PostgreSQL 8.3 - en to nl translation catalogue (280 entries)

en: could not read file "%s": %m
nl: kon bestand niet lezen "%s": %m

en: could not close file "%s": %m
nl: kon bestand "%s" niet sluiten: %m

en: could not open file "%s": %m
nl: kon bestand niet openen "%s":%m

en: could not write file "%s": %m
nl: kon niet schrijven naar bestand "%s": %m

en: invalid binary "%s"
nl: ongeldige binaire "%s"

en: could not read binary "%s"
nl: kon geen binaire "%s" lezen

en: could not find a "%s" to execute
nl: kon geen  "%s" vinden om uit te voeren

en: out of memory
nl: geheugen uitgeput

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
nl: kon bestande "%s" niet hernoemen naar "%s": %m

en: child process exited with exit code %d
nl: sub proces eindigde met code %d

en: child process was terminated by exception 0x%X
nl: sub proces was geëindigd door exceptie 0x%X

en: child process exited with unrecognized status %d
nl: sub proces eindigde met onherkenbare status %d

en: could not determine encoding for locale "%s": codeset is "%s"
nl: encoding type for locale "%s" kon niet worden bepaald: codeset is "%s"

en: could not set junction for "%s": %s
nl: verbinding voor "%s" kon niet worden zeget: %s

en: could not set junction for "%s": %s
nl: verbinding voor "%s" kon niet worden zeget: %s

en: number of columns (%d) exceeds limit (%d)
nl: aantal kolommen (%d) overschijd limiet (%d)

en: number of index columns (%d) exceeds limit (%d)
nl: Het aantal index kolommen (%d) overschrijden limiet (%d)

en: unsupported format code: %d
nl: niet ondersteunde format code: %d

en: unrecognized parameter "%s"
nl: onbekende parameter "%s"

en: parameter "%s" specified more than once
nl: parameter "%s" meerdele malen opgegeven

en: index "%s" is not a hash index
nl: index "%s" is geen hash index

en: index "%s" has wrong hash version
nl: index "%s" heeft een foute hash versie

en: could not create file "%s": %m
nl: kon bestand "%s" niet maken : %m

en: could not write to file "%s": %m
nl: kon niet naar bestand "%s" schrijven: %m

en: could not remove file "%s": %m
nl: kon bestand niet verwijderen "%s":%m

en: "%s" is not an index
nl: "%s" is geen index

en: duplicate key value violates unique constraint "%s"
nl: dubbele key waarde overtreed unieke beperking "%s"

en: index "%s" is not a btree
nl: index "%s" is geen btree

en: "%s" is an index
nl: "%s" is een index

en: "%s" is a composite type
nl: "%s" is een composite type

en: Could not open file "%s": %m.
nl: Kon bestand "%s" niet openen : %m.

en: removing file "%s"
nl: bestand aan het verwijderen "%s"

en: syntax error in history file: %s
nl: syntax error in history bestand: %s

en: Expected a numeric timeline ID.
nl: Verwachtte een numerieke timeline ID

en: invalid data in history file: %s
nl: ongeldige data in history bestand: %s

en: Timeline IDs must be in increasing sequence.
nl: Timeline IDs moeten in stijgende volgorde zijn.

en: invalid data in history file "%s"
nl: ongeldige data in history bestand "%s"

en: Timeline IDs must be less than child timeline's ID.
nl: Timeline IDs moeten kleiner zijn dan child timeline's ID.

en: transaction identifier "%s" is too long
nl: transactie identifier "%s" is te lang

en: transaction identifier "%s" is already in use
nl: transactie identifier "%s" is al in gebruik

en: maximum number of prepared transactions reached
nl: maximum aantal of voorbereide transacties bereikt

en: Increase max_prepared_transactions (currently %d).
nl: Verhoog max_prepared_transactions (nu %d).

en: prepared transaction with identifier "%s" is busy
nl: voorbereide transactie met identifier "%s" is bezig

en: permission denied to finish prepared transaction
nl: toegang geweigerd om voorbereide transactie te beeindigen.

en: Must be superuser or the user that prepared the transaction.
nl: Moet super user of de user die de transactie voorbereide zijn.

en: prepared transaction belongs to another database
nl: voorbereide transactie behoort aan een andere database

en: Connect to the database where the transaction was prepared to finish it.
nl: Verbind met de database waar de transactie voorbereid was om ze te beeindigen.

en: prepared transaction with identifier "%s" does not exist
nl: voorbereide transactie met indentifier "%s" bestaat niet

en: database "%s" must be vacuumed within %u transactions
nl: database "%s" moet ge-vacuumed worden binnen %u transacties

note: translator: %s represents an SQL statement name
en: %s cannot run inside a transaction block
nl: %s kan niet gebruikt worden binnen een transactie blok

note: translator: %s represents an SQL statement name
en: %s cannot run inside a subtransaction
nl: %s kan niet gebruikt worden binnen een subtransactie

note: translator: %s represents an SQL statement name
en: %s can only be used in transaction blocks
nl: %s kan enkel gebruikt worden in een transactie blok

en: there is already a transaction in progress
nl: er is reeds een transactie bezig

en: there is no transaction in progress
nl: er is geen transactie bezig

en: cannot have more than 2^32-1 subtransactions in a transaction
nl: kan niet meer dan 2^32-1 subtransacties in een transactie hebben

en: database files are incompatible with server
nl: database bestanden zijn incompatibel met server.

en: It looks like you need to initdb.
nl: Het lijkt erop dat u initdb moet uitvoeren.

en: incorrect checksum in control file
nl: onjuiste checksum in control bestand

en: It looks like you need to recompile or initdb.
nl: Het lijkt erop dat u moet hercompileren of initdb moet uitvoeren.

en: archive recovery complete
nl: archief herstelling gereed

en: control file contains invalid data
nl: control bestand bevat ongeldige data

en: database system was shut down at %s
nl: database systeen werd afgesloten om %s

en: database system shutdown was interrupted; last known up at %s
nl: database afsluiten werd onderbroken; laatst gekende up te %s

en: database system was interrupted while in recovery at %s
nl: database systeem werd onderbroken tijdens herstelling te %s

en: This probably means that some data is corrupted and you will have to use the last backup for recovery.
nl: Dit betekend waarschijnlijk dat sommige data corrupt is en dat u de laatste backup zult moeten gebruiken om te herstellen

en: database system was interrupted while in recovery at log time %s
nl: database systeem werd onderbroken tijdens herstelling om log tijd %s

en: If this has occurred more than once some data might be corrupted and you might need to choose an earlier recovery target.
nl: Als het meer dan 1 keer gebeurde zou het kunnen dat sommige data corrupts is en dat u misschien een eerder herstellings doel moet kiezen.

en: database system was interrupted; last known up at %s
nl: database systeem was onderbroken; laatst gekende up te %s

en: starting archive recovery
nl: starten archief herstelling

en: could not locate required checkpoint record
nl: kon vereiste checkpoint record niet vinden

en: could not locate a valid checkpoint record
nl: kon geen geldig checkpoint record vinden

en: invalid next transaction ID
nl: volgende transactie ID is ongeldig

en: database system was not properly shut down; automatic recovery in progress
nl: database systeem was niet correct afgesloten; automatisch herstel is bezig

en: shutting down
nl: bezig met afsluiten

en: a backup is already in progress
nl: er is reeds een backup bezig

en: Run pg_stop_backup() and try again.
nl: doe pg_stop_backup() an probeer opnieuw.

en: If you're sure there is no backup in progress, remove file "%s" and try again.
nl: Als u zeker bent dat er geen backup bezig is verwijder dan bestand "%s" en probeer opnieuw.

en: a backup is not in progress
nl: er is geen backup bezig

en: invalid data in file "%s"
nl: ongeldige data in bestand "%s"

en: could not create archive status file "%s": %m
nl: kon archief bestand "%s" niet maken:%m

en: could not write archive status file "%s": %m
nl: kan niet schrijven naar arcief bestand "%s": %m

en: --%s requires a value
nl: --%s vereist een waarde

en: -c %s requires a value
nl: -c %s vereist een waarde

en: Try "%s --help" for more information.
nl: Probeer "%s --help" voor meer informatie.

en: %s: invalid command-line arguments
nl: %s: ongeldig command-line argument

en: large object %u does not exist
nl: large object %u bestaat niet

en: column "%s" of relation "%s" does not exist
nl: colume "%s" van relation "%s" bestaat niet

en: unrecognized privilege type "%s"
nl: onbekend privilege type "%s"

en: permission denied for conversion %s
nl: toegang geweigerd voor conversion %s

en: permission denied for database %s
nl: toegang geweigerd voor database %s

en: permission denied for function %s
nl: toeganf geweigerd voor functie %s

en: permission denied for language %s
nl: toegang geweigerd voor language %s

en: permission denied for operator class %s
nl: toegang geweigerd voor operator class %s

en: permission denied for operator %s
nl: toegang geweigerd voor operator %s

en: permission denied for operator family %s
nl: toegang geweigerd voor operator family %s

en: permission denied for schema %s
nl: toegang geweigerd voor schema %s

en: permission denied for sequence %s
nl: toegang geweigerd voor sequence %s

en: permission denied for tablespace %s
nl: toegang geweigerd voor tablespace %s

en: permission denied for text search configuration %s
nl: toegang geweigerd voor text search configuratie %s

en: permission denied for text search dictionary %s
nl: toegang geweigerd voor text search dictionary %s

en: permission denied for type %s
nl: toegang geweigerd voor type %s

en: must be owner of conversion %s
nl: moet eigenaar zijn van conversion %s

en: must be owner of database %s
nl: moet eigenaar zijn van database %s

en: must be owner of function %s
nl: moet eigenaar zijn van functie %s

en: must be owner of language %s
nl: moet eigenaar zijn van language %s

en: must be owner of operator class %s
nl: moet eigenaar zijn van operator class %s

en: must be owner of operator %s
nl: moet eigenaar zijn van operator %s

en: must be owner of operator family %s
nl: moet eigenaar zijn van operator family %s

en: must be owner of sequence %s
nl: moet eigenaar zijn van sequence %s

en: must be owner of type %s
nl: moet eigenaar zijn van type %s

en: must be owner of schema %s
nl: moet eigenaar zijn van schema %s

en: must be owner of text search configuration %s
nl: moet eigenaar zijn van text search configuration %s

en: must be owner of text search dictionary %s
nl: moet eigenaar zijn van text search dictionary %s

en: must be owner of relation %s
nl: moet eigenaar zijn van relatie %s

en: relation with OID %u does not exist
nl: relation met OID %u bestaat niet

en: database with OID %u does not exist
nl: database met OID %u bestaat niet

en: function with OID %u does not exist
nl: function met OID %u bestaat niet

en: language with OID %u does not exist
nl: language met OID %u bestaat niet

en: schema with OID %u does not exist
nl: schema met OID %u bestaat niet

en: tablespace with OID %u does not exist
nl: tablespace met OID %u bestaat niet

en: type with OID %u does not exist
nl: type met OID %u bestaat niet

en: operator with OID %u does not exist
nl: operator met OID %u bestaat niet

en: operator class with OID %u does not exist
nl: operator class met OID %u bestaat niet

en: operator family with OID %u does not exist
nl: operator family met OID %u bestaat niet

en: text search dictionary with OID %u does not exist
nl: text search dictionary met OID %u bestaat niet

en: conversion with OID %u does not exist
nl: conversion met OID %u bestaat niet

en: %s depends on %s
nl: %s heeft %s nodig

en: permission denied to create "%s.%s"
nl: toegang geweigerd om "%s.%s" te maken

en: tables can have at most %d columns
nl: tabellen kunnen maximum %d kolommen hebben

en: relation "%s.%s" does not exist
nl: relation "%s.%s" bestaat niet

en: relation "%s" does not exist
nl: relation "%s" bestaat niet

en: text search parser "%s" does not exist
nl: text search parser "%s" bestaat niet

en: text search dictionary "%s" does not exist
nl: text search dictionary "%s" bestaat niet

en: text search template "%s" does not exist
nl: text search template "%s" bestaat niet

en: text search configuration "%s" does not exist
nl: text search configuration "%s" bestaat niet

en: conversion "%s" does not exist
nl: conversion "%s" bestaat niet

en: permission denied to create temporary tables in database "%s"
nl: toegenag geweigerd om temporary table te maken in database "%s"

en: "%s" is not a view
nl: "%s" is geen view

en: function %s
nl: functie %s

en: constraint %s
nl: beperking %s

en: language %s
nl: taal %s

en: role %s
nl: rol %s

en: cannot determine transition data type
nl: kan transition data type niet achterhalen

en: cannot determine result data type
nl: kan resulterend data type niet achterhalen

en: unsafe use of pseudo-type "internal"
nl: onveillig gebruik van pseudo-type "internal"

en: function %s does not exist
nl: function %s bestaat niet

en: conversion "%s" already exists
nl: conversion "%s" bestaat al

en: default conversion for %s to %s already exists
nl: default conversion voor %s naar %s bestaat al

en: schema "%s" already exists
nl: schema "%s" bestaat al

en: "%s" is not a valid operator name
nl: "%s" is geen geldige operator name

en: operator %s already exists
nl: operator %s bestaat al

en: language "%s" already exists
nl: language "%s" bestaat al

en: source encoding "%s" does not exist
nl: source encoding "%s" bestaat niet

en: destination encoding "%s" does not exist
nl: destination encoding "%s" bestaat niet

en: "%s" is a directory
nl: "%s" is een map

en: LOCATION is not supported anymore
nl: LOCATION is niet meer ondersteund

en: database "%s" already exists
nl: database "%s" bestaat al

en: %s requires a parameter
nl: %s vereist een parameter

en: %s requires a numeric value
nl: %s vereist een numeric value

en: %s requires a Boolean value
nl: %s vereist een Boolean value

en: parameter "%s" requires a Boolean value
nl: parameter "%s" vereist een Boolean waarde

en: type %s does not exist
nl: type %s bestaat niet

en: "%s" is not a table or view
nl: "%s" is geen a table of view

en: cursor "%s" does not exist
nl: cursor "%s" bestaat niet

en: constraint "%s" does not exist
nl: constraint "%s" bestaat niet

en: Use ALTER TABLE instead.
nl: Gebruik ALTER TABLE.

en: role "%s" already exists
nl: role "%s" bestaat al

en: permission denied
nl: toegenag geweigerd

en: permission denied to drop role
nl: toegeang geweigerd on role te verwijderen

en: role "%s" does not exist
nl: role "%s" bestaat niet

en: current user cannot be dropped
nl: huiduge gebruiken kan niet verwijderd worden

en: cannot set transaction read-write mode inside a read-only transaction
nl: kon transactie modus (read-write) binnen een read-only transactie niet worden gezet

en: could not open configuration file "%s": maximum nesting depth exceeded
nl: configuratie bestand  "%s" kon niet worden geopend: maximum nesting depth is overschreden

en: syntax error in file "%s" line %u, near end of line
nl: syntax fout in bestand "%s" regel %u, bij einde van regel

en: syntax error in file "%s" line %u, near token "%s"
nl: syntax fout in bestand "%s" regel %u, bij  token "%s"

en: authentication failed for user "%s": host rejected
nl: inloggen mislukt voor gebruiker "%s": host rejected

en: "trust" authentication failed for user "%s"
nl: "trust" inloggen mislukt voor gebruiker "%s"

en: Ident authentication failed for user "%s"
nl: Ident inloggen mislukt voor gebruiker "%s"

en: password authentication failed for user "%s"
nl: password inloggen mislukt voor gebruiker "%s"

en: GSSAPI authentication failed for user "%s"
nl: GSSAPI inloggen mislukt voor gebruiker "%s"

en: SSPI authentication failed for user "%s"
nl: SSPI inloggen mislukt voor gebruiker "%s"

en: PAM authentication failed for user "%s"
nl: PAM inloggen mislukt voor gebruiker "%s"

en: LDAP authentication failed for user "%s"
nl: LDAP inloggen mislukt voor gebruiker "%s"

en: authentication failed for user "%s": invalid authentication method
nl: inloggen mislukt voor gebruiker "%s": ongeldige inlog methode

note: translator: last %s describes encryption state
en: no pg_hba.conf entry for host "%s", user "%s", database "%s", %s
nl: geen pg_hba.conf lijn voor host "%s", gebruiker "%s", database "%s", %s

en: group "%s" does not exist
nl: group "%s" bestaat niet

note: translator: first %s is name of a SQL construct, eg CASE
en: %s could not convert type %s to %s
nl: %s kon type %s niet naar %s converteren

en: invalid value for parameter "%s": "%s"
nl: ongeldige waarde voor parameter "%s": "%s"

en: %d is outside the valid range for parameter "%s" (%d .. %d)
nl: %d is buiten het bereik van geldige range voor parameter  "%s" (%d .. %d)

en: could not link file "%s" to "%s": %m
nl: kon bestand "%s" niet linken aan "%s": %m

note: translator: first %s is inet or cidr
en: invalid input syntax for type %s: "%s"
nl: ongeldige invoersyntax voor type %s:"%s"

en: TIME(%d)%s precision must not be negative
nl: TIME(%d)%s precisie mag niet negatief zijn

en: TIME(%d)%s precision reduced to maximum allowed, %d
nl: TIME(%d)%s precisie verminderd naar maximum toegestaan, %d

en: date out of range: "%s"
nl: datum uit bereik : "%s"

en: timestamp out of range
nl: timestamp uit bereik

en: date out of range for timestamp
nl: datum uiy berik voor timestamp

en: "time" units "%s" not recognized
nl: "time" units "%s" niet herkend

en: "time with time zone" units "%s" not recognized
nl: "time with time zone" units "%s" niet herkend

en: time zone "%s" not recognized
nl: time zone "%s" niet herkend

en: date/time field value out of range: "%s"
nl: date/time veld waarde buiten bereik: "%s"

en: Perhaps you need a different "datestyle" setting.
nl: Mogelijks heeft u een andere "datestyle" setting nodig.

en: interval field value out of range: "%s"
nl: interval veld waarde buiten bereik: "%s"

en: unrecognized encoding: "%s"
nl: ongekende encoding: "%s"

en: invalid input value for enum %s: "%s"
nl: ongeldige invoersyntax voor waarde enum %s:"%s"

en: invalid internal value for enum: %u
nl: ongeldige interne waarde voor enum:%u

en: could not determine actual enum type
nl: kon eigenlijk enum type niet achterhalen

en: "%s" is out of range for type real
nl: "%s" is buiten bereik voor type real

en: "%s" is out of range for type double precision
nl: "%s" is buiten bereik voor type double precision

en: smallint out of range
nl: smallint buiten bereik

en: cannot take square root of a negative number
nl: kan de vierkantwortel van een negatief getal niet berekenen

en: cannot use "V" and decimal point together
nl: kan "V" en het decimaal punt niet tegelijk gebruiken

en: invalid number of points in external "path" value
nl: ongeldig aantal punten in externe "path" waarde

en: invalid number of points in external "polygon" value
nl: ongeldig aantal punten in externe "polygon" waarde

en: invalid octet value in "macaddr" value: "%s"
nl: ongeldige octet waarde in "macaddr" waarde:"%s"

en: invalid cidr value: "%s"
nl: ongeldige cidr waarde:"%s"

en: could not format inet value: %m
nl: kon inet waarde niet converteren: %m

en: cannot convert NaN to integer
nl: kan NaN niet naar integer converteren

en: cannot convert NaN to bigint
nl: kan Nan Niet naar bigint converteren

en: cannot convert NaN to smallint
nl: kan Nan niet naar smallint converteren

en: value "%s" is out of range for 8-bit integer
nl: waarde "%s" is buiten bereik voor 8-bit integer

en: Too few columns.
nl: Te weinig kolommen

en: Too many columns.
nl: Te veel kolommen

en: length for type %s must be at least 1
nl: lengte voor type %s moet minstens 1 zijn

en: length for type %s cannot exceed %d
nl: lengte voor type %s mag %d niet overschrijden

en: role with OID %u does not exist
nl: role met OID %u bestaat niet

en: database system is shut down
nl: database syteem is afgesloten

en: too many connections for database "%s"
nl: teveel verbindingen met de database "%s"

en: database %u does not exist
nl: database %u bestaat niet

en: Sets the program name used to identify PostgreSQL messages in syslog.
nl: Bepaalt de programmanaam die wordt gebruikt om berichten van PostgreSQL in syslog te identificeren.

en: Sets the time zone for displaying and interpreting time stamps.
nl: Bepaalt de tijd zone voor de weergave en interpreteren van timestamps.

en: Selects a file of time zone abbreviations.
nl: Selecteert een bestand van timezone afkortingen.

en: Sets the owning group of the Unix-domain socket.
nl: Bepaalt de groepeigenaar van de Unix-domain socket.

en: The owning user of the socket is always the user that starts the server.
nl: De groepeigenaar van de socket is altijd de gebruiker die de server heeft gestart.

en: Sets the host name or IP address(es) to listen to.
nl: Bepaalt de hostnaam of IP adres om aan te luisteren.

en: Sets the server's data directory.
nl: Bepaalt de data directory van de server.

en: Sets the server's main configuration file.
nl: Bepaalt de  hoofd configuratie bestand van de server.

en: Sets the server's "hba" configuration file.
nl: Bepaalt de  "hba" configuratie bestand van de server.

en: Sets the server's "ident" configuration file.
nl: Bepaalt de  "ident" configuratie bestand van de server.

en: Writes the postmaster PID to the specified file.
nl: Schrijft de postmaster PID naar een specifiek bestand.

en: Sets default text search configuration.
nl: Plaatst de default text search configuratie.

en: Sets the list of allowed SSL ciphers.
nl: Plaatst de lijst van toegestane SSL cijfers.

en: Sets the current transaction's isolation level.
nl: Bepaald de huidige "transaction isolation level".

en: Selects the method used for forcing WAL updates to disk.
nl: Selecteert de methode die WAL updates naar disk forceert.

en: Sets how binary values are to be encoded in XML.
nl: Bepaalt hoe binaire warden in XML gecodeerd zouden moeten worden.

en: Sets whether XML data in implicit parsing and serialization operations is to be considered as documents or content fragments.
nl: Bepaalt of de  XML-gegevens in "impliciete parsing" en "serialization" als volledige documents of “content fragments” wordt beschouwd.

en: %s does not know where to find the server configuration file.
    You must specify the --config-file or -D invocation option or set the PGDATA environment variable.
nl: %s kan server configuratiebestand niet vinden.
    Een van --config-file, -D optie of PGDATA envirinment variabel moet worden aangegeven.

en: %s does not know where to find the database system data.
    This can be specified as "data_directory" in "%s", or by the -D invocation option, or by the PGDATA environment variable.
nl: %s kan de systeem database data niet vinden.
    Dit kan als "data_directory" in "%s" worden gespecificeerd, door -D optie of PGDATA environment variabel.

en: %s does not know where to find the "hba" configuration file.
    This can be specified as "hba_file" in "%s", or by the -D invocation option, or by the PGDATA environment variable.
nl: %s kan de "hba" configuratiebestand niet vinden.
    Dit kan als "hba_file" in "%s" worden gespecificeerd, door -D optie of PGDATA environment variabel.

en: %s does not know where to find the "ident" configuration file.
    This can be specified as "ident_file" in "%s", or by the -D invocation option, or by the PGDATA environment variable.
nl: %s kan de "ident" configuratiebestand niet vinden.
    Dit kan als  "ident_file" in "%s" worden gespecificeerd, door -D optie of PGDATA environment variabel.

en: Value exceeds integer range.
nl: Waarde overschrijdt integer waarde.

en: unrecognized configuration parameter "%s"
nl: onherkende configuratie parameter "%s"

en: parameter "%s" cannot be changed
nl: parameter "%s" kan niet worden veranderd

en: parameter "%s" cannot be changed now
nl: parameter "%s" kan nu niet worden veranderd

en: permission denied to set parameter "%s"
nl: geen rechten on parameter "%s" te zetten

en: parameter "%s" cannot be set after connection start
nl: parameter "%s" kan niet worden gezet na connectie start

en: SET %s takes only one argument
nl: SET %s neemst slecht een argument

en: SET requires parameter name
nl: SET vereist parameter naam

en: attempt to redefine parameter "%s"
nl: poging om parameter "%s" opnieuw te definiëren

en: could not parse setting for parameter "%s"
nl: kon setting voor parameter "%s" niet herkennen

en: invalid value for parameter "%s": %d
nl: ongeldige waarde voor parameter "%s": %d

en: invalid value for parameter "%s": %g
nl: ongeldige waarde voor parameter "%s": %g

en: SSL is not supported by this build
nl: SSL is niet ondersteund met deze build

en: time zone abbreviation "%s" is too long (maximum %d characters) in time zone file "%s", line %d
nl: timezone afkorting "%s" is te lang (maximum %d tekens) in bestand  "%s", regel %d

en: time zone offset %d is out of range in time zone file "%s", line %d
nl: timezone offset %d is buiten bereik in bestand  "%s", regel %d

en: missing time zone abbreviation in time zone file "%s", line %d
nl: timezone afkorting in bestand  "%s" ontbreekt, regel %d

en: missing time zone offset in time zone file "%s", line %d
nl: timezone offset in bestand "%s" ontbreekt, regel %d

en: invalid number for time zone offset in time zone file "%s", line %d
nl: ongeldige aantal voor timezone offset in bestand "%s", regel %d

en: invalid syntax in time zone file "%s", line %d
nl: ongeldige syntax in timezone bestand "%s", regel %d

en: time zone abbreviation "%s" is multiply defined
nl: timezone afkorting "%s" is meerdere keren gedefinieerd

en: Entry in time zone file "%s", line %d, conflicts with entry in file "%s", line %d.
nl: Data in timezone bestand "%s", regel %d conflicteerd met data in bestand "%s", regel %d

en: invalid time zone file name "%s"
nl: ongeldige timezone bestand "%s"

en: time zone file recursion limit exceeded in file "%s"
nl: de limiet van timezone bestand herhaling is overschreden in bestand "%s"

en: could not read time zone file "%s": %m
nl: timezone bestand "%s" con niet worden gelezen: %m

en: line is too long in time zone file "%s", line %d
nl: regel is te lang in timezone bestand  "%s", regel %d

en: @INCLUDE without file name in time zone file "%s", line %d
nl: @INCLUDE zonder bestandsnaam in timezone bestand "%s", regel %d

en: Failed while creating memory context "%s".
nl: Ontbroken tijdens het creëren van geheugencontext  "%s".

en: cursor "%s" already exists
nl: cursor "%s" bestaat reeds

en: closing existing cursor "%s"
nl: bestaande cursor wordt gesloten "%s"

en: cannot PREPARE a transaction that has created a cursor WITH HOLD
nl: kon geen PREPARE uitvoeren op een transactie die een cursor met WITH HOLD heeft aangemaakt

en: could not create unique index "%s"
nl: index "%s" kon niet worden aangemaakt
