pg_amcheck (PostgreSQL) 17 - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not open file "%s": %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s": %m

en: could not stat file "%s": %m
ro: imposibil de obţinut starea fişierului "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
ro: imposibil de deschis directorul "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
ro: imposibil de citit directorul "%s": %m

en: could not fsync file "%s": %m
ro: imposibil de executat fsync cu fişierul "%s": %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ro: imposbil de redenumit fişierul "%s" în "%s": %m

en: Cancel request sent
ro: Cerere de anulare trimisă

en: Usage:
ro: Utilizare:

en:   %s [OPTION]... [DBNAME]
ro:   %s [OPŢIUNE]... [NUMEDB]

en: 
    Connection options:
ro: 
    Opţiuni de conectare:

en: 
    Other options:
ro: 
    Alte opţiuni:

en:   -e, --echo                      show the commands being sent to the server
ro:   -e, --echo                      afişează comenzile trimise serverului

en:   -v, --verbose                   write a lot of output
ro:   -v, --verbose                   mod detaliat
