pg_resetwal (PostgreSQL) 13 - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Try "%s --help" for more information.
fa: برای اطلاعات بیشتر "%s --help" را آزمایش کنید.

en: pg_control version number:            %u
fa: شماره نسخه pg_control:            %u

en: Catalog version number:               %u
fa: شماره نسخه کاتالوگ        %u

en: off
fa: خاموش

en: on
fa: روشن

en: Latest checkpoint's NextOID:          %u
fa: آخرین نقطه وارسی برای NetxOID:      %u

en: Database block size:                  %u
fa: اندازه بلوک در پایگاه داده:      %u

en: Blocks per segment of large relation: %u
fa: تعداد بلوکها در هر بخش از یک Relation بزرگ: %u

en: Maximum length of identifiers:        %u
fa: بیشترین طول مشخصه ها:    %u

en: Date/time type storage:               %s
fa: نوع ذخیره سازی زمان/تاریخ:      %s

en: 64-bit integers
fa: 64-bit عدد صحیح
