pg_combinebackup (PostgreSQL) 18 - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: error:
tr: hata (error):

en: warning:
tr: uyarı:

en: could not open file "%s" for reading: %m
tr: "%s" dosyası, okunmak için açılamadı: %m

en: could not read file "%s": %m
tr: "%s" dosyası okuma hatası: %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
tr: "%1$s" dosyası okuma hatası: %3$zu nun %2$d si okundu

en: could not close file "%s": %m
tr: "%s" dosyası kapatılamıyor: %m

en: byte ordering mismatch
tr: byte sıralama uyuşmazlığı

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
tr: olası bayt sıralama uyumsuzluğu
    pg_control dosyasını saklamak için kullanılan bayt sıralaması, bu program
    tarafından kullanılan sıralama ile uyuşmayabilir. Bu durumda aşağıdaki
    sonuçlar yanlış olur ve PostgreSQL kurulumu bu veri dizini ile uyumlu olmaz.

en: could not open file "%s": %m
tr: "%s" dosyası açılamıyor: %m

en: could not write file "%s": %m
tr: "%s" dosyasına yazma hatası: %m

en: could not fsync file "%s": %m
tr: "%s" dosyası fsync hatası: %m

en: out of memory
tr: yetersiz bellek

en: out of memory
tr: bellek yetersiz

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
tr: null pointer  duplicate edilemiyor (iç hata)

en: could not stat file "%s": %m
tr: "%s" dosyası durumlanamadı: %m

en: could not open directory "%s": %m
tr: "%s" dizini açılamıyor: %m

en: could not read directory "%s": %m
tr: "%s" dizini okunamıyor: %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
tr: "%s" -- "%s" ad değiştirme hatası: %m

en: \u0000 cannot be converted to text.
tr: \u0000 metne dönüştürülemez.

en: could not write to file "%s": %m
tr: "%s" dosyası yazma hatası: %m

en: could not read from file "%s": %m
tr: "%s" dosyasından okuma hatası: %m

en: could not create file "%s": %m
tr: "%s" dosyası oluşturulamıyor: %m

en: file "%s" does not exist
tr: "%s" dosyası mevcut değil

en: Try "%s --help" for more information.
tr: Daha fazla bilgi için "%s --help" yazın.

en: no output directory specified
tr: herhangi bir çıktı dizini belirtilmedi

en: could not create symbolic link from "%s" to "%s": %m
tr: "%s" dosyasından "%s" dosyasına sembolik bağlantı oluşturulamadı: %m

en: could not create directory "%s": %m
tr: "%s" dizini oluşturulamadı: %m

en: directory name too long
tr: dizin adı çok uzun

en: multiple "=" signs in tablespace mapping
tr: tablespace eşleştirmesinde birden fazla "=" işareti

en: invalid tablespace mapping format "%s", must be "OLDDIR=NEWDIR"
tr: geçersiz tablespace eşleştirme biçimi "%s", "ESKIDIZIN=YENIDIZIN" olmalı

en: old directory is not an absolute path in tablespace mapping: %s
tr: tablespace eşleştirmesinde eski dizin mutlak bir yol değil: %s

en: directory "%s" exists but is not empty
tr: "%s" dizini mevcut, ama boş değil

en: could not access directory "%s": %m
tr: "%s" dizine erişim hatası: %m

en: Usage:
tr: Kullanımı:

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en:   -d, --debug               generate lots of debugging output
tr:   -d, --debug               bol miktarda debug çıktısı üretir

en:   -N, --no-sync             do not wait for changes to be written safely to disk
tr:   -N, --no-sync             değişikliklerin diske yazılmasını bekleme

en:   -V, --version             output version information, then exit
tr:   -V, --version             sürüm bilgisini gösterir ve sonra çıkar

en:   -?, --help                show this help, then exit
tr:   -?, --help                bu yardımı gösterir ve sonra çıkar

en: skipping special file "%s"
tr: "%s" özel dosyası atlanıyor

en: could not read symbolic link "%s": %m
tr: symbolic link "%s" okuma hatası: %m

en: could not close directory "%s": %m
tr: "%s" dizini kapatılamadı: %m

en: file "%s" is too large
tr: "%s" dosyası çok büyük
