pg_upgrade (PostgreSQL) 12 - en to pt_BR translation catalogue (11 entries)

en: could not open file "%s": %s
pt_BR: não pôde abrir arquivo "%s": %s

en: could not open file "%s" for reading: %s
pt_BR: não pôde abrir arquivo "%s" para leitura: %s

en: "%s" is not a directory
pt_BR: "%s" não é um diretório

en: could not load library "%s": %s
pt_BR: não pôde carregar biblioteca "%s": %s

en: Try "%s --help" for more information.
pt_BR: Tente "%s --help" para obter informações adicionais.

en: Usage:
pt_BR: Uso:

en: Options:
pt_BR: Opções:

en: could not create worker process: %s
pt_BR: não pôde criar processo filho: %s

en: %s: could not find own program executable
pt_BR: %s: não pôde encontrar executável

en: Failure, exiting
pt_BR: Falha, terminando

en: out of memory
pt_BR: sem memória
