PostgreSQL 7.4 - en to hr translation catalogue (600 entries)

en: could not open file "%s" for reading: %m
hr: neuspješno otvaranje datoteke "%s" za čitanje: %m

en: could not open file "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje datoteke "%s": %m

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: could not open directory "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje direktorija "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
hr: neuspješno čitanje direktorija "%s": %m

en: operating system error %d
hr: greška operativnog sistema %d

en: unsupported format code: %d
hr: nepodržan kod formata: %d

en: could not identify a comparison function for type %s
hr: neuspješna identifikacija operatora usporedbe za tip %s

en: out of overflow pages in hash index "%s"
hr: premašene stranice u 'hash' indeksu "%s"

en: index "%s" is not a hash index
hr: index "%s" nije 'hash' index

en: "%s" is not an index
hr: "%s" nije index

en: index "%s" is not a btree
hr: index "%s" nije 'btree' tipa

en: file "%s" doesn't exist, reading as zeroes
hr: datoteka "%s" ne postoji, čitano kao nule

en: could not access status of transaction %u
hr: neuspješan pristup statusu transakcije %u

en: could not access file "%s": %m
hr: nemoguć pristup datoteci  "%s": %m

note: translator: %s represents an SQL statement name
en: %s cannot run inside a transaction block
hr: %s nemoguće izvršiti unutar bloka transakcije

note: translator: %s represents an SQL statement name
en: %s cannot be executed from a function
hr: %s ne može biti izvršen unutar funkcije

en: there is already a transaction in progress
hr: transakcija je već u tijeku

en: there is no transaction in progress
hr: nema transakcije u tijeku

en: database files are incompatible with server
hr: datoteke baze podataka nisu kompatibilne sa serverom

en: The database cluster was initialized with PG_CONTROL_VERSION %d, but the server was compiled with PG_CONTROL_VERSION %d.
hr: 'Database cluster' je inicijaliziran sa PG_CONTROL_VERSION %d, ali server je bio kompajliran s PG_CONTROL_VERSION %d.

en: It looks like you need to initdb.
hr: Izgleda da treba izvršiti initdb.

en: The database cluster was initialized with CATALOG_VERSION_NO %d, but the server was compiled with CATALOG_VERSION_NO %d.
hr: 'Database cluster' je bio inicijaliziran sa CATALOG_VERSION_NO %d, ali server je kompajliran s CATALOG_VERSION_NO %d.

en: The database cluster was initialized with BLCKSZ %d, but the server was compiled with BLCKSZ %d.
hr: 'Database cluster' je bio inicijaliziran sa BLCKSZ %d, ali server je kompajliran s BLCKSZ %d.

en: It looks like you need to recompile or initdb.
hr: Izgleda da treba rekompajlirati ili izvršiti initdb.

en: The database cluster was initialized with RELSEG_SIZE %d, but the server was compiled with RELSEG_SIZE %d.
hr: 'Database cluster' je bio inicijaliziran sa RELSEG_SIZE %d, ali server je kompajliran s RELSEG_SIZE %d.

en: The database cluster was initialized with NAMEDATALEN %d, but the server was compiled with NAMEDATALEN %d.
hr: 'Database cluster' je bio inicijaliziran sa NAMEDATALEN %d,ali server je kompajliran s NAMEDATALEN %d.

en: database system was shut down at %s
hr: rad baza podataka je bio zaustavljen u %s

en: database system was interrupted while in recovery at %s
hr: rad baze podataka je bio nestandardno prekinut za vrijeme oporavljanja u %s

en: This probably means that some data is corrupted and you will have to use the last backup for recovery.
hr: To vjerovatno znači da su neki blokovi podataka oštećeni i trebali bi iskoristiti zadnju kopiju za obnavljanje.

en: shutting down
hr: zaustavljanje rada

en: contrecord is requested by %X/%X
hr: 'contrecord' je zatražen od %X/%X

en: could not locate a valid checkpoint record
hr: neuspješno lociranje ispravnog 'checkpoint' sloga

en: invalid redo in checkpoint record
hr: pogrešan redo u 'checkpoint' slogu

en: database system was not properly shut down; automatic recovery in progress
hr: rad baze podataka nije bio ispravno prekinut; automatsko oporavljanje u tijeku

en: redo starts at %X/%X
hr: redo započinje na %X/%X

en: redo is not required
hr: redo nije tražen

en: timestamp out of range: "%s"
hr: 'timestamp' van opsega: "%s"

en: could not access directory "%s": %m
hr: neuspješan pristupa direktoriju "%s": %m

en: Check free disk space.
hr: Provjerite slobodni prostor na disku.

en: --%s requires a value
hr: --%s zahtjeva vrijednost

en: -c %s requires a value
hr: -c %s zahtjeva vrijednost

en: invalid privilege type %s for database
hr: pogrešan tip privilegije %s za bazu podataka

en: invalid privilege type %s for function
hr: pogrešan tip privilegije %s za funkciju

en: invalid privilege type %s for language
hr: pogrešan tip privilegije %s za jezik

en: invalid privilege type %s for schema
hr: pogrešan tip privilegije %s za šemu

en: large object %u does not exist
hr: 'large object' %u ne postoji

en: "%s" is an index
hr: "%s" je index

en: "%s" is a composite type
hr: "%s" je kompozitni tip

en: "%s" is not a sequence
hr: "%s" nije sekvenca

en: invalid privilege type %s for table
hr: pogrešan tip privilegije %s za tablicu

en: language "%s" is not trusted
hr: jezik "%s" nije od povjerenja(trusted)

en: "%s" is not a domain
hr: "%s" nije domena(domain)

en: permission denied for conversion %s
hr: zabranjen pristup za konverziju %s

en: permission denied for database %s
hr: zabranjen pristup za bazu podataka %s

en: permission denied for function %s
hr: zabranjen pristup za funkciju %s

en: permission denied for language %s
hr: zabranjen pristup za jezik %s

en: permission denied for operator class %s
hr: zabranjen pristup za klasu operatora %s

en: permission denied for operator %s
hr: zabranjen pristup za operator %s

en: permission denied for schema %s
hr: zabranjen pristup za šemu %s

en: permission denied for sequence %s
hr: zabranjen pristup sekvenci %s

en: permission denied for type %s
hr: zabranjen pristup za tip %s

en: must be owner of conversion %s
hr: mora biti vlasnik konverzije %s

en: must be owner of database %s
hr: mora biti vlasnik tbaze podataka %s

en: must be owner of function %s
hr: mora biti vlasnik funkcije %s

en: must be owner of language %s
hr: mora biti vlasnik jezika %s

en: must be owner of operator class %s
hr: mora biti vlasnik klase operatora %s

en: must be owner of operator %s
hr: mora biti vlasnik operatora %s

en: must be owner of type %s
hr: mora biti vlasnik tipa %s

en: must be owner of schema %s
hr: mora biti vlasnik šeme %s

en: must be owner of relation %s
hr: mora biti vlasnik relacije %s

en: relation with OID %u does not exist
hr: relacija sa OID %u ne postoji

en: schema with OID %u does not exist
hr: šema sa OID %u ne postoji

en: type with OID %u does not exist
hr: tip sa OID %u ne postoji

en: cannot drop %s because it is required by the database system
hr: nemoguće je obrisati objekt %s jer je potreban za rad  baze podataka

en: cannot drop %s because %s requires it
hr: nemoguće je obrisati objekt %s jer ga objekt %s zahtijeva

en: %s depends on %s
hr: %s zavisi od %s

en: drop cascades to %s
hr: 'drop' kaskadira do %s

en: cannot drop %s because other objects depend on it
hr: ne može se obrisati %s jer postoje ovisni objekti

en: Use DROP ... CASCADE to drop the dependent objects too.
hr: Koristite DROP ... CASCADE da biste obrisali i sve ovisne objekte.

en: permission denied to create "%s.%s"
hr: zabranjeno kreiranje  "%s.%s"

en: System catalog modifications are currently disallowed.
hr: Izmjene sistemskih kataloga trenutno nisu dopuštene.

en: tables can have at most %d columns
hr: tablice mogu imati najviše %d kolona

en: column name "%s" conflicts with a system column name
hr: ime kolone "%s" je u konfliktu s imenom sistemske kolonoe

en: relation "%s" already exists
hr: relacija "%s" već postoji

en: type "%s" already exists
hr: tip "%s" već postoji

en: constraint "%s" for relation "%s" already exists
hr: 'constraint' "%s" za relaciju "%s" već postoji

en: column "%s" is of type %s but default expression is of type %s
hr: Kolona "%s" je tipa %s, ali 'default' izraz je tipa %s

en: You will need to rewrite or cast the expression.
hr: Morat ćete drugačije napisati izraz ili upotrijebit konverziju(cast).

en: cannot truncate a table referenced in a foreign key constraint
hr: TRUNCATE ne može biti izvršen nad tablicom referenciranom od strane ograničenja vanjskog ključa(foreign key constraint)

en: multiple primary keys for table "%s" are not allowed
hr: višestruki primarni ključevi za tabelu "%s" nisu dozvoljeni

en: primary keys cannot be expressions
hr: primarni ključevi ne mogu biti izrazi

en: shared indexes cannot be created after initdb
hr: dijeljeni indeksi ne mogu biti kreirani nakon 'initdb'

en: relation "%s.%s" does not exist
hr: relacija "%s"."%s" ne postoji

en: relation "%s" does not exist
hr: relacija "%s" ne postoji

en: no schema has been selected to create in
hr: niti jedna šema nije selektirana za kreiranje

en: improper qualified name (too many dotted names): %s
hr: neispravno ime (previše imena sa točkom - 'dotted names'): %s

en: schema "%s" does not exist
hr: Šema "%s" ne postoji

en: improper relation name (too many dotted names): %s
hr: neispravno ime relacije (previše imena sa točkom - 'dotted names'): %s

en: conversion "%s" does not exist
hr: konverzija "%s" ne postoji

en: "%s" is not a table
hr: "%s" nije tablica

en: "%s" is not a view
hr: "%s" nije pogled(view)

en: type "%s" does not exist
hr: tip "%s" ne postoji

en: must be owner of type %s or type %s
hr: mora biti vlasnik tipa %s ili tipa %s

en: permission denied
hr: zabranjen pristup

en: return type of transition function %s is not %s
hr: povratni tip tranzicijske funkcije %s nije %s

en: function %s does not exist
hr: funkcija %s ne postoji

en: function %s returns a set
hr: funkcija %s vraća set

en: function %s requires run-time type coercion
hr: funkcija %s zahtijeva 'run-time type coercion'

en: cast from type %s to type %s already exists
hr: konverzija iz tipa %s u tip %s već postoji

en: conversion "%s" already exists
hr: konverzija "%s" već postoji

en: default conversion for %s to %s already exists
hr: inicijalna konverzija za %s u %s već postoji

en: schema "%s" already exists
hr: šema "%s" već postoji

en: "%s" is not a valid operator name
hr: "%s" nije ispravno ime operatora

en: only binary operators can have commutators
hr: samo binarni operatori mogu imati komutator

en: only binary operators can have join selectivity
hr: samo binarni operatori mogu imati 'join selectivity'

en: only binary operators can hash
hr: samo binarni operatori mogu imati 'hash'

en: operator %s already exists
hr: operator %s već postoji

en: operator cannot be its own negator or sort operator
hr: operator ne može biti vlastiti negator ili sort operator

en: function "%s" already exists with same argument types
hr: funkcija "%s" već postoji sa istim tipovima argumenata

en: cannot change return type of existing function
hr: nemoguće promijeniti povratni tip postojeće funkcije.

en: there is no built-in function named "%s"
hr: 'built-in' funkcija imenom "%s" ne postoji

en: SQL functions cannot return type %s
hr: SQL funkcije ne mogu vratiti tip %s

en: SQL functions cannot have arguments of type %s
hr: SQL funkcije ne mogu imati parametre tipa %s

en: SQL function "%s"
hr: SQL funkcija "%s"

en: invalid type internal size %d
hr: pogrešna interna veličina tipa %d

en: fixed-size types must have storage PLAIN
hr: tipovi sa finsnim veličinama moraju imati 'storage PLAIN'

en: aggregate attribute "%s" not recognized
hr: agregatni atribut "%s" nije poznat

en: aggregate stype must be specified
hr: 'stype' agregata mora biti specificiran

en: aggregate sfunc must be specified
hr: 'sfunc' agregata mora biti specificiran

en: language "%s" already exists
hr: jezik "%s" već postoji

en: conversion "%s" already exists in schema "%s"
hr: konverzija "%s" već postoji u šemi "%s"

en: access method "%s" does not exist
hr: pristupna metoda "%s" ne postoji

en: analyzing "%s.%s"
hr: analiziranje %s.%s

en: there is no previously clustered index for table "%s"
hr: ne postoji prethodno klasterrirani indeks za tablicu "%s"

en: index "%s" for table "%s" does not exist
hr: index "%s" za tablicu "%s" ne postoji

en: "%s" is not an index for table "%s"
hr: "%s" nije indeks za tablicu "%s"

en: vacuuming "%s.%s"
hr: vakumiranje "%s.%s"

en: conflicting or redundant options
hr: konflikt redundantnih opcija

en: database with OID %u does not exist
hr: baza podataka OID %u ne postoji

en: database "%s" does not exist
hr: baza podataka "%s" ne postoji

en: source encoding "%s" does not exist
hr: enkodiranje izvora "%s" ne postoji

en: destination encoding "%s" does not exist
hr: enkodiranje cilja "%s" ne postoji

en: Anyone can COPY to stdout or from stdin. psql's \copy command also works for anyone.
hr: Svi mogu izvršiti COPY na standardni izlaz (stdout) ili sa standardnog ulaza(stdin). psql \copy komanda takođe radi za sve.

en: cannot specify DELIMITER in BINARY mode
hr: ne možete specificirati DELIMITER u BINARY modu

en: cannot specify NULL in BINARY mode
hr: ne možete specificirati NULL u BINARY modu

en: cannot copy to view "%s"
hr: nemoguće kopiranje u pogled(view)  "%s"

en: cannot copy to sequence "%s"
hr: nemoguće kopiranje u sekvencu "%s"

en: cannot copy to non-table relation "%s"
hr: nemoguće kopiranje u relaciju koja nije tablica  "%s"

en: "%s" is a directory
hr: "%s" je direktorij

en: COPY file signature not recognized
hr: COPY potpis datoteke nije prepoznat

en: invalid COPY file header (missing flags)
hr: pogrešno COPY zaglavlje datoteke (nedostaju zastavice)

en: unrecognized critical flags in COPY file header
hr: nepoznate kritične zastavice u zaglavlju COPY datoteke

en: invalid COPY file header (missing length)
hr: pogrešno zaglavlje COPY datoteke (nedostaje dužina)

en: invalid COPY file header (wrong length)
hr: pogrešno zaglavlje COPY datoteke (pogrešna duljina)

en: unexpected message type 0x%02X during COPY from stdin
hr: neočekivan tip poruke 0x%02X prilikom "COPY from stdin" komande

en: COPY from stdin failed: %s
hr: neuspješan COPY sa standarngog ulaza(stdin): %s

en: extra data after last expected column
hr: dodatni podaci nakon posljednje očekivane kolone

en: missing data for column "%s"
hr: nedostaju podaci za kolonu "%s"

en: row field count is %d, expected %d
hr: broj polja u ćeliji je %d, očekivano je %d

en: literal carriage return found in data
hr: doslovan "carriage return" pronađen u podacima

en: Use "\r" to represent carriage return.
hr: Koristite "\r" za prezentiranje "carriage return" karaktera.

en: literal newline found in data
hr: doslovan "newline" karakter pronađen u podacima

en: Use "\n" to represent newline.
hr: Koristite "\n" za prezentaciju "newline" karaktera.

en: end-of-copy marker does not match previous newline style
hr: 'end-of-copy' oznaka ne odgovara prethodnom 'newline' stilu

en: end-of-copy marker corrupt
hr: 'end-of-copy' oznaka oštećena

en: unexpected EOF in COPY data
hr: neočekivan EOF u COPY podacima

en: cannot copy from view "%s"
hr: nemoguće kopiranje iz pogleda(view) "%s"

en: cannot copy from sequence "%s"
hr: nemoguće kopiranje iz sekvence "%s"

en: cannot copy from non-table relation "%s"
hr: nemoguće kopiranje iz relacije koja nije tablica "%s"

en: relative path not allowed for COPY to file
hr: relativna staza nije dopuštena u izvršavanju COPY komande

en: could not open file "%s" for writing: %m
hr: neuspješno otvaranje "%s" za pisanje: %m

en: %d is not a valid encoding code
hr: %d nije ispravan 'encoding' kod

en: %s is not a valid encoding name
hr: %s nije validno 'encoding' ime

en: permission denied to create database
hr: zabranjeno kreiranje baza podataka

en: permission denied to copy database "%s"
hr: nemate prava za kopiranje baze podataka "%s"

en: database "%s" already exists
hr: baza podataka sa imenom "%s" već postoji

en: source database "%s" is being accessed by other users
hr: izvornoj bazi podataka "%s" pristupaju drugi korisnici

en: cannot drop a template database
hr: nemoguće uklanjanje baze podataka koja predstavlja predložak

en: cannot drop the currently open database
hr: ne možete obrisati trenutno otvorenu bazu podataka

en: database "%s" is being accessed by other users
hr: bazi podataka "%s" pristupaju drugi korisnici

en: permission denied to rename database
hr: zabranjeno mijenjanje imena baze podataka

en: %s requires a parameter
hr: %s zahtjeva parametar

en: %s requires a numeric value
hr: %s zahtjeva numeričku vrijednost

en: %s requires an integer value
hr: %s zahtjeva cijelobrojnu(integer) vrijednost

en: argument of %s must be a name
hr: argument %s mora biti ime

en: argument of %s must be a type name
hr: argument %s mora biti ime tipa

en: invalid argument for %s: "%s"
hr: pogrešan argument za %s: "%s"

en: "%s" is an aggregate function
hr: "%s" je agregatna funkcija

en: Use DROP AGGREGATE to drop aggregate functions.
hr: Koristite DROP AGGREGATE za uklanjanje agregatnih funkcija.

en: SQL function cannot return shell type %s
hr: SQL funkcije ne mogu vratiti tip "%s"

en: return type %s is only a shell
hr: povratni tip %s je samo školjka(shell)

en: type "%s" is not yet defined
hr: typ %s nije još definiran

en: Creating a shell type definition.
hr: Kreiranje 'shell type' definicije.

en: SQL function cannot accept shell type %s
hr: SQL funkcije ne mogu prihvatiti tip %s

en: argument type %s is only a shell
hr: tip argumenta %s je samo školjka(shell)

en: type %s does not exist
hr: tip %s ne postoji

en: functions cannot accept set arguments
hr: funkcije ne mogu prihvatiti set argumenata

en: no function body specified
hr: tijelo funkcije nije specificirano

en: only one AS item needed for language "%s"
hr: samo jedna 'AS' klauzula potrebna za jezik "%s"

en: no language specified
hr: jezik nije specificiran

en: language "%s" does not exist
hr: jezik "%s" ne postoji

en: source data type %s is a pseudo-type
hr: izvorni tip podataka %s pseudo tip

en: target data type %s is a pseudo-type
hr: ciljni tip podataka %s pseudo tip

en: cast function must not be volatile
hr: konverzijska funkcija ne može biti nestalna(volatile)

en: cast function must not return a set
hr: konverzijska funkcija ne može vratiti set

en: must be superuser to create a cast WITHOUT FUNCTION
hr: samo 'superuser' može kreirati 'cast WITHOUT FUNCTION'

en: source data type and target data type are the same
hr: izvorni i ciljni tip podataka su isti

en: function %s already exists in schema "%s"
hr: funkcija %s već postoji u šemi "%s"

en: functions in index predicate must be marked IMMUTABLE
hr: funkcije u indeksnom izrazu moraju biti označene kao 'IMMUTABLE'

en: column "%s" named in key does not exist
hr: kolona "%s" imenovana u ključu ne postoji

en: functions in index expression must be marked IMMUTABLE
hr: funkcije u indeksnom iskazu moraju biti označene kao 'IMMUTABLE'

en: data type %s has no default operator class for access method "%s"
hr: tip podataka %s nema inicijalnu operatorsku klasu za pristupnu metodu "%s"

en: You must specify an operator class for the index or define a default operator class for the data type.
hr: Morate specificirati klasu operatora za indeks ili definirati inicijalnu klasu operatora za tip podatka.

en: operator class "%s" does not exist for access method "%s"
hr: klasa operatora "%s" ne postoji za pristupnu metodu(access method) "%s"

en: operator class "%s" does not accept data type %s
hr: klasa operatora "%s" ne prihvača tip podatka %s

en: there are multiple default operator classes for data type %s
hr: postoje višestruke inicijalne operatorske klase za tip podataka %s

en: can only reindex the currently open database
hr: može reindeksirati samo trenutno otvorenu bazu podataka

en: must be superuser to create an operator class
hr: samo 'superuser' može kreirati klase operatora

en: invalid operator number %d, must be between 1 and %d
hr: pogrešan broj operatora %d, mora biti između 1 i %d

en: storage type specified more than once
hr: 'storage type' specificiran više puta

en: operator class "%s" for access method "%s" already exists
hr: klasa operatora "%s" već postoji za pristupnu metodu(access method) "%s"

en: operator class "%s" for access method "%s" already exists in schema "%s"
hr: klasa operatora "%s" za pristupnu metodu(access method) "%s" već postoji u šemi "%s"

en: operator attribute "%s" not recognized
hr: operatorski atribut "%s" nije poznat

en: permission denied: "%s" is a system catalog
hr: zabranjen pristup: "%s" je sistemski katalog

en: invalid cursor name: must not be empty
hr: pogrešno ime kursora: ne može biti prazno

en: cursor "%s" does not exist
hr: kursor "%s" ne postoji

en: invalid statement name: must not be empty
hr: pogrešno ime izraza: ne može biti prazno

en: prepared statement is not a SELECT
hr: pripremljeni izraz nije SELECT

en: wrong number of parameters for prepared statement "%s"
hr: pogrešan broj parametara za pripremjeni izraza(prepared statement) "%s"

en: Expected %d parameters but got %d.
hr: Očekivano %d parametara ali je stiglo %d.

en: parameter $%d of type %s cannot be coerced to the expected type %s
hr: parametar $%d je tipa %s, ne može bit konvertiran u očekivani tip %s

en: prepared statement "%s" already exists
hr: pripremljeni izraz(prepared statement) sa imenom "%s" već postoji

en: prepared statement "%s" does not exist
hr: pripremljeni izraz(prepared statement) sa imenom "%s" ne postoji

en: unacceptable schema name "%s"
hr: neprihvatljiv naziv šeme "%s"

en: The prefix "pg_" is reserved for system schemas.
hr: Prefix "pg_" je rezerviran za šeme.

en: statistics target %d is too low
hr: cilj statistike(statistics target) %d je prenizak

en: lowering statistics target to %d
hr: smanjujem cilj statistike(statistics target) na %d

en: table "%s" does not exist
hr: tablica "%s" ne postoji

en: Use DROP TABLE to remove a table.
hr: Koristite DROP TABLE za uklanjanje tablice

en: sequence "%s" does not exist
hr: sekvenca "%s" ne postoji

en: Use DROP SEQUENCE to remove a sequence.
hr: Koristite DROP SEQUENCE za uklanjanje sekvence.

en: view "%s" does not exist
hr: view "%s" ne postoji

en: Use DROP VIEW to remove a view.
hr: Koristite DROP VIEW za uklanjanje pogleda.

en: index "%s" does not exist
hr: indeks "%s" ne postoji

en: Use DROP INDEX to remove an index.
hr: Koristite DROP INDEX za uklanjanje indeksa.

en: "%s" is not a type
hr: "%s" nije tip podataka

en: Use DROP TYPE to remove a type.
hr: Koristite DROP TYPE za uklanjanje tipa.

en: cannot inherit from temporary relation "%s"
hr: ne možete naslijediti privremenu(temp) relaciju "%s"

en: %s versus %s
hr: %s protiv %s

en: To resolve the conflict, specify a default explicitly.
hr: Da bi riješili konflikt, specificirajte početne vrijednosti (default values) eksplicitno

en: child table "%s" has different type for column "%s"
hr: naslijeđena tablica(child table) "%s" ima drugačiji tip za kolonu "%s"

en: merging definition of column "%s" for child "%s"
hr: spajanje definicje kolone "%s" za naslijeđenu tablicu %s

en: referenced relation "%s" is not a table
hr: referencirana relacija '"%s" nije tablica(table)

en: column "%s" referenced in foreign key constraint does not exist
hr: kolona "%s" referencirana u ograničenju vanjskog ključa(foreign key constraint) ne postoji

en: cannot have more than %d keys in a foreign key
hr: moguće je imati samo %d ključeva u vanskom ključu(foreign key)

en: invalid storage type "%s"
hr: pogrešan tip spremišta(storage type): "%s"

en: trigger "%s" for relation "%s" already exists
hr: okidač(trigger) "%s" definiran za relaciju "%s" već postoji

en: BEFORE STATEMENT trigger cannot return a value
hr: BEFORE STATEMENT okidač ne može vraćati vrijednost

en: could not serialize access due to concurrent update
hr: nemoguće serijalizirati pristup zbog konkurentnog ažuriranja

en: constraint "%s" is not deferrable
hr: ograničenje (constraint) "%s" nije uklonjivo

en: constraint "%s" does not exist
hr: ograničenje (constraint) "%s" ne postoji

en: type attribute "%s" not recognized
hr: tip atributa "%s" nije poznat

en: array element type cannot be %s
hr: tip podataka u nizu ne može bit %s

en: alignment "%s" not recognized
hr: poravnanje "%s" nije poznato

en: storage "%s" not recognized
hr: spremište "%s" nije poznato

en: type input function must be specified
hr: ulazna funkcija tipa mora biti zadana

en: type output function must be specified
hr: izlazna funkcija tipa mora biti zadana

en: "%s" is not a valid base type for a domain
hr: "%s" nije ispravno ime baznog tipa za domenu(domain)

en: conflicting NULL/NOT NULL constraints
hr: konfliktno NULL / NOT NULL ograničenje(constarint)

en: unique constraints not possible for domains
hr: unikatno ograničenje(unique constraint) nije podržano za domene(domains)

en: primary key constraints not possible for domains
hr: ograničenje primarnog ključa(primary key constraint) nije podržano za domene(domains)

en: foreign key constraints not possible for domains
hr: ograničenje vanjskog ključa(foreign key constraint) nije podržano za domene(domains)

en: constraint "%s" for domain "%s" already exists
hr: ograničenje(constraint) "%s" za domenu(domain) "%s" već postoji

en: current user cannot be dropped
hr: trenutni korisnik ne može biti obrisan

en: session user cannot be dropped
hr: korisnik u trenutnom okruženju ne može biti obrisan

en: Use CASCADE to revoke them too.
hr: Koristite CASCADE da biste ih takođe opozvali.

en: some databases have not been vacuumed in over 2 billion transactions
hr: neke baze podataka nisu vakumirane(vacuumed) prije više od 2 biliona transakcija.

en: SET TRANSACTION ISOLATION LEVEL must be called before any query
hr: SET TRANSACTION ISOLATION LEVEL mora biti pozvan prije ijednog upita(query)

en: CREATE VIEW specifies more column names than columns
hr: CREATE VIEW specificira više imena kolona nego što je zadano kolona

en: no value found for parameter %d
hr: nema vrijednosti za parametar %d

en: target type is not an array
hr: ciljni tip podataka nije niz

en: set-valued function called in context that cannot accept a set
hr: 'set-valued' funkcija pozvana u kontekstu koji ne prihvaća set

en: cannot merge incompatible arrays
hr: nomoguće povezivanje nekompatibilnih nizova

en: multidimensional arrays must have array expressions with matching dimensions
hr: višedimenzionalni nizovi moraju imati nizovne izraze odgovarajućih dimenzija

en: could not identify an equality operator for type %s
hr: neuspješna identifikacija operatora jednakosti za tip %s

en: could not determine actual type of argument declared %s
hr: neuspješno utvrđivanje tipa argumenta deklariranog %s

en: SQL function "%s" during startup
hr: SQL funkcija "%s" prilikom startanja

en: return type mismatch in function declared to return %s
hr: greška u povratnom tipu funkcije deklarirane sa povratnim tipom %s

en: Actual return type is %s.
hr: Pravi povratni tip je %s.

en: return type %s is not supported for SQL functions
hr: povratni tip %s nije podržan od strane SQL funkcija

en: aggregate %u needs to have compatible input type and transition type
hr: agregat %u treba imati kompatibilni input tip i prelazni tip

en: cannot open multi-query plan as cursor
hr: neuspješno otvaranje višestrukog 'query plan'-a kao kursor(cursor)

en: MATCH PARTIAL not yet implemented
hr: MATCH PARTIAL još nije implementiran

en: CREATE ASSERTION is not yet implemented
hr: CREATE ASSERTION još nije implementiran

en: missing argument
hr: nedostaje argument

en: Use NONE to denote the missing argument of a unary operator.
hr: koristite NONE da označite nepostojeći argument za unarni operator

en: LIMIT #,# syntax is not supported
hr: LIMIT #,# sintaksa nije podržana

en: wrong number of parameters on left side of OVERLAPS expression
hr: pogrešan broj parametara na lijevoj strani OVERLAP izraza

en: wrong number of parameters on right side of OVERLAPS expression
hr: pogrešan broj parametara na desnoj strani OVERLAP izraza

en: UNIQUE predicate is not yet implemented
hr: UNIQUE predikat još nije implementiran

en: multiple ORDER BY clauses not allowed
hr: višestruke ORDER BY klauzule nisu dozvoljene

en: multiple OFFSET clauses not allowed
hr: višestruke OFFSET klauzule nisu dozvoljene

en: multiple LIMIT clauses not allowed
hr: višestruke LIMIT klauzule nisu dozvoljene

en: invalid regular expression: %s
hr: pogrešan 'regular expression': %s

note: translator: last %s describes encryption state
en: no pg_hba.conf entry for host "%s", user "%s", database "%s", %s
hr: nepostojeća pg_hba.conf stavka za 'host' "%s", korisnik "%s", baza podataka "%s", %s

en: invalid password packet size
hr: pogrešna veličina paketa sa lozinkom

en: empty password returned by client
hr: prazna lozinka vraćena od strane klijenta

en: could not bind to local address "%s": %m
hr: neuspjelo povezivanje na lokalnu adresu  "%s": %m

en: pam_set_item(PAM_USER) failed: %s
hr: neuspješan pam_set_item(PAM_USER): %s

en: pam_set_item(PAM_CONV) failed: %s
hr: neuspješan pam_set_item(PAM_CONV) : %s

en: pam_authenticate failed: %s
hr: pam_authenticate neuspjelo: %s

en: pam_acct_mgmt failed: %s
hr: neuspješan pam_acct_mgmt: %s

en: invalid large-object descriptor: %d
hr: pogrešan 'large obj descriptor' (%d)

en: could not open server file "%s": %m
hr: neuspjelo otvaranje serverske datoteke "%s": %m

en: could not read server file "%s": %m
hr: neuspjelo čitanje serverske datoteke "%s": %m

en: could not create server file "%s": %m
hr: neuspjelo kreiranje serverske datoteke "%s": %m

en: could not write server file "%s": %m
hr: neuspjelo pisanje u serversku datoteku "%s": %m

en: could not access private key file "%s": %m
hr: neuspio pristup datoteci privatnog ključa "%s": %m

en: could not create SSL context: %s
hr: neuspjelo kreiranje SSL konteksta: %s

en: could not load server certificate file "%s": %s
hr: neuspjelo učitavanje serverskog certifikata "%s": %s

en: could not load private key file "%s": %s
hr: neuspjelo učitavanje datoteke privatnog ključa "%s": %s

en: check of private key failed: %s
hr: neuspjela provjera privatnog ključa: %s

en: could not initialize SSL connection: %s
hr: neuspjela inicijalizacija SSL veze: %s

en: SSL error: %s
hr: SSL greška: %s

en: could not translate service "%s" to address: %s
hr: neuspješno prevođenje servisa "%s" u adresu: %s

en: unrecognized address family %d
hr: nepoznata vrsta adrese %d

en: Is another postmaster already running on port %d? If not, wait a few seconds and retry.
hr: Da li je 'postmaster' već pokrenut na portu %d? Ako nije, sačekajte nekoliko sekundi pa pokušajte ponovo.

en: group "%s" does not exist
hr: groupa "%s" ne postoji

en: could not accept new connection: %m
hr: nemoguće prihvaćanje novih veza: %m

en: could not receive data from client: %m
hr: neuspjelo primanje podataka od klijenta: %m

en: invalid message length
hr: pogrešna dužina poruke

en: incomplete message from client
hr: nekompletna poruka od klijenta

en: could not send data to client: %m
hr: neuspjelo slanje podataka klijentu: %m

en: no data left in message
hr: nema više podataka u poruci

en: insufficient data left in message
hr: nedovoljno podataka je preostalo u poruci

en: invalid string in message
hr: pogrešan 'string' u poruci

en: invalid message format
hr: pogrešan format poruke

en: %s is the PostgreSQL server.
hr: %s je PostgreSQL server.

en: Usage:
      %s [OPTION]...
hr: Korištenje:
      %s [OPCIJA...]

en: Options:
hr: Opcije:

en: 
    Developer options:
hr: 
    Razvojne opcije:

en: INSERT has more expressions than target columns
hr: INSERT ima više izraza nego ciljnih kolona

en: INSERT has more target columns than expressions
hr: INSERT ima više ciljnih kolona nego izraza

en: INTO is only allowed on first SELECT of UNION/INTERSECT/EXCEPT
hr: INTO dozvoljen samo u prvom SELECT u UNION/INTERSECT/EXCEPT

en: each %s query must have the same number of columns
hr: svaki %s upit mora imati jednak broj kolona

en: could not identify an ordering operator for type %s
hr: neuspješna identifikacija operatora redosljeda za tip %s

en: common column name "%s" appears more than once in left table
hr: uobičajeno ime kolone "%s" pojavljuje se više nego jednom u lijevoj tabeli

en: common column name "%s" appears more than once in right table
hr: uobičajeno ime kolone "%s" pojavljuje se više nego jednom u desnoj tabeli

note: translator: %s is name of a SQL construct, eg LIMIT
en: argument of %s must not contain variables
hr: argument %s ne može sadržavati varijable

note: translator: first %s is name of a SQL construct, eg ORDER BY
en: %s "%s" is ambiguous
hr: %s "%s" je problematičan

note: translator: %s is name of a SQL construct, eg ORDER BY
en: non-integer constant in %s
hr: necijelobrojna(Non-integer) konstanta u %s

en: SELECT DISTINCT ON expressions must match initial ORDER BY expressions
hr: SELECT DISTINCT ON izraz mora odgovarati inicijalnom ORDER BY izrazu

en: cannot cast type %s to %s
hr: nemoguće konvertiranje(cast) tipa %s u %s

note: translator: %s is name of a SQL construct, eg WHERE translator: %s is name of a SQL construct, eg LIMIT
en: argument of %s must not return a set
hr: argument od %s ne smije vraćati set

note: translator: first %s is name of a SQL construct, eg CASE
en: %s types %s and %s cannot be matched
hr: %s tipovi %s i %s ne odgovaraju

note: translator: first %s is name of a SQL construct, eg CASE
en: %s could not convert type %s to %s
hr: %s neuspjela konverzija tipa %s u %s

en: column reference "%s" is ambiguous
hr: referenca na kolonu "%s" je problematična

en: there is no parameter $%d
hr: ne postoji parametar $%d

en: NULLIF requires = operator to yield boolean
hr: NULLIF zahtijeva da operator = proizvodi 'boolean'

en: IS DISTINCT FROM requires = operator to yield boolean
hr: IS DISTINCT FROM zahtijeva da operator = proizvodi 'boolean'

en: %s(*) specified, but %s is not an aggregate function
hr: %s(*) specificiran, ali %s nije agregatna funkcija

en: DISTINCT specified, but %s is not an aggregate function
hr: DISTINCT specificiran, ali %s nije agregatna funkcija

en: function %s is not unique
hr: funkcija %s nije unikatna

en: aggregate %s(*) does not exist
hr: agregat %s(*) ne postoji

en: operator does not exist: %s
hr: operator ne postoji: %s

en: Use an explicit ordering operator or modify the query.
hr: Koristite explicitni operator redosljeda, ili drugačije napišite upit.

en: operator is not unique: %s
hr: operator nije unikatan: %s

en: op ANY/ALL (array) requires array on right side
hr: op ANY/ALL (array) zahtijeva niz na desnoj strani

en: op ANY/ALL (array) requires operator to yield boolean
hr: op ANY/ALL (array) zahtijeva da operator proizvodi 'boolean'

en: op ANY/ALL (array) requires operator not to return a set
hr: op ANY/ALL (array) zahtijeva da operator ne vraća set

en: table reference "%s" is ambiguous
hr: referenca na tabelu "%s" je problematična

en: table reference %u is ambiguous
hr: referenca na tabelu %u je problematična

en: table name "%s" specified more than once
hr: tablica "%s" specificirana više puta

en: table "%s" has %d columns available but %d columns specified
hr: tablica "%s" ima %d raspoloživih kolona, ali je %d kolona specificirano

en: missing FROM-clause entry for table "%s"
hr: nedostaje FROM izraz za tablicu "%s"

en: cannot set an array element to DEFAULT
hr: nemoguće postavljanje elementa niza na inicijalnu vrijednost(DEFAULT)

en: column "%s" is of type %s but expression is of type %s
hr: kolona "%s" je tipa %s ali je izraz tipa %s

en: SELECT * with no tables specified is not valid
hr: SELECT * bez specificirane tablice nije ispravan

en: improper %%TYPE reference (too few dotted names): %s
hr: neispravna %%TYPE referenca (premalo imena sa točkom - 'dotted names'): %s

en: improper %%TYPE reference (too many dotted names): %s
hr: neispravna %%TYPE referenca (previše imena sa točkom - 'dotted names'): %s

en: type reference %s converted to %s
hr: referenca tipa %s konvertirana u %s

en: type "%s" is only a shell
hr: tip "%s" je samo školjka(shell)

en: invalid type name "%s"
hr: pogrešno ime tipa "%s"

en: conditional UNION/INTERSECT/EXCEPT statements are not implemented
hr: uvjetni UNION/INTERSECT/EXCEPT izrazi nisu implementirani

en: misplaced DEFERRABLE clause
hr: pogrešno smještena DEFERRABLE klauzula

en: multiple DEFERRABLE/NOT DEFERRABLE clauses not allowed
hr: višestruke DEFERRABLE/NOT DEFERRABLE klauzule nisu dozvoljene

en: misplaced NOT DEFERRABLE clause
hr: pogrešno smještena NOT DEFERRABLE klauzula

en: misplaced INITIALLY DEFERRED clause
hr: krivo smještena INITIALLY DEFERRED klauzula

en: multiple INITIALLY IMMEDIATE/DEFERRED clauses not allowed
hr: višestruka INITIALLY IMMEDIATE/DEFERRED klauzula nije dopuštena

en: misplaced INITIALLY IMMEDIATE clause
hr: krivo smještena INITIALLY IMMEDIATE klauzula

en: CREATE specifies a schema (%s) different from the one being created (%s)
hr: CREATE specificira šemu (%s) drugačiju od one koja se kreira(%s)

en: could not create shared memory segment: %m
hr: neuspješno kreiranje segmenta dijeljene memorije: %m

en: could not create semaphores: %m
hr: neuspješno kreiranje semafora: %m

en: You possibly need to raise your kernel's SEMVMX value to be at least %d.  Look into the PostgreSQL documentation for details.
hr: Treba podići vrijednost kernel varijable SEMVMX na najmanje vrijednost %d.  Pogledajte PostgreSQL dokumentaciju za detalje.

en: could not create listen socket for "%s"
hr: neuspješno kreiranje 'listen socket'-a za "%s"

en: incomplete startup packet
hr: nekompletan startni paket

en: invalid length of startup packet
hr: pogrešna duljina startnog paketa

en: failed to send SSL negotiation response: %m
hr: Slanje 'SSL negotiation' odgovora nije uspjelo: %m

en: unsupported frontend protocol %u.%u: server supports %u.0 to %u.%u
hr: nepodržan 'frontend protocol' %u.%u: server podržava %u.0 to %u.%u

en: invalid startup packet layout: expected terminator as last byte
hr: pogrešan raspored startnog paketa : očekivan terminator u zadnjem bajtu

en: no PostgreSQL user name specified in startup packet
hr: PostgreSQL korisničko ime nije specificirano u startnom paketu

en: the database system is starting up
hr: rad baza podataka je u procesu startanja

en: the database system is shutting down
hr: rad baze podataka je u procesu zaustavljanja

en: the database system is in recovery mode
hr: baza podataka je u 'recovery' modu

en: sorry, too many clients already
hr: nažalost, već je otvoreno previše klijentskih veza

en: received SIGHUP, reloading configuration files
hr: zaprimljen SIGHUP, ponovno učitavanje konfiguracijskih datoteka

en: received smart shutdown request
hr: zaprimljen 'smart shutdown' zahtijev

en: received fast shutdown request
hr: zaprimljen 'fast shutdown' zahtijev

en: aborting any active transactions
hr: zaustavljanje svih aktivnih transakcija

en: received immediate shutdown request
hr: zaprimljen 'immediate shutdown' zahtijev

en: startup process
hr: startup proces

en: aborting startup due to startup process failure
hr: zaustavljanje startup-a zbog 'startup process' pogreške

en: server process
hr: serverski proces

en: terminating any other active server processes
hr: terminiranje svih ostalih aktivnih serverskih procesa

en: all server processes terminated; reinitializing
hr: svi serverski procesi terminirani; reinicijalizacija

en: could not fork new process for connection: %m
hr: neuspješno račvanje novog procesa za vezu: %m

en: could not fork new process for connection:
hr: neuspješno račvanje novog procesa za vezu:

en: connection received: host=%s port=%s
hr: veza primljena: host=%s port=%s

en: could not fork startup process: %m
hr: neuspješno račvanje 'startup' procesa: %m

en: could not fork process: %m
hr: neuspješno račvanje procesa: %m

en: rule "%s" for relation "%s" already exists
hr: pravilo(rule) "%s" za relaciju "%s" već postoji

en: rule actions on OLD are not implemented
hr:   akcije prvavila(rule actions) nad OLD nisu implementirane

en: Use views or triggers instead.
hr: Koristite poglede(view) ili okidače(trigger) umjesto.

en: rule actions on NEW are not implemented
hr: akcije prvavila(rule actions) nad NEW nisu implementirane

en: Use triggers instead.
hr: Koristite okidače(trigger) umjesto.

en: Use views instead.
hr: Koristite poglede(view) umjesto.

en: "%s" is already a view
hr: "%s" je već 'view'

en: view rule for "%s" must be named "%s"
hr: 'view rule' za "%s" mora biti imenovan "%s"

en: cannot convert relation containing dropped columns to view
hr: neuspješna konverzija relacije sa odbačenim kolonama u pogled(view)

en: rule "%s" for relation "%s" does not exist
hr: pravilo (rule) "%s" za relaciju "%s" ne postoji

en: infinite recursion detected in rules for relation "%s"
hr: beskonačna rekurzija u pravilima(ruke) za relaciju "%s"

en: conditional utility statements are not implemented
hr: uvjetni korisni izrazi nisu implementirani

note: translator: first %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at or near "%s"
hr: %s kod ili u blizini "%s"

en: no empty local buffer available
hr: nedostatak slobodnih lokalnih spremnika

en: out of file descriptors: %m; release and retry
hr: nedostatak 'file descriptor'-a: %m; oslobodite pa pokušajte ponovo

en: out of shared memory
hr: nedovoljno dijeljene memorije

en: deadlock detected
hr: 'deadlock' detektiran

en: corrupted page pointers: lower = %u, upper = %u, special = %u
hr: oštećei pokazivači na stranice: niži = %u, viši = %u, specijal = %u

en: corrupted item lengths: total %u, available space %u
hr: oštećene dužine stavaka: ukupno %u, raspoloživ prostor %u

en: function with OID %u does not exist
hr: Funkcija sa OID %u ne postoji

en: function call message contains %d arguments but function requires %d
hr: poziv funkcije sadržava %d argumenata ali funkcija zahtijeva %d

en: function call message contains %d argument formats but %d arguments
hr: poziv funkcije sadrži %d formata argumenata ali %d argumenata

en: invalid argument size %d in function call message
hr: pogrešna veličina argumenta %d u poruci poziva funkcije

en: incorrect binary data format in function argument %d
hr: neispravan format binarnih podataka u funkcijskom argumentu %d

en: invalid frontend message type %d
hr: nepoznata 'frontend' poruka tipa %d

en: cannot insert multiple commands into a prepared statement
hr: nemoguće umetanje višestrukih komandi u pripremljeni izraz(prepared statement)

en: unnamed prepared statement does not exist
hr: neimenovani pripremljeni izraz(prepared statement) ne postoji

en: bind message has %d parameter formats but %d parameters
hr: 'bind' poruka ima %d formata parametara ali %d samih parametara

en: bind message supplies %d parameters, but prepared statement "%s" requires %d
hr: bind poruka daje %d parametara, ali pripremljeni izraz(prepared statement) "%s" zahtijeva %d

en: incorrect binary data format in bind parameter %d
hr: neispravan format binarnih podataka u veznom parametru %d

en: portal "%s" does not exist
hr: portal "%s" ne postoji

en: An invalid floating-point operation was signaled. This probably means an out-of-range result or an invalid operation, such as division by zero.
hr: Pogrešna operacija pomičnog zareza je signalizirana. To je vjerovatno rezultat van opsega, kao na primjer dijeljenje sa nulom.

en: terminating connection due to administrator command
hr: prekid veza zbog administratorske komande

en: %s: no database nor user name specified
hr: %s: baza podataka i korisnik nisu specificirani

en: invalid CLOSE message subtype %d
hr: pogrešan CLOSE podtip poruke %d

en: invalid DESCRIBE message subtype %d
hr: pogrešan DESCRIBE podtip poruke %d

en: bind message has %d result formats but query has %d columns
hr: vezana poruka ima %d formata rezultata, ali upit ima %d kolona

en: cursor can only scan forward
hr: kursor(cursor) se može pomicati samo naprijed

en: Declare it with SCROLL option to enable backward scan.
hr: Deklarirajte sa SCROLL opcijom da bi omogučili pomicanje unatrag.

en: identifier too long
hr: identifikator predugačak

en: Identifier must be less than %d characters.
hr: Identifikator mora biti kraći od %d karaktera.

en: missing name
hr: nedostaje naziv

en: missing "=" sign
hr: nedostaje "=" znak

en: invalid mode character: must be one of "%s"
hr: pogrešan karakter moda: mora biti jedan od "%s"

en: a name must follow the "/" sign
hr: naziv mora slijediti nakon  "/" znaka

en: extra garbage at the end of the ACL specification
hr: dodatno smeće na kraju ACL specifikacije

en: unrecognized privilege type: "%s"
hr: nepoznat privilegirani tip: "%s"

en: function "%s" does not exist
hr: funkcija "%s" ne postoji

en: integer out of range
hr: 'integer' je van opsega

en: argument must be empty or one-dimensional array
hr: argument mora biti prazan ili jednodimenzionalni niz

en: cannot concatenate incompatible arrays
hr: nomoguće povezivanje nekompatibilnih nizova

en: Arrays with element types %s and %s are not compatible for concatenation.
hr: Nizovi sa tipovima elemenata %s i %s nisu kompatibilni za povezivanje.

en: Arrays of %d and %d dimensions are not compatible for concatenation.
hr: Nizovi dimenzija %d i %d nisu kompatibilni za povezivanje.

en: Arrays with differing element dimensions are not compatible for concatenation.
hr: Nizovi sa raličitim dimenzijama nisu kompatibilni za povezivanje.

en: Arrays with differing dimensions are not compatible for concatenation.
hr: Nizovi sa raličitim dimenzijama nisu kompatibilni za povezivanje.

en: malformed array literal: "%s"
hr: pogrešno formiran literal niza: "%s"

en: upper bound cannot be less than lower bound
hr: gornja granica ne može biti manja od donje granice

en: invalid number of dimensions: %d
hr: pogrešan broj dimenzija: %d

en: invalid array flags
hr: pogrešne zastavice niza

en: no binary input function available for type %s
hr: ne postoji ulazna binarna funkcija za tip %s

en: improper binary format in array element %d
hr: neprikladan binarni format u elementu niza %d

en: no binary output function available for type %s
hr: ne postoji izlazna binarna funkcija za tip %s

en: slices of fixed-length arrays not implemented
hr: komadi niza fiksne dužine nisu implementirani

en: source array too small
hr: izvorni niz premalen

en: cannot compare arrays of different element types
hr: nemoguće je uspoređivati nizove sa različitim tipovima elemenata

en: array subscript must have type integer
hr: indeksni izrazi za nizove moraju biti cijelobrojni(integer)

en: division by zero
hr: dijeljenje sa nulom

en: TIME(%d)%s precision must not be negative
hr: TIME(%d)%s preciznost ne može biti negativna

en: TIME(%d)%s precision reduced to maximum allowed, %d
hr: TIME(%d)%s preciznost smanjena na maksimalno dozvoljenu, %d

en: timestamp out of range
hr: 'timestamp' van opsega

en: time zone "%s" not recognized
hr: 'time zone' "%s" nije poznat

en: date/time field value out of range: "%s"
hr: 'date/time' polje van opsega: "%s"

en: interval field value out of range: "%s"
hr: interval vrijednost polja van opsega: "%s"

en: time zone displacement out of range: "%s"
hr: 'time zone' van opsega: "%s"

en: invalid Datum pointer
hr: pogrešan Datum pointer

en: unrecognized encoding: "%s"
hr: nepoznat 'encoding': "%s"

en: cannot take square root of a negative number
hr: operacija 'square' nije dozvoljena sa negativnim brojevima

en: input is out of range
hr: ulaz je van opsega

en: "9" must be ahead of "PR"
hr: "9" mora biti ispred "PR"

en: "0" must be ahead of "PR"
hr: "0" mora biti ispred "PR"

en: multiple decimal points
hr: višestruka decimalna točka

en: cannot use "V" and decimal point together
hr: nemoguće korištenje "V" i decimalne točke zajedno

en: cannot use "S" and "PL"/"MI"/"SG"/"PR" together
hr: namoguće korištenje "S" and "PL"/"MI"/"SG"/"PR" zajedno

en: cannot use "S" and "MI" together
hr: nemoguće korištenje "S" i "MI" zajedno

en: cannot use "S" and "PL" together
hr: nemoguće korištenje "S" i "PL" zajedno

en: cannot use "S" and "SG" together
hr: nemoguće korištenje "S" i "SG" zajedno

en: cannot use "PR" and "S"/"PL"/"MI"/"SG" together
hr: nemoguće korištenje "PR" i "S"/"PL"/"MI"/"SG" zajedno

en: "%s" is not a number
hr: "%s" nije broj

en: requested length too large
hr: tražena dužina prevelika

en: too many points requested
hr: previše točaka zahtijevano

en: open path cannot be converted to polygon
hr: 'open path' ne može biti konvertiran u 'polygon'

en: must request at least 2 points
hr: moraju biti tražene barem 2 točke (points)

en: OID out of range
hr: OID je van opsega

en: invalid escape string
hr: pogrešan 'escape string'

en: Escape string must be empty or one character.
hr: Escape string mora biti prazan ili samo jedan karakter

en: case insensitive matching not supported on type bytea
hr: 'case insensitive' pretraživanje nije podržano za bytea tip

en: invalid cidr value: "%s"
hr: pogrešna 'cidr' vrijednost: "%s"

en: could not format inet value: %m
hr: neuspješno formatiranje 'inet' vrijednosti: %m

en: invalid mask length: %d
hr: pogrešna duljina maske: %d

en: result is out of range
hr: rezultat je van opsega

en: value overflows numeric format
hr: vrijednost premašuje numerik format

en: NUMERIC precision %d must be between 1 and %d
hr: NUMERIC preciznost %d mora biti između 1 i %d

en: numeric field overflow
hr: premašeno numeričko polje

en: more than one operator named %s
hr: postoji više nego jedan operator sa imenom %s

en: too many arguments
hr: previše argumenata

en: Provide two argument types for operator.
hr: Osigurajte dva tipa argumenata za operator

en: invalid name syntax
hr: pogrešna sintaksa imena

en: expected a left parenthesis
hr: očekivana lijeva zagrada

en: expected a right parenthesis
hr: očekivana desna zagrada

en: expected a type name
hr: očekivano ime tipa

en: improper type name
hr: neprikladno ime tipa

en: referential integrity query on "%s" from constraint "%s" on "%s" gave unexpected result
hr: upit referencijalnog integriteta na "%s" od ograničenja "%s" na "%s" je dao neočekivan rezultat

en: This is most likely due to a rule having rewritten the query.
hr: Uzrok je vjerovatno pravilo(rule) koje je izmjenilo upit(query).

en: rule "%s" has unsupported event type %d
hr: pravilo(rule) "%s" ima nepodržan tip događaja %d

en: timestamp(%d) precision must be between %d and %d
hr: timestamp(%d) preciznost mora biti između %d i %d

en: interval out of range
hr: interval van opsega

en: INTERVAL(%d) precision reduced to maximum allowed, %d
hr: INTERVAL(%d) preciznost reducirana na maksimalno dozvoljenu, %d

en: interval(%d) precision must be between %d and %d
hr: interval(%d) preciznost mora biti između %d i %d

en: length for type %s must be at least 1
hr: dužina za tip %s mora biti najmanje 1

en: length for type %s cannot exceed %d
hr: dužina za tip %s ne može biti veća od %d

en: bit string length %d does not match type bit(%d)
hr: dužina 'string'-a %d ne odgovara tipu ' bit(%d)'

en: invalid length in external bit string
hr: pogrešna duljina u vanjskom 'bit string'-u

en: bit string too long for type bit varying(%d)
hr: 'bit string' je prevelik da bi stao u 'varying(%d)' tip

en: negative substring length not allowed
hr: negativna dužina 'substring'-a nije dozvoljena

en: cannot AND bit strings of different sizes
hr: nemoguća AND operacija nad 'bit string'-ovima različite duljine

en: cannot OR bit strings of different sizes
hr: nemoguća OR operacija nad 'bit string'-ovima različite duljine

en: cannot XOR bit strings of different sizes
hr: nemoguća XOR operacija nad 'bit string'-ovima različite duljine

en: new bit must be 0 or 1
hr: novi bit mora biti 0 ili 1

en: value too long for type character(%d)
hr: vrijednost predugačka za tip 'character(%d)'

en: value too long for type character varying(%d)
hr: vrijednost predugačka za tip 'character varying(%d)'

en: index %d out of valid range, 0..%d
hr: indeks %d van opsega, 0..%d

en: cast from type %s to type %s does not exist
hr: konverzija iz tipa %s u tip %s ne postoji

en: type %s is only a shell
hr: tip %s je samo školjka(shell)

en: no input function available for type %s
hr: ne postoji ulazna funkcija za tip %s

en: no output function available for type %s
hr: ne postoji izlazna funkcija za tip %s

en: Continuing anyway, but there's something wrong.
hr: Ipak nastavljam, ali tu nešto nije u redu.

en: missing error text
hr: nedostaje opis greške

en:  at character %d
hr: kod karaktera %d

en: could not find function "%s" in file "%s"
hr: funkcija "%s" nije nađena u datoteci "%s"

en: could not load library "%s": %s
hr: neuspjelo čitanje biblioteke "%s": %s

en: unrecognized API version %d reported by info function "%s"
hr: nepoznata API verzija %d prijavljena od funkcije "%s"

en: no column alias was provided
hr: alias kolone nije zadan

en: data directory "%s" does not exist
hr: direktorij sa podacima "%s" ne postoji

en: could not read permissions of directory "%s": %m
hr: neuspješno čitanje prava pristupa za direktorij "%s": %m

en: could not change directory to "%s": %m
hr: neuspješna promjena direktorija u "%s": %m

en: permission denied to set session authorization
hr: nedopušteno postavljanje 'session authorization' vrijednosti

en: database system is shut down
hr: rad baze podataka je zaustavljen

en: could not create lock file "%s": %m
hr: neuspješno kreiranje 'lock' datoteke "%s": %m

en: could not open lock file "%s": %m
hr: nemoguće otvoriti 'lock' datoteku "%s": %m

en: could not read lock file "%s": %m
hr: neuspješno čitanje 'lock' datoteke "%s": %m

en: lock file "%s" already exists
hr: 'lock' datoteka "%s" već postoji

en: could not remove old lock file "%s": %m
hr: neuspjelo uklanjanje stare 'lock' datoteke "%s": %m

en: could not write lock file "%s": %m
hr: neuspješno zapisivanje 'lock' datoteke "%s": %m

en: "%s" is not a valid data directory
hr: "%s" nije ispravan podatkovni direktorij

en: File "%s" is missing.
hr: Datoteka "%s" nedostaje.

en: File "%s" does not contain valid data.
hr: Datoteka "%s" ne sadrži ispravne podatke.

en: database "%s" is not currently accepting connections
hr: baza podatak "%s" trenutno ne prihvaća veze(connections)

en: The database subdirectory "%s" is missing.
hr: Poddirektorij baze pdataka  "%s"  ne postoji.

en: invalid encoding number: %d
hr: pogrešan broj za 'encoding': %d

en: conversion between %s and %s is not supported
hr: konverzija između %s i %s nije podržana

en: invalid source encoding name "%s"
hr: pogrešno izvorno ime 'encoding'-a  "%s"

en: invalid destination encoding name "%s"
hr: pogrešno ciljno ime 'encoding'-a "%s"

en: SET %s takes only one argument
hr: SET %s mora imati samo jedan argument

en: Ungrouped
hr: Negrupiran

en: Resource Usage / Memory
hr: Korištenje resursa / Memorija

en: Resource Usage / Kernel Resources
hr: Korištenje resursa / Resursi kernela

en: Query Tuning / Planner Cost Constants
hr: Prilagodba upita / Konstante koštanja planera

en: Query Tuning / Genetic Query Optimizer
hr: Prilagodba upita / Genetički optimizator upita

en: Query Tuning / Other Planner Options
hr: Prilagodba upita / Druge opcije planera

en: Statistics / Monitoring
hr: Statistika / Promatranje

en: Client Connection Defaults / Statement Behavior
hr: Postavke klijentskih veza / Ponašanje izraza

en: Client Connection Defaults / Locale and Formatting
hr: Postavke klijentskih veza / Lokalizacija i formatiranje

en: Client Connection Defaults / Other Defaults
hr: Postavke klijentskih veza / druge postavke

en: Lock Management
hr: Menadžment zaključavanja

en: Developer Options
hr: Razvojne opcije

en: Failed while creating memory context "%s".
hr: neuspjelo kreiranje memorijskog konteksta "%s".

en: cursor "%s" already exists
hr: kursor sa imenom "%s" već postoji

en: closing existing cursor "%s"
hr: zatvaram već postojeći kursor "%s"
