ecpg (PostgreSQL) 12 - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Options:
ro: Opţiuni:

en: %s: could not open file "%s": %s
ro: %s: imposibil de deschis fişierul "%s": %s

en: Try "%s --help" for more information.
ro: Încercaţi "%s --help" pentru mai multe informaţii.

en: unterminated /* comment
ro: comentariu  /* neterminat

en: unterminated quoted string
ro: șir în ghilimele, neterminat

en: unterminated dollar-quoted string
ro: șir încadrat în semnul dollar neterminat

en: unterminated quoted identifier
ro: identificator în ghilimele, neterminat

en: syntax error
ro: eroare de sintaxă

en: cursor "%s" does not exist
ro: cursorul "%s" nu există

note: translator: %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at or near "%s"
ro: %s la sau aproape de "%s"

en: out of memory
ro: memorie insuficientă
