pg_waldump (PostgreSQL) 18 - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not open file "%s": %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s": %m

en: could not stat file "%s": %m
ro: imposibil de obţinut starea fişierului "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
ro: imposibil de deschis directorul "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
ro: imposibil de citit directorul "%s": %m

en: could not fsync file "%s": %m
ro: imposibil de executat fsync cu fişierul "%s": %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ro: imposbil de redenumit fişierul "%s" în "%s": %m

en: could not read file "%s": %m
ro: imposibil de citit fişierul "%s": %m

en: could not write file "%s": %m
ro: imposibil de scris fişierul "%s": %m

en: could not close file "%s": %m
ro: imposibil de închis fişierul "%s": %m

en: Usage:
ro: Utilizare:

en: 
    Options:
ro: 
    Opţiuni:

en: contrecord is requested by %X/%X
ro: contrecord este necesar pentru %X/%X

en: invalid resource manager ID %u at %X/%X
ro: ID administrator de resurse incorect (%u) în %X/%X

en: incorrect resource manager data checksum in record at %X/%X
ro: sumă de control a datelor administratorului de resurse incorectă în înregistrarea din %X/%X
