plpgsql (PostgreSQL) 18 - en to hr translation catalogue (7 entries)

en: column reference "%s" is ambiguous
hr: referenca na kolonu "%s" je problematična

en: relation "%s" does not exist
hr: relacija "%s" ne postoji

en: type "%s" is only a shell
hr: tip "%s" je samo školjka(shell)

en: set-valued function called in context that cannot accept a set
hr: 'set-valued' funkcija pozvana u kontekstu koji ne prihvaća set

en: cursor "%s" does not exist
hr: kursor "%s" ne postoji

en: query: %s
hr: upit: %s

note: translator: first %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at or near "%s"
hr: %s kod ili u blizini "%s"
