pg_upgrade (PostgreSQL) 17 - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not open file "%s": %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s": %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ro: imposbil de redenumit fişierul "%s" în "%s": %m

en: could not open file "%s" for reading: %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s" pentru citire: %m

en: could not create file "%s": %m
ro: imposibil de creat fişierul "%s": %m

en: Try "%s --help" for more information.
ro: Încercaţi "%s --help" pentru mai multe informaţii.

en: Usage:
ro: Utilizare:

en: Options:
ro: Opţiuni:

en: out of memory
ro: memorie insuficientă
