postgres (PostgreSQL) 13 - en to cs translation catalogue (151 entries)

en: not recorded
cs: nezaznamenáno

en: could not open file "%s" for reading: %m
cs: nelze otevřít soubor "%s" pro čtení: %m

en: could not read file "%s": %m
cs: nelze číst soubor "%s": %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
cs: nelze číst soubor "%s": načteno %d z %zu

en: could not close file "%s": %m
cs: nelze uzavřít soubor "%s": %m

en: byte ordering mismatch
cs: pořadí bytů nesouhlasí

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
cs: možný nesoulad v pořadí bytů
    Pořadí bytů používané pro uložení pg_control souboru nemusí odpovídat tomu
    používanému tímto programem. V tom případě by výsledky uvedené níže byly chybné, a
    PostgreSQL instalace by byla nekompatibilní s tímto datovým adresářem.

en: could not open file "%s": %m
cs: nelze otevřít soubor "%s": %m

en: could not write file "%s": %m
cs: nelze zapsat soubor "%s": %m

en: could not fsync file "%s": %m
cs: nelze provést fsync souboru "%s": %m

en: could not identify current directory: %m
cs: nelze získat aktuální adresář: %m

en: invalid binary "%s"
cs: neplatný binární soubor"%s"

en: could not read binary "%s"
cs: nelze číst binární soubor "%s"

en: could not find a "%s" to execute
cs: nelze najít "%s" ke spuštění

en: could not change directory to "%s": %m
cs: nelze změnit adresář na "%s" : %m

en: could not read symbolic link "%s": %m
cs: nelze přečíst symbolický odkaz "%s": %m

en: pclose failed: %m
cs: volání pclose selhalo: %m

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
cs: nelze duplikovat null pointer (interní chyba)

en: could not stat file "%s": %m
cs: nelze získat informace o souboru "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
cs: nelze otevřít adresář "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
cs: nelze číst z adresáře "%s": %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
cs: soubor "%s" nelze přejmenovat na "%s": %m

en: error:
cs: chyba:

en: warning:
cs: varování:

en: could not close directory "%s": %m
cs: nelze zavřít adresář "%s": %m

en: could not load library "%s": error code %lu
cs: nelze načíst knihovnu "%s": kód chyby %lu

en: cannot create restricted tokens on this platform: error code %lu
cs: na této platformě nelze vytvářet vyhrazené tokeny: kód chyby %lu

en: could not open process token: error code %lu
cs: nelze otevřít token procesu: chybový kód %lu

en: could not allocate SIDs: error code %lu
cs: nelze alokovat SIDs: chybový kód %lu

en: could not create restricted token: error code %lu
cs: nelze vytvořit vyhrazený token: chybový kód %lu

en: could not start process for command "%s": error code %lu
cs: nelze nastartovat proces pro příkaz "%s": chybový kód %lu

en: could not re-execute with restricted token: error code %lu
cs: nelze znovu spustit s vyhrazeným tokenem: chybový kód %lu

en: could not get exit code from subprocess: error code %lu
cs: nelze získat návratový kód z podprovesu: chybový kód %lu

en: could not stat file or directory "%s": %m
cs: nelze získat informace o souboru nebo adresáři "%s": %m

en: could not remove file or directory "%s": %m
cs: nelze smazat soubor nebo adresář "%s": %m

en: could not look up effective user ID %ld: %s
cs: nelze určit efektivní user ID: %ld: %s

en: user does not exist
cs: uživatel neexistuje

en: user name lookup failure: error code %lu
cs: vyhledání uživatelského jména selhalo: chybový kód %lu

en: command not executable
cs: příkaz není spustitelný

en: command not found
cs: příkaz nenalezen

en: child process exited with exit code %d
cs: potomek skončil s návratovým kódem %d

en: child process was terminated by exception 0x%X
cs: potomek byl ukončen vyjímkou 0x%X

en: child process was terminated by signal %d: %s
cs: potomek byl ukončen signálem %d: %s

en: child process exited with unrecognized status %d
cs: potomek skončil s nerozponaným stavem %d

en: could not set junction for "%s": %s
cs: nelze nastavit propojení "%s": %s

en: could not get junction for "%s": %s
cs: nelze najít funkci pro "%s": %s

en: could not open file "%s": %s
cs: nelze otevřít soubor "%s": %s

en: could not get current working directory: %s
cs: nelze získat aktuální pracovní adresář: %s

en: could not create file "%s": %m
cs: nelze vytvořit soubor "%s": %m

en: could not truncate file "%s" to %u: %m
cs: nelze zkrátit (truncate) soubor "%s" na %u: %m

en: could not write to file "%s": %m
cs: nelze zapsat do souboru "%s": %m

en: could not remove file "%s": %m
cs: nelze odstranit soubor "%s": %m

en: syntax error in history file: %s
cs: syntaktická chyba v souboru s historií: %s

en: Expected a numeric timeline ID.
cs: Očekávána číselná hodnota timeline ID.

en: Expected a write-ahead log switchpoint location.
cs: Očekávána pozice pro switchpoint write-ahead logu.

en: invalid data in history file: %s
cs: chybná data v souboru s historií: %s

en: Timeline IDs must be in increasing sequence.
cs: Timeline IDs musí být rostoucí posloupnost.

en: Timeline IDs must be less than child timeline's ID.
cs: Timeline IDs musí být nižší než timeline ID potomka.

en: could not access file "%s": %m
cs: nelze přistupit k souboru "%s": %m

en: could not create symbolic link "%s": %m
cs: nelze vytvořit symbolický odkaz na "%s": %m

en: shutting down
cs: ukončování

en: symbolic link "%s" target is too long
cs: cíl symbolického odkazu "%s" je příliš dlouhý

en: set-valued function called in context that cannot accept a set
cs: funkce vracející tabulku (set-valued) byla zavolána z kontextu, který neumožňuje přijetí tabulky

en: invalid record offset at %X/%X
cs: neplatný offset záznamu na %X/%X

en: contrecord is requested by %X/%X
cs: contrecord je vyžadován %X/%X

en: invalid record length at %X/%X: wanted %u, got %u
cs: neplatná délka záznamu na %X/%X: potřeba %u, získáno %u

en: there is no contrecord flag at %X/%X
cs: na %X/%X není nastaven  contrecord flag

en: invalid contrecord length %u at %X/%X
cs: chybná contrecord délka %u na %X/%X

en: invalid resource manager ID %u at %X/%X
cs: chybný ID resource managera %u na %X/%X

en: record with incorrect prev-link %X/%X at %X/%X
cs: záznam s neplatnou hodnotou prev-link %X/%X na %X/%X

en: incorrect resource manager data checksum in record at %X/%X
cs: neplatný data checksum resource managera v záznamu na %X/%X

en: invalid magic number %04X in log segment %s, offset %u
cs: neplatné magické číslo %04X v log segmentu %s, offset %u

en: invalid info bits %04X in log segment %s, offset %u
cs: neplatné info bity %04X v log segmentu %s, offset %u

en: WAL file is from different database system: WAL file database system identifier is %llu, pg_control database system identifier is %llu
cs: WAL soubor je z jiného databázového systému: systémový identifikátor z WAL souboru je %llu, systémový identifikátor z pg_control je %llu

en: WAL file is from different database system: incorrect segment size in page header
cs: WAL soubor je z jiného databázového systému: neplatná velikost segmentu v hlavičce stránky

en: WAL file is from different database system: incorrect XLOG_BLCKSZ in page header
cs: WAL soubor je z jiného databázového systému: neplatná hodnota XLOG_BLCKSZ v hlavičce stránky

en: unexpected pageaddr %X/%X in log segment %s, offset %u
cs: neočekávaná pageaddr hodnota %X/%X v log segmentu %s, offset %u

en: out-of-sequence timeline ID %u (after %u) in log segment %s, offset %u
cs: timeline ID %u mimo pořadí (po %u) v log segmentu %s, offset %u

en: out-of-order block_id %u at %X/%X
cs: block_id %u mimo pořadí na %X/%X

en: BKPBLOCK_HAS_DATA set, but no data included at %X/%X
cs: BKPBLOCK_HAS_DATA flag nastaven, ale žádná data nejsou přiložena na %X/%X

en: BKPBLOCK_HAS_DATA not set, but data length is %u at %X/%X
cs: BKPBLOCK_HAS_DATA flag nenastaven, ale délka dat je %u na %X/%X

en: BKPIMAGE_HAS_HOLE set, but hole offset %u length %u block image length %u at %X/%X
cs: BKPIMAGE_HAS_HOLE flag nastaven, ale hole offset %u length %u block image length %u na %X/%X

en: BKPIMAGE_HAS_HOLE not set, but hole offset %u length %u at %X/%X
cs: BKPIMAGE_HAS_HOLE flag nenastaven, ale hole offset %u length %u na %X/%X

en: BKPIMAGE_IS_COMPRESSED set, but block image length %u at %X/%X
cs: BKPIMAGE_IS_COMPRESSED flag nastaven, ale block image length %u na %X/%X

en: neither BKPIMAGE_HAS_HOLE nor BKPIMAGE_IS_COMPRESSED set, but block image length is %u at %X/%X
cs: BKPIMAGE_HAS_HOLE ani BKPIMAGE_IS_COMPRESSED flag nenastaven, ale block image length je %u na %X/%X

en: BKPBLOCK_SAME_REL set but no previous rel at %X/%X
cs: BKPBLOCK_SAME_REL flag nastaven, ale žádná předchozí rel hodnota na %X/%X

en: invalid block_id %u at %X/%X
cs: neplatné block_id %u na %X/%X

en: record with invalid length at %X/%X
cs: záznam s neplatnou délkou na %X/%X

en: invalid compressed image at %X/%X, block %d
cs: neplatný komprimovaný image na %X/%X, block %d

en: Try "%s --help" for more information.
cs: Zkuste "%s --help" pro více informací.

en: schema with OID %u does not exist
cs: schéma s OID %u neexistuje

en: relation "%s" does not exist
cs: relace "%s" neexistuje

en: unrecognized collation provider: %s
cs: neočekávaný poskytovatel collation: %s

en: could not execute command "%s": %m
cs: nelze spustit příkaz "%s": %m

en: could not close pipe to external command: %m
cs: nelze zavřít rouru (pipe) pro externí příkaz: %m

en: could not open file "%s" for writing: %m
cs: nelze otevřít soubor "%s" pro zápis: %m

en: "%s" is not a valid encoding name
cs: "%s" není platné jméno kódování znaků

en: parameter name "%s" used more than once
cs: identifikátor parametru "%s" není unikátní

en: collations are not supported by type %s
cs: typ %s nepodporuje collations

en: cannot reindex system catalogs concurrently, skipping all
cs: katalogy nelze reindexovat v "concurrent" módu, přeskakuji.

en: cursor "%s" does not exist
cs: kurzor "%s" neexistuje

en: could not create directory "%s": %m
cs: nelze vytvořit adresář "%s": %m

en: could not set permissions on directory "%s": %m
cs: nelze nastavit přístupová práva na adresáři "%s": %m

en: could not remove directory "%s": %m
cs: nelze odstranit adresář "%s": %m

en: could not remove symbolic link "%s": %m
cs: nelze odstranit symbolický odkaz "%s": %m

en: type of parameter %d (%s) does not match that when preparing the plan (%s)
cs: typ parametru %d (%s) neodpovídá typu při přípravě plánu (%s)

en: number of array dimensions (%d) exceeds the maximum allowed (%d)
cs: počet rozměrů pole (%d) překračuje povolené maximum (%d)

en: type %s is not composite
cs: typ %s není kompozitní

en: multidimensional arrays must have array expressions with matching dimensions
cs: vícerozměrná pole musí mít výrazy s odpovídajícími rozměry

en: array subscript in assignment must not be null
cs: index pole v přířazovacím příkazu nesmí být null

en: subquery in FROM must have an alias
cs: poddotaz ve FROM musí mít alias

en: syntax error
cs: syntaktická chyba

en: could not acquire SSPI credentials
cs: nelze získat SSPI credentials

en: no SSL error reported
cs: žádný chybový kód SSL nebyl hlášený

en: SSL error code %lu
cs: SSL chybový kód %lu

en: Usage:
      %s [OPTION]...
cs: Použití:
      %s [OPTION]...

en: Options:
cs: Přepínače:

en: %s home page: <%s>
cs: %s domácí stránka: <%s>

en: column reference "%s" is ambiguous
cs: nejednoznačný odkaz na sloupec "%s"

en: cannot assign to system column "%s"
cs: nelze přiřazovat do systémového sloupce "%s"

en: type "%s" is only a shell
cs: typ "%s" je jen obálkou (shell)

en: could not open log file "%s": %m
cs: nelze otevřít log soubor "%s": %m

en: unterminated quoted string
cs: neukončený řetězec v uvozovkách

en: could not receive data from WAL stream: %s
cs: nelze získat data z WAL streamu: %s

en: unterminated /* comment
cs: neukončený /* komentář

en: unterminated bit string literal
cs: neukončený literál - bitový řetězec

en: unterminated hexadecimal string literal
cs: neukončený literál - hexadecimální řetězec

en: unterminated dollar-quoted string
cs: neukončený dollar-quoted řetězec

en: zero-length delimited identifier
cs: ohraničený (delimited) identifikátor s nulovou délkou

en: unterminated quoted identifier
cs: neukončený identifikátor v uvozovkách

note: translator: %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at end of input
cs: "%s" na konci vstupu

note: translator: first %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at or near "%s"
cs: %s na nebo blízko "%s"

en: function returning record called in context that cannot accept type record
cs: funkce vracející záznam byla zavolána z kontextu, který neumožňuje přijetí záznamu

en: could not open temporary file "%s": %m
cs: nelze otevřít dočasný soubor "%s": %m

en: could not read block %u in file "%s": %m
cs: nelze přečíst blok %u v souboru "%s": %m

en: could not write block %u in file "%s": %m
cs: nelze zapsat blok %u v souboru "%s": %m

en: could not seek in file "%s": %m
cs: nelze nastavit pozici (seek) v souboru "%s": %m

en: malformed record literal: "%s"
cs: chybný literál záznamu: "%s"

en: Missing left parenthesis.
cs: Chybějící levá závorka.

en: NOTICE
cs: POZNÁMKA

en: could not load library "%s": %s
cs: nelze načíst knihovnu "%s": %s

en: could not read permissions of directory "%s": %m
cs: nelze zjistit přístupová práva adresáře "%s": %m

en: off
cs: vypnuto

en: on
cs: zapnuto

en: no
cs: ne

en: yes
cs: ano

en: could not access directory "%s": %m
cs: nelze přístoupit k adresáři "%s": %m

en: Replication
cs: Replikace

en: %s: could not access directory "%s": %s
cs: %s: nelze otevřít adresář "%s": %s
