pg_rewind (PostgreSQL) 12 - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not open directory "%s": %m
ro: imposibil de deschis directorul "%s": %m

en: could not stat file "%s": %m
ro: imposibil de obţinut starea fişierului "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
ro: imposibil de citit directorul "%s": %m

en: could not read file "%s": %m
ro: imposibil de citit fişierul "%s": %m

en: could not close file "%s": %m
ro: imposibil de închis fişierul "%s": %m

en: could not write file "%s": %m
ro: imposibil de scris fişierul "%s": %m

en: could not remove file "%s": %m
ro: imposibil de eliminat fişierul "%s": %m

en: could not open file "%s" for reading: %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s" pentru citire: %m

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not open file "%s": %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s": %m

en: Options:
ro: Opţiuni:

en: Try "%s --help" for more information.
ro: Încercaţi "%s --help" pentru mai multe informaţii.

en: You must run %s as the PostgreSQL superuser.
ro: Trebuie să rulaţi %s ca utilizatorul privilegiat pentru PostgreSQL.

en: syntax error in history file: %s
ro: eroare de sintaxă în fişierul istoric: %s

en: Expected a numeric timeline ID.
ro: ID timeline numeric aşteptat.

en: invalid data in history file: %s
ro: date incorecte în fişierul istoric: %s

en: Timeline IDs must be in increasing sequence.
ro: ID-urile timeline trebuie să fie în ordine crescătoare.

en: Timeline IDs must be less than child timeline's ID.
ro: ID-urile timeline trebuie să fie mai mici decât ID-ul timeline al fiului.

en: invalid record offset at %X/%X
ro: decalare a înregistrării incorectă în %X/%X

en: contrecord is requested by %X/%X
ro: contrecord este necesar pentru %X/%X

en: invalid resource manager ID %u at %X/%X
ro: ID administrator de resurse incorect (%u) în %X/%X

en: incorrect resource manager data checksum in record at %X/%X
ro: sumă de control a datelor administratorului de resurse incorectă în înregistrarea din %X/%X
