PostgreSQL 9.1 - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not stat file "%s": %m
ro: imposibil de obţinut starea fişierului "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
ro: imposibil de deschis directorul "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
ro: imposibil de citit directorul "%s": %m

en: could not open file "%s": %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s": %m

en: could not fsync file "%s": %m
ro: imposibil de executat fsync cu fişierul "%s": %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ro: imposbil de redenumit fişierul "%s" în "%s": %m

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not write to file "%s": %m
ro: imposibil de scris în fişierul "%s": %m

en: could not create file "%s": %m
ro: imposibil de creat fişierul "%s": %m

en: could not close file "%s": %m
ro: imposibil de închis fişierul "%s": %m

en: %s takes a base backup of a running PostgreSQL server.
ro: %s face o copie de rezervă a bazei unui server PostgreSQL care rulează.

en: Usage:
ro: Utilizare:

en:   %s [OPTION]...
ro:   %s [OPŢIUNE]...

en: 
    Options controlling the output:
ro: 
    Opţiuni care controlează ieşirile:

en: 
    General options:
ro: 
    Opţiuni generale:

en: 
    Connection options:
ro: 
    Opţiuni de conectare:

en: 
    Options:
ro: 
    Opţiuni:

en: could not read file "%s": %m
ro: imposibil de citit fişierul "%s": %m

en: Password:
ro: Parolă:
