pg_amcheck (PostgreSQL) 19 - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: could not open file "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje datoteke "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
hr: neuspješno otvaranje direktorija "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
hr: neuspješno čitanje direktorija "%s": %m

en: improper qualified name (too many dotted names): %s
hr: neispravno ime (previše imena sa točkom - 'dotted names'): %s

en: improper relation name (too many dotted names): %s
hr: neispravno ime relacije (previše imena sa točkom - 'dotted names'): %s
