ecpg (PostgreSQL) 17 - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Options:
id: Options :

en: Try "%s --help" for more information.
id: Coba « %s --help » untuk informasi lebih.

en: unterminated /* comment
id: komentar /* tidak berakhiran

en: unterminated bit string literal
id: 'bit string literal' tidak berakhiran

en: unterminated hexadecimal string literal
id: 'hexadecimal string literal' tidak berakhiran

en: unterminated quoted string
id: membatalkan proses terminasi string kutipan

en: unterminated dollar-quoted string
id: string dengan batas dollar ($) yang tidak berakhir

en: zero-length delimited identifier
id: penunjuk (identifier) terbatasi null

en: unterminated quoted identifier
id: penunjuk (identifier) tidak memiliki akhir batas

en: syntax error
id: sintaks error

en: cursor "%s" does not exist
id: kursor « %s » tidak ada

note: translator: %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at or near "%s"
id: '%s' pada atau didekat « %s »

en: out of memory
id: melebihi memori
