initdb (PostgreSQL) 19 - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: could not open file "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje datoteke "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje direktorija "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
hr: neuspješno čitanje direktorija "%s": %m

en: could not open file "%s" for reading: %m
hr: neuspješno otvaranje datoteke "%s" za čitanje: %m

en: could not open file "%s" for writing: %m
hr: neuspješno otvaranje "%s" za pisanje: %m

en: could not access file "%s": %m
hr: nemoguć pristup datoteci  "%s": %m

en: could not access directory "%s": %m
hr: neuspješan pristupa direktoriju "%s": %m

en: -c %s requires a value
hr: -c %s zahtjeva vrijednost
