PostgreSQL 7.4 - en to nb translation catalogue (58 entries)

en: out of memory
nb: tomt for minne

en: SCM_CRED authentication method not supported
nb: autentiseringsmetoden SCM_CRED støttes ikke

en: Kerberos 4 authentication not supported
nb: Kerberos-4-autentisering støttes ikke

en: Kerberos 5 authentication not supported
nb: Kerberos-5-autentisering støttes ikke

en: authentication method %u not supported
nb: autentiseringsmetoden %u støttes ikke

en: could not set socket to TCP no delay mode: %s
nb: kunne ikke sette socket i TCP-ingen-forsinkelse-modus (TCP no delay mode): %s

en: could not connect to server: %s
    	Is the server running locally and accepting
    	connections on Unix domain socket "%s"?
nb: kan ikke koble til serveren: %s
    	Kjører serveren lokalt og aksepterer den forbindelser
    	på local domain socket «%s»?

en: could not connect to server: %s
    	Is the server running on host "%s" and accepting
    	TCP/IP connections on port %s?
nb: kunne ikke kopble til serveren: %s
    	Kjører serveren på verten «%s» og aksepterer den
    	TCP/IP-oppkopplinger på porten %s?

en: invalid connection state, probably indicative of memory corruption
nb: ugyldig forbindelsestilstand, indikerer antakelig korrupt minne

en: could not create socket: %s
nb: kan ikke opprette socket: %s

en: could not get socket error status: %s
nb: kunne ikke hente feilstatus for socket: %s

en: could not get client address from socket: %s
nb: kunne ikke få tak i klientadressen fra socket: %s

en: could not send SSL negotiation packet: %s
nb: kunne ikke sende SSL-pakke for oppkoblingsforhandling: %s

en: could not send startup packet: %s
nb: kan ikke sende oppstartspakke: %s

en: server does not support SSL, but SSL was required
nb: SSL støttes ikke av serveren, men SSL var påkrevet

en: received invalid response to SSL negotiation: %c
nb: tok imot ugyldig svar for SSL-oppkoblingsforhandling: %c

en: expected authentication request from server, but received %c
nb: forventet autentiseringsforespørsel fra serveren, men fikk %c

en: unexpected message from server during startup
nb: uventet melding fra serveren under oppstart

en: missing "=" after "%s" in connection info string
nb: manglende «=» etter «%s» i forbindelsesinfostreng

en: invalid connection option "%s"
nb: ugyldig forbindelsesvalg «%s»

en: unterminated quoted string in connection info string
nb: uterminert streng i oppkoblingsinformasjon

en: connection pointer is NULL
nb: tilkoblingspeker er NULL

en: row number %d is out of range 0..%d
nb: radnummer %d er utenfor gyldig intervall 0..%d

en: NOTICE
nb: BEMERKNING

en: command string is a null pointer
nb: kommandostrengen er en nullpeker

en: no connection to the server
nb: ingen forbindelse til serveren

en: another command is already in progress
nb: en annen kommando pågår allerede

en: unexpected asyncStatus: %d
nb: uventet asyncStatus: %d

en: COPY IN state must be terminated first
nb: COPY-IN-tilstand må avsluttes først

en: COPY OUT state must be terminated first
nb: COPY-OUT-tilstand må avsluttes først

en: no COPY in progress
nb: ingen COPY pågår

en: connection in wrong state
nb: forbindelse i feil tilstand

en: invalid ExecStatusType code
nb: ugyldig ExecStatusType-kode

en: column number %d is out of range 0..%d
nb: kolonnenummer %d er utenfor gyldig intervall 0..%d

en: could not interpret result from server: %s
nb: kunne ikke tolke svaret fra serveren: %s

en: could not open file "%s": %s
nb: kan ikke åpne filen «%s»: %s

en: query to initialize large object functions did not return data
nb: spørring for å initialisere store objektfunksjoner returnerte ingen data

en: cannot determine OID of function lo_open
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen lo_open

en: cannot determine OID of function lo_close
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen lo_close

en: cannot determine OID of function lo_creat
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen lo_create

en: cannot determine OID of function lo_unlink
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen lo_unlink

en: cannot determine OID of function lo_lseek
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen lo_lseek

en: cannot determine OID of function lo_tell
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen lo_tell

en: cannot determine OID of function loread
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen loread

en: cannot determine OID of function lowrite
nb: kan ikke bestemme OID for funksjonen lowrite

en: integer of size %lu not supported by pqGetInt
nb: heltall med størrelse %lu støttes ikke av pqGetInt

en: integer of size %lu not supported by pqPutInt
nb: heltall med størrelse %lu støttes ikke av pqPutInt

en: connection not open
nb: forbindelsen er ikke åpen

en: server closed the connection unexpectedly
    	This probably means the server terminated abnormally
    	before or while processing the request.
nb: serveren stengte uventet forbindelsen
    	Dette betyr muligens at serveren avsluttet unaturlig
    	før eller under behandling av forespørselen.

en: timeout expired
nb: timeout ble utløst

en: select() failed: %s
nb: select() mislyktes: %s

en: SSL SYSCALL error: %s
nb: SSL SYSCALL-feil: %s

en: SSL error: %s
nb: SSL-feil: %s

en: could not create SSL context: %s
nb: kan ikke opprette SSL-sammenheng: %s

en: could not establish SSL connection: %s
nb: kunne ikke etablere SSL-forbindelse: %s

en: certificate could not be obtained: %s
nb: sertifikatet kunne ikke hentes: %s

en: could not receive data from server: %s
nb: kunne ikke ta imot data fra serveren: %s

en: could not send data to server: %s
nb: kunne ikke sende data til serveren: %s
