo lo_open ni mogoče ugotoviti

en: cannot determine OID of function lo_close
sl: OID vrednosti za funkcijo lo_close ni mogoče ugotoviti

en: cannot determine OID of function lo_creat
sl: OID vrednosti za funkcijo lo_creat ni mogoče ugotoviti

en: cannot determine OID of function lo_unlink
sl: OID vrednosti za funkcijo lo_unlink ni mogoče ugotoviti

en: cannot determine OID of function lo_lseek
sl: OID vrednosti za funkcijo lo_lseek ni mogoče ugotoviti

en: cannot determine OID of function lo_tell
sl: OID vrednosti za funkcijo lo_tell ni mogoče ugotoviti

en: cannot determine OID of function loread
sl: OID vrednosti za funkcijo loread ni mogoče ugotoviti

en: cannot determine OID of function lowrite
sl: OID vrednosti za funkcijo lowrite ni mogoče ugotoviti

en: integer of size %lu not supported by pqGetInt
sl: integer velikosti %lu ni podprt s strani pqGetInt

en: integer of size %lu not supported by pqPutInt
sl: integer velikosti %lu ni podprt s strani pqPutInt

en: connection not open
sl: povezava ni odprta

en: server closed the connection unexpectedly
    	This probably means the server terminated abnormally
    	before or while processing the request.
sl: strežnik je nepričakovano prekinil povezavo
    	To najverjetneje pomeni, da je prišlo do nenadne prekinitve
    	izvajanja strežnika, pred ali med obdelavo zahteve.

en: timeout expired
sl: časovna omejitev se je iztekla

en: select() failed: %s
sl: select() ni uspel: %s

en: invalid setenv state %c, probably indicative of memory corruption
sl: neveljavno setenv stanje %c, kar najverjetneje nakazuje okvaro podatkov v pomnilniku

en: invalid state %c, probably indicative of memory corruption
sl: neveljavno stanje %c, kar najverjetneje nakazuje okvaro podatkov v pomnilniku

en: message type 0x%02x arrived from server while idle
sl: v času neaktivnosti je od strežnika prispelo sporočilo tipa 0x%02x

en: unexpected character %c following empty query response ("I" message)
sl: praznemu odgovoru na poizvedbo je sledil nepričakovani znak %c ("I" sporočilo)

en: server sent data ("D" message) without prior row description ("T" message)
sl: strežnik je poslal podatke ("D" sporočilo) brez predhodnega opisa vrstic ("T" sporočilo)

en: server sent binary data ("B" message) without prior row description ("T" message)
sl: strežnik je poslal binarne podatke ("B" sporočilo) brez predhodnega opisa vrstic ("T" sporočilo)

en: unexpected response from server; first received character was "%c"
sl: strežnik je vrnil nepričakovan odgovor; prvi prejeti znak je bil "%c"

en: lost synchronization with server, resetting connection
sl: prišlo je do izgube sinhronizacije s strežnikom; obnavljam povezavo

en: protocol error: id=0x%x
sl: napaka protokola: id=0x%x

en: server sent data ("D" message) without prior row description ("T" message)
sl: strežnik je poslal podatke ("D" sporočilo) brez predhodnega opisa vrstic ("T" sporočilo)

en: message contents do not agree with length in message type "%c"
sl: vsebina sporočila se razlikuje od dolžine v sporočilu tipa "%c"

en: lost synchronization with server: got message type "%c", length %d
sl: prišlo je do izgube sinhronizacije s strežnikom: prejeto sporočilo tipa "%c", dolžine %d

note: translator: %s represents a digit string
en:  at character %s
sl:  pri znaku %s

en: DETAIL:  %s
sl: PODROBNOSTI:  %s

en: HINT:  %s
sl: NAMIG:  %s

en: QUERY:  %s
sl: POIZVEDBA:  %s

en: CONTEXT:  %s
sl: KONTEKST:  %s

en: LOCATION:
sl: LOKACIJA:

en: LINE %d:
sl: VRSTICA %d:

en: PQgetline: not doing text COPY OUT
sl: PQgetline: ne izvaja se tekstovni COPY OUT

en: SSL SYSCALL error: %s
sl: SSL SYSCALL napaka: %s

en: SSL SYSCALL error: EOF detected
sl: SSL SYSCALL napaka: zaznan je bil EOF

en: SSL error: %s
sl: SSL napaka: %s

en: unrecognized SSL error code: %d
sl: neznana koda SSL napake: %d

en: could not create SSL context: %s
sl: SSL konteksta ni bilo mogoče ustvariti: %s

en: could not read root certificate file "%s": %s
sl: datoteke s korenskimi certifikati "%s" ni bilo mogoče prebrati: %s

en: could not open certificate file "%s": %s
sl: certifikata "%s" ni bilo mogoče odpreti: %s

en: could not read certificate file "%s": %s
sl: certifikata "%s" ni bilo mogoče prebrati: %s

en: could not establish SSL connection: %s
sl: SSL povezave ni bilo mogoče vzpostaviti: %s

en: certificate present, but not private key file "%s"
sl: certifikat obstaja, zasebni ključ "%s" pa ne

en: certificate does not match private key file "%s": %s
sl: certifikat se ne ujema z zasebnim ključem "%s": %s

en: certificate could not be obtained: %s
sl: certifikata ni bilo mogoče dobiti: %s

en: could not receive data from server: %s
sl: podatkov iz strežnika ni bilo mogoče prejeti: %s

en: could not send data to server: %s
sl: podatkov ni bilo mogoče poslati na strežnik: %s
