PostgreSQL 7.4 - en to nb translation catalogue (81 entries)

en: could not find a "%s" to execute
nb: fant ikke «%s» for eksekvering

en: out of memory
nb: tomt for minne

en: child process exited with exit code %d
nb: underprosess avsluttet med kode %d

en: child process exited with unrecognized status %d
nb: underprosess avsluttet med ukjent status %d

en: You are currently not connected to a database.
nb: Du er for øyeblikket ikke tilkoblet en database.

en: Query buffer is empty.
nb: Spørrebuffer er tomt.

en: Query buffer reset (cleared).
nb: Spørrebuffer nullstilt.

en: Wrote history to file "%s".
nb: Skrev kommandohistorikk til filen «%s».

en: Timing is on.
nb: Tidtaking er på.

en: Timing is off.
nb: Tidtaking er av.

en: Password:
nb: Passord:

en: You are now connected to database "%s" as user "%s".
nb: Du er nå tilkoblet databasen «%s» som brukeren «%s».

en: off
nb: av

en: on
nb: på

en: Border style is %d.
nb: Kantstil er %d.

en: Expanded display is on.
nb: Utvidet visning er på.

en: Expanded display is off.
nb: Utvidet visning er av.

en: Field separator is "%s".
nb: Feltseparator er «%s».

en: Output format is %s.
nb: Outputformat er %s.

en: Null display is "%s".
nb: NULL vises som «%s».

en: Record separator is "%s".
nb: Postseparator er «%s».

en: Table attributes unset.
nb: Tabellattributter er ikke satt.

en: Title is "%s".
nb: Tittel er «%s».

en: Title is unset.
nb: Tittel er ikke satt.

en: The connection to the server was lost. Attempting reset:
nb: Mistet forbindelsen til serveren. Prøver gjenoppkobling:

en: Failed.
nb: Mislykket.

en: Succeeded.
nb: Vellykket.

en: Column
nb: Kolonne

en: Schema
nb: Skjema

en: Name
nb: Navn

en: Result data type
nb: Resultatdatatype

en: Argument data types
nb: Argumentdatatyper

en: Description
nb: Beskrivelse

en: List of aggregate functions
nb: Liste over aggregatfunksjoner

en: Table
nb: Tabell

en: Owner
nb: Eier

en: Size
nb: Størrelse

en: trigger
nb: utløser

en: Language
nb: Språk

en: Internal name
nb: Internt navn

en: List of functions
nb: Liste over funksjoner

en: List of data types
nb: Liste over datatyper

en: Left arg type
nb: Venstre argumenttype

en: Right arg type
nb: Høyre argumenttype

en: Result type
nb: Resultattype

en: Function
nb: Funksjon

en: List of operators
nb: Liste over operatorer

en: Encoding
nb: Koding

en: List of databases
nb: Liste over databaser

en: table
nb: tabell

en: sequence
nb: sekvens

en: Access privileges
nb: Tilgangsprivilegier

en: function
nb: funksjon

en: Object
nb: Objekt

en: rule
nb: regel

en: Object descriptions
nb: Objektbeskrivninger

en: Sequence "%s.%s"
nb: Sekvens «%s.%s»

en: Table "%s.%s"
nb: Tabell «%s.%s»

en: View "%s.%s"
nb: View «%s.%s»

en: Index "%s.%s"
nb: Indeks «%s.%s»

en: TOAST table "%s.%s"
nb: TOAST-tabell «%s.%s»

en: Composite type "%s.%s"
nb: Sammensatt type «%s.%s»

en: primary key,
nb: primærnøkkel,

en: for table "%s.%s"
nb: for tabell «%s.%s»

en: Indexes:
nb: Indekser:

en: Foreign-key constraints:
nb: Fremmednøkkeltvangstrøyer (constraints):

en: Rules:
nb: Regler:

en: Triggers:
nb: Triggere:

en: Attributes
nb: Attributter

en: index
nb: indeks

en: List of relations
nb: Liste over relasjoner

en: List of domains
nb: Lister over domener

en: Source
nb: Kildekode

en: User name
nb: Brukernavn

en: Large objects
nb: Store objekter

en: Usage:
nb: Bruk:

en: 
    Connection options:
nb: 
    Tilkoblingsvalg:

en:   -W, --password           force password prompt (should happen automatically)
nb:   -W, --password           spørre om passord (burde skje automatisk)

en: Available help:
nb: Tilgjengelig hjelp:

en: Use "\q" to leave %s.
nb: Bruk «\q» for å forlate %s.

en: Try "%s --help" for more information.
nb: Prøv «%s --help» for mer informasjon.
