pg_archivecleanup (PostgreSQL) 10 - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: fatal:
tr: ölümcül (fatal):

en: error:
tr: hata:

en: warning:
tr: uyarı:

en: archive location "%s" does not exist
tr: "%s" arşiv lokasyonu mevcut değil

en: could not remove file "%s": %m
tr: "%s" dosyası silinemedi: %m

en: could not read archive location "%s": %m
tr: "%s" arşiv lokasyonu okunamadı: %m

en: could not close archive location "%s": %m
tr: "%s" arşiv lokasyonu kapatılamadı: %m

en: could not open archive location "%s": %m
tr: "%s" arşiv lokasyonu açılamadı: %m

en: invalid file name argument
tr: geçersiz dosya adı argümanı

en: Try "%s --help" for more information.
tr: Daha fazla bilgi için "%s --help" yazın

en: %s removes older WAL files from PostgreSQL archives.
tr: %s daha eski WAL dosyalarını PostgreSQL arşivlerinden kaldırır.

en: Usage:
tr: Kullanımı:

en:   %s [OPTION]... ARCHIVELOCATION OLDESTKEPTWALFILE
tr:  %s [SECENEK]... ARSIVLOKASYONU TUTULANENESKIWALDOSYASI

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en:   -d             generate debug output (verbose mode)
tr:   -d             hata ayıklama çıktısı oluştur (ayrıntılı açıklamalı mod)

en:   -n             dry run, show the names of the files that would be removed
tr:   -n             tatbikat modu, sadece kaldırılacak dosyaların adlarını göster

en:   -V, --version  output version information, then exit
tr:   -V, --version  sürüm bilgisini göster, sonra çık

en:   -x EXT         clean up files if they have this extension
tr:   -x EXT             bu uzantıya sahip dosyaları temizle

en:   -?, --help     show this help, then exit
tr:   -?, --help     bu yardımı göster, sonra çık

en: 
    For use as archive_cleanup_command in postgresql.conf:
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup [OPTION]... ARCHIVELOCATION %%r'
    e.g.
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir %%r'
tr: 
    postgresql.conf'da archive_cleanup_command olarak kullanmak için:
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup [SECENEK]... ARSIVLOKASYONU %%r'
    örnek:
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir %%r'

en: 
    Or for use as a standalone archive cleaner:
    e.g.
      pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir 000000010000000000000010.00000020.backup
tr: 
    Veya bağımsız bir arşiv temizleyici olarak kullanmak için: 
    örnek:
      pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir 000000010000000000000010.00000020.backup

en: 
    Report bugs to <pgsql-bugs@lists.postgresql.org>.
tr: 
    Hataları <pgsql-bugs@lists.postgresql.org> adresine bildirebilirsiniz.

en: must specify archive location
tr: arşiv lokasyonu belirtilmeli

en: must specify oldest kept WAL file
tr: tutulan en eski WAL dosyası belirtilmeli

en: too many command-line arguments
tr: çok fazla komut-satırı argümanı
