pg_verifybackup (PostgreSQL) 18 - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: error:
tr: hata (error):

en: warning:
tr: uyarı:

en: could not open file "%s" for reading: %m
tr: "%s" dosyası, okunmak için açılamadı: %m

en: could not read file "%s": %m
tr: "%s" dosyası okuma hatası: %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
tr: "%1$s" dosyası okuma hatası: %3$zu nun %2$d si okundu

en: could not close file "%s": %m
tr: "%s" dosyası kapatılamıyor: %m

en: byte ordering mismatch
tr: byte sıralama uyuşmazlığı

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
tr: olası bayt sıralama uyumsuzluğu
    pg_control dosyasını saklamak için kullanılan bayt sıralaması, bu program
    tarafından kullanılan sıralama ile uyuşmayabilir. Bu durumda aşağıdaki
    sonuçlar yanlış olur ve PostgreSQL kurulumu bu veri dizini ile uyumlu olmaz.

en: could not open file "%s": %m
tr: "%s" dosyası açılamıyor: %m

en: could not write file "%s": %m
tr: "%s" dosyasına yazma hatası: %m

en: could not fsync file "%s": %m
tr: "%s" dosyası fsync hatası: %m

en: out of memory
tr: yetersiz bellek

en: out of memory
tr: bellek yetersiz

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
tr: null pointer  duplicate edilemiyor (iç hata)

en: \u0000 cannot be converted to text.
tr: \u0000 metne dönüştürülemez.

en: Try "%s --help" for more information.
tr: Daha fazla bilgi için "%s --help" yazın.

en: too many command-line arguments (first is "%s")
tr: çok fazla komut satırı girdisi var (ilki "%s")

en: could not open directory "%s": %m
tr: "%s" dizini açılamıyor: %m

en: could not stat file "%s": %m
tr: "%s" dosyası durumlanamadı: %m

en: could not close directory "%s": %m
tr: "%s" dizini kapatılamadı: %m

en: could not stat file or directory "%s": %m
tr: "%s" dosya ya da dizininin durumu görüntülenemedi (stat): %m

en: Options:
tr: Seçenekler:
