PostgreSQL 7.4 - en to nb translation catalogue (32 entries)

en: invalid binary "%s"
nb: ugyldig binærfil «%s»

en: could not read binary "%s"
nb: klarte ikke lese binærfil «%s»

en: could not find a "%s" to execute
nb: fant ikke «%s» for eksekvering

en: out of memory
nb: tomt for minne

en: child process exited with exit code %d
nb: underprosess avsluttet med kode %d

en: child process exited with unrecognized status %d
nb: underprosess avsluttet med ukjent status %d

en: could not set session user to "%s": %s
nb: kunne ikke sette sesjonsbruker til «%s»: %s

en: could not set search_path to "%s": %s
nb: kunne ikke sette search_path til «%s»: %s

en: Password:
nb: Passord:

en: could not execute query
nb: kunne ikke utføre spørring

en: could not start database transaction
nb: kunne ikke starte databasetransaksjonen

en: could not commit database transaction
nb: kunne ikke gjennomføre databasetransaksjonen

en: Try "%s --help" for more information.
nb: Prøv «%s --help» for mer informasjon.

en: %s dumps a database as a text file or to other formats.
nb: %s dumper en database som en tekstfil eller i andre formater.

en: Usage:
nb: Bruksmåte:

en:   %s [OPTION]... [DBNAME]
nb:   %s [VALG]... [DBNAVN]

en: 
    General options:
nb: 
    Generelle valg:

en: 
    Options controlling the output content:
nb: 
    Valg som styrer utdata:

en: 
    Connection options:
nb: 
    Tilkoblingsvalg:

en:   -p, --port=PORT          database server port number
nb:   -p, --port=PORT          databasens vertsport

en:   -U, --username=NAME      connect as specified database user
nb:   -U, --username=NAVN      koble til databasen med dette brukernavnet

en:   -W, --password           force password prompt (should happen automatically)
nb:   -W, --password           spørre om passord (burde skje automatisk)

en: 
    If no database name is supplied, then the PGDATABASE environment
    variable value is used.
nb: 
    Dersom intet databasenavn er oppgitt, brukes miljøvariabelen
    PGDATABASE i stedet.

en: Error message from server: %s
nb: Feilmelding fra serveren: %s

en: schema with OID %u does not exist
nb: skjemaet med OID %u eksisterer ikke

en: %s extracts a PostgreSQL database cluster into an SQL script file.
nb: %s ekstraherer en PostgreSQL-databasehop til en SQL-skriptfil.

en:   %s [OPTION]...
nb:   %s [VALG]...

en: %s restores a PostgreSQL database from an archive created by pg_dump.
nb: %s gjenoppretter en PostgreSQL-database fra et arkiv opprettet av pg_dump.

en:   %s [OPTION]... [FILE]
nb:   %s [VALG]... [FIL]

en:   -l, --list               print summarized TOC of the archive
nb:   -l, --list               skriv ut oppsummerert TOC for arkivet

en:   -v, --verbose            verbose mode
nb:   -v, --verbose            vise mer informasjon

en: 
    If no input file name is supplied, then standard input is used.
nb: 
    Dersom intet inndatafilnavn er angitt, benyttes standard inn.
