plpgsql (PostgreSQL) 17 - en to ka translation catalogue (173 entries)

en: PL/pgSQL functions cannot accept type %s
ka: PL/pgSQL ფუნქციებს არ შეუძლიათ მიიღონ ტიპი %s

en: could not determine actual return type for polymorphic function "%s"
ka: პოლიმორფული ფუნქციის დაბრუნების ტიპის გამოცნობა შეუძლებელია: %s

en: trigger functions can only be called as triggers
ka: ტრიგერის ფუნქციების გამოძახება მხოლოდ ტრიგერებად შეიძლება

en: PL/pgSQL functions cannot return type %s
ka: PL/pgSQL ფუნქციებს არ შეუძლიათ დააბრუნონ ტიპი %s

en: trigger functions cannot have declared arguments
ka: ტრიგერის ფუნქციებს გამოცხადებულ არგუმენტები ვერ ექნება

en: The arguments of the trigger can be accessed through TG_NARGS and TG_ARGV instead.
ka: ტრიგერს არგუმენტებთან წვდომა TG_NARGS და TG_ARGV instead გავლით შეგიძლიათ გქონდეთ..

en: event trigger functions cannot have declared arguments
ka: მოვლენის ტრიგერის ფუნქციებს გამოცხადებული არგუმენტები ვერ ექნება

en: compilation of PL/pgSQL function "%s" near line %d
ka: "PL/pgSQL" ფუნქციის "%s" შედგენა ხაზზე %d

en: parameter name "%s" used more than once
ka: პარამეტრის სახელი "%s" ერთზე მეტჯერ გამოიყენება

en: column reference "%s" is ambiguous
ka: სვეტის მითითება "%s" ორაზროვანია

en: It could refer to either a PL/pgSQL variable or a table column.
ka: შეიძლება მიბმული იყოს PL/pgSQL ცვლადზე ან ცხრილის სვეტზე.

en: record "%s" has no field "%s"
ka: ჩანაწერს "%s" ველი "%s" არ გააჩნია

en: variable "%s" does not exist
ka: ცვლადი "%s" არ არსებობს

en: column "%s" of relation "%s" does not exist
ka: სვეტი "%s" ურთიერთობაში %s არ არსებობს

en: relation "%s" does not exist
ka: ურთიერთობა "%s" არ არსებობს

en: relation "%s" does not have a composite type
ka: ურთიერთობას "%s" კომპოზიტური ტიპი არ გააჩნია

en: variable "%s" has pseudo-type %s
ka: ცვლადის "%s" ტიპი ფსევდო ტიპია: %s

en: type "%s" is only a shell
ka: ტიპი "%s" მხოლოდ გარსია

en: type %s is not composite
ka: ტიპი %s კომპოზიტური არაა

en: could not find array type for data type %s
ka: მონაცემების ტიპისთვის %s მასივის ტიპი ვერ ვიპოვე

en: unrecognized exception condition "%s"
ka: გამონაკლისის უცნობი პირობა "%s"

en: could not determine actual argument type for polymorphic function "%s"
ka: პოლიმორფული ფუნქციისთვის (%s) მიმდინარე არგუმენტის ტიპის დადგენა შეუძლებელია

en: during initialization of execution state
ka: შესრულების ინიციალიზაციისას

en: while storing call arguments into local variables
ka: გამოძახების არგუმენტების ლოკალურ ცვლადებში დამახსოვრებისას

en: during function entry
ka: ფუნქციის შესვლისას

en: control reached end of function without RETURN
ka: კონტროლმა ფუნქციის დასასრულს RETURN-ის გარეშე მიაღწია

en: while casting return value to function's return type
ka: დაბრუნებული მნიშვნელობის ფუნქციის დაბრუნების ტიპში კასტისას

en: set-valued function called in context that cannot accept a set
ka: ფუნქცია, რომელიც სეტს აბრუნებს, გამოძახებულია კონტექსტში, რომელიც სეტებს ვერ იღებს

en: materialize mode required, but it is not allowed in this context
ka: საჭიროა მატერიალიზებული რეჟიმი, მაგრამ ამ კონტექსტში ეს დაუშვებელია

en: during function exit
ka: ფუნქციიდან გამოსვლისას

en: returned record type does not match expected record type
ka: დაბრუნებული ჩანაწერის ტიპი მოსალოდნელი ჩანაწერის ტიპს არ ემთხვევა

en: control reached end of trigger procedure without RETURN
ka: კონტროლმა ტრიგერის პროცედურის დასასრულს RETURN-ის გარეშე მიაღწია

en: trigger procedure cannot return a set
ka: ტრიგერი პროცედურა სეტს ვერ დააბრუნებს

en: returned row structure does not match the structure of the triggering table
ka: დაბრუნებული მწკრივის სტრუქტურა ტრიგერი ცხრილის სტრუქტურას არ ემთხვევა

note: translator: last %s is a phrase such as "during statement block local variable initialization"
en: PL/pgSQL function %s line %d %s
ka: PL/pgSQL ფუნქცია %s ხაზზე %d %s

note: translator: last %s is a phrase such as "while storing call arguments into local variables"
en: PL/pgSQL function %s %s
ka: PL/pgSQL ფუნქცია %s %s

note: translator: last %s is a plpgsql statement type name
en: PL/pgSQL function %s line %d at %s
ka: PL/pgSQL ფუნქცია %s ხაზზე %d %s-სთან

en: PL/pgSQL function %s
ka: PL/pgSQL ფუნქცია %s

en: during statement block local variable initialization
ka: ოპერატორის ბლოკის ლოკალური ცვლადის ინიციალიზაციისას

en: during statement block entry
ka: ოპერატორის ბლოკში შესვლისას

en: during statement block exit
ka: ოპერატორის ბლოკიდან გამოსვლისას

en: during exception cleanup
ka: გამონაკლისის მოსუფთავებისას

en: procedure parameter "%s" is an output parameter but corresponding argument is not writable
ka: პროცედურის პარამეტრი "%s" გამოტანის პარამეტრია, მაგრამ შესაბამისი არგუმენტი ჩაწერადი არაა

en: procedure parameter %d is an output parameter but corresponding argument is not writable
ka: პროცედურის პარამეტრი %d გამოტანის პარამეტრია, მაგრამ შესაბამისი არგუმენტი ჩაწერადი არაა

en: GET STACKED DIAGNOSTICS cannot be used outside an exception handler
ka: GET STACKED DIAGNOSTICS -ის გამოყენება გამონაკლისის დამმუშავებლის გარეთ შეუძლებელია

en: case not found
ka: შემთხვევა ნაპოვნი არაა

en: CASE statement is missing ELSE part.
ka: CASE ოპერატორს ELSE ნაწილი აკლია.

en: lower bound of FOR loop cannot be null
ka: "FOR" მარყუჟის ქვედა ზღვარი ნულოვანი ვერ იქნება

en: upper bound of FOR loop cannot be null
ka: "FOR" მარყუჟის ზედა ზღვარი ნულოვანი ვერ იქნება

en: BY value of FOR loop cannot be null
ka: FOR მარყუჟის BY-ის მნიშვნელობა ნულოვანი ვერ იქნება

en: BY value of FOR loop must be greater than zero
ka: FOR მარყუჟის BY-ის მნიშვნელობა ნულზე მეტი უნდა იყოს

en: cursor "%s" already in use
ka: კურსორი "%s" უკვე გამოიყენება

en: arguments given for cursor without arguments
ka: კურსორისთვის გადმოცემული არგუმენტები არგუმენტების გარეშეა

en: arguments required for cursor
ka: კურსორისთვის საჭირო არგუმენტები

en: FOREACH expression must not be null
ka: FOREACH გამოხატულება ნულოვანი ვერ იქნება

en: FOREACH expression must yield an array, not type %s
ka: FOREACH გამოხატულების გამოტანა მასივი უნდა იყოს და არა %s ტიპის

en: slice dimension (%d) is out of the valid range 0..%d
ka: ჭრილის განზომილება (%d) დასაშვებ დიაპაზონს (0.. %d) გარეთაა

en: FOREACH ... SLICE loop variable must be of an array type
ka: FOREACH ... SLICE მარყუჟის ცვლადი მასივის ტიპის უნდა იყოს

en: FOREACH loop variable must not be of an array type
ka: FOREACH მარყუჟის ცვლადი მასივის ტიპის უნდა იყოს

en: cannot return non-composite value from function returning composite type
ka: ფუნქცია, რომელიც კომპოზიტურ ტიპს აბრუნებს, არაკომპოზიტურ ტიპს ვერ დააბრუნებს

en: cannot use RETURN NEXT in a non-SETOF function
ka: არა-SETOF ფუნქციაში RETURN NEXT-ს ვერ გამოიყენებთ

en: wrong result type supplied in RETURN NEXT
ka: არასწორი შედეგის ტიპი, რომელიც მიეწოდება RETURN NEXT- ში

en: wrong record type supplied in RETURN NEXT
ka: არასწორი ჩანაწერის ტიპი, რომელიც მიეწოდება RETURN NEXT- ში

en: RETURN NEXT must have a parameter
ka: RETURN NEXT უნდა ჰქონდეს პარამეტრი

en: cannot use RETURN QUERY in a non-SETOF function
ka: არა-SETOF ფუნქციაში RETURN QUERY-ს ვერ გამოიყენებთ

en: structure of query does not match function result type
ka: მოთხოვნის სტრუქტურა ფუნქციის შედეგის ტიპს არ ემთხვევა

en: query string argument of EXECUTE is null
ka: "EXECUTE"-ის მოთხოვნის სტრიქონის არგუმენტი ნულოვანია

en: RAISE option already specified: %s
ka: პარამეტრი RAISE უკვე მითითებულია: %s

en: RAISE without parameters cannot be used outside an exception handler
ka: ოპერატორ RAISE -ს გამონაკლისის დამმუშავებლის გარეთ პარამეტრების გარეშე ვერ გამოიყენებთ

en: RAISE statement option cannot be null
ka: RAISE ოპერატორის პარამეტრი ნულოვანი ვერ იქნება

en: assertion failed
ka: მტკიცება ვერ მოხერხდა

en: cannot COPY to/from client in PL/pgSQL
ka: pl/pgSQL-ში COPY კლიენტიდან/ში შეუძლებელია

en: unsupported transaction command in PL/pgSQL
ka: "PL/pgSQL"-ში მხარდაუჭერელი ტრანზაქციის ბრძანება

en: INTO used with a command that cannot return data
ka: INTO-ს გამოყენება ბრძანებაში, რომელსაც მონაცემების დაბრუნება არ შეუძლია

en: query returned no rows
ka: მოთხოვნას მწკრივი არ დაუმატებია

en: query returned more than one row
ka: მოთხოვნამ ერთზე მეტი მწკრივი დააბრუნა

en: Make sure the query returns a single row, or use LIMIT 1.
ka: დარწმუნდით, რომ მოთხოვნა ერთ მწკრივს აბრუნებს, ან LIMIT 1 გამოიყენეთ.

en: query has no destination for result data
ka: მოთხოვნას არ აქვს დანიშნულების ადგილი შედეგის მონაცემებისთვის

en: If you want to discard the results of a SELECT, use PERFORM instead.
ka: თუ გსურთ SELECT-ის შედეგების მოცილება, შეგიძლიათ მის ნაცვლად PERFORM გამოიყენოთ.

en: EXECUTE of SELECT ... INTO is not implemented
ka: ბრძანება EXECUTE "SELECT ... INTO" განხორციელებული არაა

en: You might want to use EXECUTE ... INTO or EXECUTE CREATE TABLE ... AS instead.
ka: შეიძლება სამაგიეროდ ამჯობინოთ EXECUTE … INTO ან EXECUTE CREATE TABLE .. AS -ის გამოყენება.

en: EXECUTE of transaction commands is not implemented
ka: ტრანზაქციების ბრძანებების EXECUTE განხორციელებული არაა

en: cursor variable "%s" is null
ka: კურსორი ცვლადი "%s" ნულოვანია

en: cursor "%s" does not exist
ka: კურსორი "%s" არ არსებობს

en: relative or absolute cursor position is null
ka: შედარებითი ან აბსოლუტური კურსორის პოზიცია ნულოვანია

en: null value cannot be assigned to variable "%s" declared NOT NULL
ka: ცვლადი "%s", აღწერილი, როგორც NOT NULL, ნულოვანი ვერ იქნება

en: cannot assign non-composite value to a row variable
ka: მწკრივის ცვლადისთვის არაკომპოზიტური მნიშვნელობის მინიჭება შეუძლებელია

en: cannot assign non-composite value to a record variable
ka: ჩანაწერის ცვლადისთვის არაკომპოზიტური მნიშვნელობის მინიჭება შეუძლებელია

en: cannot assign to system column "%s"
ka: სისტემური სვეტზე (%s) მინიჭება შეუძლებელია

en: query did not return data
ka: მოთხოვნამ მონაცემები არ დააბრუნა

en: query: %s
ka: მოთხოვნა: %s

en: query returned %d column | query returned %d columns
ka[0]: მოთხოვნამ %d სვეტი დააბრუნა
ka[1]: მოთხოვნამ %d სვეტი დააბრუნა

en: query is SELECT INTO, but it should be plain SELECT
ka: მოთხოვნა SELECT INTO-ა, როცა ის უბრალოდ SELECT-ი უნდა იყოს

en: query is not a SELECT
ka: მოთხოვნა SELECT-ი არაა

en: type of parameter %d (%s) does not match that when preparing the plan (%s)
ka: პარამეტრის %d (%s) ტიპი არ ემთხვევა იმას, რომლითაც გეგმა მზადდებოდა (%s)

en: number of source and target fields in assignment does not match
ka: ტოლობაში საწყისი და სამიზნე ველების რაოდენობა არ ემთხვევა

note: translator: %s represents a name of an extra check
en: %s check of %s is active.
ka: აქტიურია %s შემოწმება %s -დან.

en: Make sure the query returns the exact list of columns.
ka: დარწმუნდით, რომ მოთხოვნა სვეტების ზუსტ ჩამონათვალს აბრუნებს.

en: record "%s" is not assigned yet
ka: ჩანაწერი %s ჯერ მიუნიჭებელია

en: The tuple structure of a not-yet-assigned record is indeterminate.
ka: ჩანაწერის , რომელსაც მნიშვნელობა ჯერ მინიჭებული არ აქვს, კორტეჟის სტრუქტურა გაურკვეველია.

en: variable "%s" is declared CONSTANT
ka: ცვლადი "%s" გამოცხადდა, როგორც CONSTANT

en: statement block
ka: ოპერატორის ბლოკი

en: assignment
ka: მინიჭება

en: FOR with integer loop variable
ka: FOR-ი მთელი რიცხვის მარყუჟის მნიშვნელობაზე

en: FOR over SELECT rows
ka: FOR-ი SELECT-ის მწკრივებზე

en: FOR over cursor
ka: FOR კურსორზე

en: FOREACH over array
ka: FOREACH მასივზე

en: SQL statement
ka: SQL ოპერატორი

en: FOR over EXECUTE statement
ka: FOR-ი EXECUTE ოპერატორზე

en: block label must be placed before DECLARE, not after
ka: ბლოკის ჭდე DECLARE-მდე უნდა იყოს განთავსებული და არა შემდეგ

en: collations are not supported by type %s
ka: ტიპს "%s" კოლაციების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: variable "%s" must have a default value, since it's declared NOT NULL
ka: ცვლადისთვის "%s" ნაგულისხმები მნიშვნელობის ქონა აუცილებელია, რადგან ის აღწერილია, როგორც NOT NULL

en: duplicate declaration
ka: დუბლირებული აღწერა

en: variable "%s" shadows a previously defined variable
ka: ცვლადი "%s" ადრე განსაზღვრულ ცვლადს ჩრდილავს

en: diagnostics item %s is not allowed in GET STACKED DIAGNOSTICS
ka: დიაგნოსტიკის ჩანაწერი %s GET STACKED DIAGNOSTICS- ში დაშვებული არაა

en: diagnostics item %s is not allowed in GET CURRENT DIAGNOSTICS
ka: დიაგნოსტიკის ჩანაწერი %s GET CURRENT DIAGNOSTICS- ში დაშვებული არაა

en: unrecognized GET DIAGNOSTICS item
ka: "GET DIAGNOSTICS"-ის უცნობი ჩანაწერი

en: "%s" is not a scalar variable
ka: "%s" სკალარული ცვლადი არაა

en: loop variable of loop over rows must be a record variable or list of scalar variables
ka: კორტეჟის მარყუჟი ცვლადი ჩანაწერის ცვლადის ან სკალარული ცვლადების სიის ტიპის უნდა იყოს

en: cursor FOR loop must have only one target variable
ka: cursor FOR მარყუჟს მხოლოდ ერთი სამიზნე ცვლადი უნდა ჰქონდეს

en: cursor FOR loop must use a bound cursor variable
ka: cursor FOR მარყუჟმა მხოლოდ bound cursor ცვლადები უნდა გამოიყენოს

en: integer FOR loop must have only one target variable
ka: integer for loop მხოლოდ ერთი სამიზნე ცვლადი უნდა ჰქონდეს

en: cannot specify REVERSE in query FOR loop
ka: მოთხოვნის FOR მარყუჟში REVERSE-ს ვერ მიუთითებთ

en: loop variable of FOREACH must be a known variable or list of variables
ka: "FOREACH"-ის მარყუჟი ცვლადი ცნობილი ცვლადს ან ცვლადების სიას უნდა წარმოადგენდეს

en: there is no label "%s" attached to any block or loop enclosing this statement
ka: ბლოკში ან მარყუჟში, რომელიც ამ ოპერატორს შემოფარგლავს, ჭდე "%s" არ არსებობს

en: block label "%s" cannot be used in CONTINUE
ka: ბლოკის ჭდეს "%s" CONTINUE-ში ვერ გამოიყენებთ

en: EXIT cannot be used outside a loop, unless it has a label
ka: EXIT არ შეიძლება გამოყენებულ იქნას მარყუჟის გარეთ, თუ მას არ აქვს ჭდე

en: CONTINUE cannot be used outside a loop
ka: CONTINUE-ის მარყუჟის გარეთ გამოყენება შეუძლებელია

en: unexpected end of function definition
ka: ფუნქციის აღწერის მოულოდნელი დასასრული

en: syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: invalid SQLSTATE code
ka: არასწორი SQLSTATE კოდი

en: syntax error, expected "FOR"
ka: სინტაქსის შეცდომა. მოველოდი "FOR"-ს

en: FETCH statement cannot return multiple rows
ka: FETCH ოპერატორს ბევრი მწკრივის დაბრუნება არ შეუძლია

en: cursor variable must be a simple variable
ka: cursor ტიპის ცვლადი მარტივი ცვლადი უნდა იყოს

en: variable "%s" must be of type cursor or refcursor
ka: ცვლადი %s -ის ტიპი cursor ან refcursor უნდა იყოს

en: "%s" is not a known variable
ka: "%s" უცნობი ცვლადია

en: mismatched parentheses
ka: მშობლობა არ ემთხვევა

en: missing "%s" at end of SQL expression
ka: "SQL" გამოსახულებას ბოლოში "%s" აკლია

en: missing "%s" at end of SQL statement
ka: "SQL" გამოსახულებას ბოლოში "%s" აკლია

en: missing expression
ka: აკლია გამოსახულება

en: missing SQL statement
ka: აკლია SQL ოპერატორი

en: syntax error, expected "]"
ka: სინტაქსის შეცდომა. მოველოდი სიმბოლოს "]"

en: incomplete data type declaration
ka: მონაცემის ტიპის არასრული აღწერა

en: missing data type declaration
ka: მონაცემის ტიპის

en: INTO specified more than once
ka: INTO ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: expected FROM or IN
ka: მოველოდი FROM -ს ან IN -ს

en: RETURN cannot have a parameter in function returning set
ka: RETURN-ს სეტის დამბრუნებელ ფუნქციაში პარამეტრი ვერ ექნება

en: Use RETURN NEXT or RETURN QUERY.
ka: გამოიყენეთ RETURN NEXT ან RETURN QUERY.

en: RETURN cannot have a parameter in a procedure
ka: RETURN-ს პროცედურაში პარამეტრი ვერ ექნება

en: RETURN cannot have a parameter in function returning void
ka: RETURN-ს არაფრის-დამბრუნებელ ფუნქციაში პარამეტრი ვერ ექნება

en: RETURN cannot have a parameter in function with OUT parameters
ka: RETURN-ს OUT პარამეტრების მქონე ფუნქციაში პარამეტრები ვერ ექნება

en: RETURN NEXT cannot have a parameter in function with OUT parameters
ka: RETURN NEXT-ს პარამეტრი ფუნქციაში, რომელსაც OUT პარამეტრები აქვს, ვერ ექნება

en: record variable cannot be part of multiple-item INTO list
ka: ჩანაწერის ცვლადი მრავალე-ლემენტიანი INTO ჩამონათვალის ნაწილი ვერ იქნება

en: too many INTO variables specified
ka: მითითებულია მეტისმეტი INTO ცვლადი

en: end label "%s" specified for unlabeled block
ka: უჭდეო ბლოკისთვის მითითებულია საბოლოო ჭდე "%s"

en: end label "%s" differs from block's label "%s"
ka: საბოლოო ჭდე "%s" განსხვავდება ბლოკის ჭდისგან "%s"

en: cursor "%s" has no arguments
ka: კურსორს %s არგუმენტები არ გააჩნია

en: cursor "%s" has arguments
ka: კურსორს %s აქვს არგუმენტები

en: cursor "%s" has no argument named "%s"
ka: კურსორს %s არგუმენტი სახელად %s არ გააჩნია

en: value for parameter "%s" of cursor "%s" specified more than once
ka: კურსორის "%2$s" პარამეტრის "%1$s" მნიშვნელობა ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: not enough arguments for cursor "%s"
ka: არასაკმარისი არგუმენტები კურსორისთვის "%s"

en: too many arguments for cursor "%s"
ka: ძალიან ბევრი არგუმენტი კურსორისთვის "%s"

en: unrecognized RAISE statement option
ka: "RAISE" ოპერატორის უცნობი პარამეტრი

en: syntax error, expected "="
ka: სინტაქსის შეცდომა. მოველოდი "="-ს

en: too many parameters specified for RAISE
ka: ძალიან ბევრი პარამეტრი მითითებულია RAISE- სთვის

en: too few parameters specified for RAISE
ka: ძალიან ცოტა პარამეტრი მითითებულია RAISE- სთვის

en: Sets handling of conflicts between PL/pgSQL variable names and table column names.
ka: PL/pgSQL-ის ცვლადების სახელებსა და ცხრილის სვეტის სახელებს შორის კონფლიქტების გადაწყვეტის რეჟიმი.

en: Print information about parameters in the DETAIL part of the error messages generated on INTO ... STRICT failures.
ka: INTO … STRICT ავარიებზე გენერირებული შეცდომის შეტყობინებებში პარამეტრების შესახებ ინფორმაციის DETAIL ნაწილში დამატება.

en: Perform checks given in ASSERT statements.
ka: ASSERT ოპერატორებში მითითებული შემოწმებების შესრულება.

en: List of programming constructs that should produce a warning.
ka: პროგრამული კონსტრუქციების სია, რომლებიც გაფრთხილებებს გამოაგდებს.

en: List of programming constructs that should produce an error.
ka: პროგრამული კონსტრუქციების სია, შეცდომას გაფრთხილებებს გამოაგდებს.

note: translator: %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at end of input
ka: %s შეყვანის ბოლოს

note: translator: first %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at or near "%s"
ka: %s "%s"-სთან ან ახლოს
