pg_resetwal (PostgreSQL) 17 - en to ka translation catalogue (126 entries)

en: error:
ka: შეცდომა:

en: warning:
ka: გაფრთხილება:

en: detail:
ka: დეტალები:

en: hint:
ka: მინიშნება:

en: could not open file "%s" for reading: %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
ka: "%s"-ის წაკითხვის შეცდომა: წაკითხულია %d %zu-დან

en: could not close file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა: %m

en: byte ordering mismatch
ka: ბაიტების მიმდევრობა არ ემთხვევა

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
ka: ბაიტების მიმდევრობის შესაძლო შეუსაბამობა pg_control ფაილის შესანახად გამოყენებული 
    ბაიტების მიმდევრობა შესაძლოა არ ემთხვეოდეს ამ პროგრამის მიერ გამოყენებულს. ამ შემთხვევაში  ქვემოთ 
    მოცემული შედეგები არასწორი იქნება და PostgreSQL ეს აგება ამ მონაცემთა საქაღალდესთან შეუთავსებელი იქნება.

en: could not open file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not write file "%s": %m
ka: ფაილში (%s) ჩაწერის შეცდომა: %m

en: could not fsync file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) fsync-ის შეცდომა: %m

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
ka: ნულოვანი მაჩვენებლის დუბლირება შეუძლებელია (შიდა შეცდომა)

en: could not synchronize file system for file "%s": %m
ka: შეუძლებელია ფაილური სისტემის სინქრონიზაცია ფაილისთვის "%s": %m

en: could not stat file "%s": %m
ka: ფაილი "%s" არ არსებობს: %m

en: this build does not support sync method "%s"
ka: ამ აგებას სინქრონიზაციის მეთოდის "%s" მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: could not open directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not read directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ka: გადარქმევის შეცდომა %s - %s: %m

en: could not open process token: error code %lu
ka: პროცესის კოდის გახსნა შეუძლებელია: შეცდომის კოდი %lu

en: could not allocate SIDs: error code %lu
ka: შეცდომა SSID-ების გამოყოფისას: შეცდომის კოდი %lu

en: could not create restricted token: error code %lu
ka: შეზღუდული კოდის შექმნა ვერ მოხერხდა: შეცდომის კოდი %lu

en: could not start process for command "%s": error code %lu
ka: „%s“ ბრძანების პროცესის დაწყება ვერ მოხერხდა: შეცდომის კოდი %lu

en: could not re-execute with restricted token: error code %lu
ka: შეზღუდულ კოდის ხელახლა შესრულება ვერ მოხერხდა: შეცდომის კოდი %lu

en: could not get exit code from subprocess: error code %lu
ka: ქვეპროცესიდან გასასვლელი კოდი ვერ მივიღე: შეცდომის კოდი %lu

en: invalid value "%s" for option %s
ka: არასწორი მნიშვნელობა "%s" პარამეტრისთვის %s

en: %s must be in range %d..%d
ka: %s არაა საზღვრებში %d-დან %d-მდე

en: unrecognized sync method: %s
ka: უცნობი სინქრონიზაციის მეთოდი: "%s"

note: translator: the second %s is a command line argument (-e, etc)
en: invalid argument for option %s
ka: არასწორი არგუმენტი პარამეტრისთვის: %s

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: transaction ID epoch (-e) must not be -1
ka: ტრანზაქციის ID-ის ეპოქა (-e) -1 არ უნდა იყოს

en: oldest transaction ID (-u) must be greater than or equal to %u
ka: ძველი ტრანზაქციის ID (-u) %u-ზე მეტი ან ტოლი უნდა იყოს

en: transaction ID (-x) must be greater than or equal to %u
ka: ტრანზაქციის ID (-x) %u_ზე მეტი ან ტოლი უნდა იყოს

en: transaction ID (-c) must be either %u or greater than or equal to %u
ka: ტრანზაქციის ID (-c) ან %u უნდა იყოს, ან %u-ზე მეტი ან ტოლი

en: OID (-o) must not be 0
ka: OID (-o) 0 არ უნდა იყოს

en: multitransaction ID (-m) must not be 0
ka: მულტიტრანზაქციის ID (-m) 0 არ უნდა იყო

en: oldest multitransaction ID (-m) must not be 0
ka: უძველესი მულტრანზაქციის ID (-m) 0 არ უნდა იყოს

en: multitransaction offset (-O) must not be -1
ka: მულიტრანზაქციის წანაცვლება (-O) -1 არ უნდა იყოს

en: argument of %s must be a power of two between 1 and 1024
ka: %s-ის არგუმენტი 2-ის ხარისხი უნდა იყოს 1-1024 შუალედიდან

en: too many command-line arguments (first is "%s")
ka: მეტისმეტად ბევრი ბრძანების-სტრიქონის არგუმენტი (პირველია "%s")

en: no data directory specified
ka: მონაცემების საქაღალდე მითითებული არაა

en: cannot be executed by "root"
ka: root-ით ვერ გაეშვება

en: You must run %s as the PostgreSQL superuser.
ka: %s PostgreSQL-ის ზემომხმარებლით უნდა გაუშვათ.

en: could not read permissions of directory "%s": %m
ka: საქაღალდის წვდომების წაკითხვა შეუძლებელია "%s": %m

en: could not change directory to "%s": %m
ka: საქაღალდის %s-ზე შეცვლის შეცდომა: %m

en: lock file "%s" exists
ka: ბლოკის ფაილი არსებობს: %s

en: Is a server running?  If not, delete the lock file and try again.
ka: სერვერი გაშვებულია?  თუ არა, წაშალეთ ბლოკის ფაილი და თავიდან სცადეთ.

en: not proceeding because control file values were guessed
ka: არ გავაგრძელებ, რადგან კონტროლი ფაილის მნიშვნელობებს ჩემით მივხვდი

en: If these values seem acceptable, use -f to force reset.
ka: თუ ეს მნიშვნელობები მისაღებია, ძალით ჩამოსაყრელად გამოიყენეთ -f .

en: database server was not shut down cleanly
ka: მონაცემთა ბაზა წესების დაცვით არ გათიშულა

en: Resetting the write-ahead log might cause data to be lost.
ka: წინასწარ-ჩაწერადი ჟურნალის ჩამოყრამ, შეიძლება, მონაცემების დაკარგვა გამოიწვიოს.

en: If you want to proceed anyway, use -f to force reset.
ka: თუ ეს მნიშვნელობები მისაღებია, ძალით ჩამოსაყრელად გამოიყენეთ -f .

en: Write-ahead log reset
ka: წინასწარ-ჩაწერი ჟურნალის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: unexpected empty file "%s"
ka: მოულოდნელად ფაილი ცარიელია: "%s"

en: data directory is of wrong version
ka: მონაცემების საქაღალდე არასწორ ვერსიას ეკუთვნის

en: File "%s" contains "%s", which is not compatible with this program's version "%s".
ka: ფაილი "%s" შეიცავს "%s"-ს, რომელიც ამ პროგრამის ვერსიასთან (%s) შეუთავსებელია.

en: If you are sure the data directory path is correct, execute
      touch %s
    and try again.
ka: თუ დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ მონაცემების საქაღალდის ბილიკი სწორია, გაუშვით
      touch %s
    და თავიდან სცადეთ.

en: pg_control exists but has invalid CRC; proceed with caution
ka: pg_control არსებობს, მაგრამ გააჩნია არასწორი CRC; ფრთხილად

en: pg_control specifies invalid WAL segment size (%d byte); proceed with caution | pg_control specifies invalid WAL segment size (%d bytes); proceed with caution
ka[0]: pg_control WAL-ის არასწორი სეგმენტის ზომას (%d ბაიტი) მიუთითებს; ფრთხილად
ka[1]: pg_control WAL-ის არასწორი სეგმენტის ზომას (%d ბაიტი) მიუთითებს; ფრთხილად

en: pg_control exists but is broken or wrong version; ignoring it
ka: pg_control არსებობს, მაგრამ ან გაფუჭებულია, ან ძველი ვერსია; იგნორირებულია

en: Guessed pg_control values:
ka: Pg_control გამოცნობილი მნიშვნელობები:

en: Current pg_control values:
ka: Pg_control მიმდინარე მნიშვნელობები:

en: pg_control version number:            %u
ka: pg_control ვერსიის ნომერი:            %u

en: Catalog version number:               %u
ka: კატალოგის ვერსიის ნომერი:               %u

en: Database system identifier:           %<PRIu64>
ka: ბაზის სისტემური იდენტიფიკატორი:           %<PRIu64>

en: Latest checkpoint's TimeLineID:       %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილისTimeLineID:       %u

en: Latest checkpoint's full_page_writes: %s
ka: უახლესი უკანასკნელი საკონტროლო წერტილის full_page_writes: %s

en: off
ka: გამორთული

en: on
ka: ჩართ

en: Latest checkpoint's NextXID:          %u:%u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextXID:          %u:%u

en: Latest checkpoint's NextOID:          %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextOID:          %u

en: Latest checkpoint's NextMultiXactId:  %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextMultiXactId:  %u

en: Latest checkpoint's NextMultiOffset:  %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის NextMultiOffset:  %u

en: Latest checkpoint's oldestXID:        %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestXID:        %u

en: Latest checkpoint's oldestXID's DB:   %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestXID's DB:   %u

en: Latest checkpoint's oldestActiveXID:  %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestActiveXID:  %u

en: Latest checkpoint's oldestMultiXid:   %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestMultiXid:   %u

en: Latest checkpoint's oldestMulti's DB: %u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestMulti's DB: %u

en: Latest checkpoint's oldestCommitTsXid:%u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის oldestCommitTsXid:%u

en: Latest checkpoint's newestCommitTsXid:%u
ka: უახლესი საკონტროლო წერტილის newestCommitTsXid:%u

en: Maximum data alignment:               %u
ka: მონაცემების სწორების მაქსიმუმი:            %u

en: Database block size:                  %u
ka: ბაზის ბლოკის ზომა:                  %u

en: Blocks per segment of large relation: %u
ka: დიდი ურთიერთობის სეგმენტები თითოეულ ბლოკში: %u

en: WAL block size:                       %u
ka: WAL ბლოკის ზომა:                       %u

en: Bytes per WAL segment:                %u
ka: ბაიტები თითოეულ WAL სეგმენტში:         %u

en: Maximum length of identifiers:        %u
ka: იდენტიფიკატორების მაქსიმალური სიგრძე:     %u

en: Maximum columns in an index:          %u
ka: ინდექსში სვეტების მაქსიმალური რაოდენობა:          %u

en: Maximum size of a TOAST chunk:        %u
ka: TOAST ნაგლეჯის მაქსიმალური ზომა:        %u

en: Size of a large-object chunk:         %u
ka: დიდი ობიექტის ნაგლეჯის ზომა:        %u

en: Date/time type storage:               %s
ka: თარიღის ტიპის საცავი:               %s

en: 64-bit integers
ka: 64-ბიტიანი მთელ რიცხვები

en: Float8 argument passing:              %s
ka: Float8 არგუმენტის გადაცემა:              %s

en: by reference
ka: ბმით

en: by value
ka: მნიშვნელობით

en: Data page checksum version:           %u
ka: მონაცემების გვერდის საკონტროლო ჯამის ვერსია:           %u

en: Default char data signedness:         %s
ka: ნაგულისხმევი სტრიქონის მონაცემების ნიშნიანობა:          %s

en: signed
ka: ნიშნიანი

en: unsigned
ka: უნიშნო

en: 
    
    Values to be changed:
ka: 
    
    შესაცვლელი მნიშვნელობები:

en: First log segment after reset:        %s
ka: საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნების შემდეგ ჟურნალის პირველი სეგმენტი:   %s

en: could not close directory "%s": %m
ka: საქაღალდის %s-ზე დახურვის შეცდომა: %m

en: could not delete file "%s": %m
ka: ფაილის ("%s") წაშლის შეცდომა: %m

en: %s resets the PostgreSQL write-ahead log.
ka: %s PostgreSQL-ის წინასწარ-ჩაწერად ჟურნალს საწყის მნიშვნელობაზე აბრუნებს.

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en:   %s [OPTION]... DATADIR
ka:   %s [პარამეტრი]... [მონაცემებისსაქაღალდე]

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები:

en:  [-D, --pgdata=]DATADIR  data directory
ka:  [-D, --pgdata=]DATADIR     მონაცემების საქაღალდე

en:   -f, --force            force update to be done even after unclean shutdown or
                             if pg_control values had to be guessed
ka:   -f, --force            ნაძალადევი განახლების შესრულებას მას შემდეგაც კი, თუ პროცესი არასწორად გაითიშა,
                             ან, თუ pg_control-ის მნიშვნელობების მიხვედრა მომიწია

en:   -n, --dry-run          no update, just show what would be done
ka:   -n, --dry-run         განახლების გარეშე. უბრალოდ ნაჩვენები იქნება, რა მოხდებოდა

en:   -V, --version          output version information, then exit
ka:   -V, --version            ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en:   -?, --help             show this help, then exit
ka:   -?, --help                   ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en: 
    Options to override control file values:
ka: 
    პარამეტრები კონტროლის ფაილის მნიშვნელობის გადასაფარად:

en:   -c, --commit-timestamp-ids=XID,XID
                                       set oldest and newest transactions bearing
                                       commit timestamp (zero means no change)
ka:   -c, --commit-timestamp-ids=XID,XID
                                       უახლესი და უძველესი ტრანზაქციების მითითება,
                                       დროის შტამპის მატარებლით(0 ნიშნავს, რომ არ შეიცვლება)

en:   -e, --epoch=XIDEPOCH             set next transaction ID epoch
ka:   -e, --epoch=XIDEPOCH             შემდეგი ტრანზაქციის ID-ის ეპოქსი დაყენება

en:   -l, --next-wal-file=WALFILE      set minimum starting location for new WAL
ka:   -l, --next-wal-file=WALFILE      ახალი WAL-ის მინიმალური საწყისი მდებარეობის დაყენება

en:   -m, --multixact-ids=MXID,MXID    set next and oldest multitransaction ID
ka:   -m, --multixact-ids=MXID,MXID    შემდეგი და უძველესი მულტრანზაქციის ID-ების დაყენება

en:   -o, --next-oid=OID               set next OID
ka:   -o, --next-oid=OID               შემდეგი OID-ის დაყენება

en:   -O, --multixact-offset=OFFSET    set next multitransaction offset
ka:   -O, --multixact-offset=წანაცვლება    შემდეგი მულტიტრანზაქციის წანაცვლების დაყენება

en:   -u, --oldest-transaction-id=XID  set oldest transaction ID
ka:   -u, --oldest-transaction-id=XID  უძველესი ტრანზაქციის ID-ის დაყენება

en:   -x, --next-transaction-id=XID    set next transaction ID
ka:   -x, --next-transaction-id=XID    შემდეგი ტრანზაქციის ID-ის დაყენება

en:       --char-signedness=OPTION     set char signedness to "signed"  or "unsigned"
ka:       --char-signedness=OPTION     სიმბოლოს ნიშნიანობის დაყენება "signed"-ზე  ან "unsigned"-ზე

en:       --wal-segsize=SIZE           size of WAL segments, in megabytes
ka:       --wal-segsize=ზომა    WAL სეგმენტების ზომა, მეგაბაიტებში

en: 
    Report bugs to <%s>.
ka: 
    შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>
