pg_basebackup (PostgreSQL) 18 - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: could not open file "%s" for reading: %m
hr: neuspješno otvaranje datoteke "%s" za čitanje: %m

en: could not open file "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje datoteke "%s": %m

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: could not open directory "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje direktorija "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
hr: neuspješno čitanje direktorija "%s": %m

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: could not access directory "%s": %m
hr: neuspješan pristupa direktoriju "%s": %m

en: data directory "%s" does not exist
hr: direktorij sa podacima "%s" ne postoji
