pg_checksums (PostgreSQL) 12 - en to cs translation catalogue (58 entries)

en: could not open file "%s" for reading: %m
cs: nelze otevřít soubor "%s" pro čtení: %m

en: could not read file "%s": %m
cs: nelze číst soubor "%s": %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
cs: nelze číst soubor "%s": načteno %d z %zu

en: could not close file "%s": %m
cs: nelze uzavřít soubor "%s": %m

en: byte ordering mismatch
cs: pořadí bytů nesouhlasí

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
cs: možný nesoulad v pořadí bytů
    Pořadí bytů používané pro uložení pg_control souboru nemusí odpovídat tomu
    používanému tímto programem. V tom případě by výsledky uvedené níže byly chybné, a
    PostgreSQL instalace by byla nekompatibilní s tímto datovým adresářem.

en: could not open file "%s": %m
cs: nelze otevřít soubor "%s": %m

en: could not write file "%s": %m
cs: nelze zapsat soubor "%s": %m

en: could not fsync file "%s": %m
cs: nelze provést fsync souboru "%s": %m

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
cs: nelze duplikovat null pointer (interní chyba)

en: could not stat file "%s": %m
cs: nelze načíst informace o souboru "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
cs: nelze otevřít adresář "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
cs: nelze číst z adresáře "%s": %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
cs: soubor "%s" nelze přejmenovat na "%s": %m

en: %s enables, disables, or verifies data checksums in a PostgreSQL database cluster.
cs: %s zapíná, vypíná, nebo ověřuje kontrolní součty v PostgreSQL databázovém clusteru.

en: Usage:
cs: Použití:

en:   %s [OPTION]... [DATADIR]
cs:   %s [PŘEPÍNAČ]... [DATAADR]

en: 
    Options:
cs: 
    Přepínače:

en:  [-D, --pgdata=]DATADIR    data directory
cs:  [-D, --pgdata=]DATADIR    datový adresář

en:   -c, --check              check data checksums (default)
cs:   -c, --check              ověř kontrolní součty (implicitní)

en:   -d, --disable            disable data checksums
cs:   -d, --disable            vypni kontrolní součty

en:   -e, --enable             enable data checksums
cs:   -e, --enable             zapni kontrolní součty

en:   -f, --filenode=FILENODE  check only relation with specified filenode
cs:   -f, --filenode=FILENODE  zkontroluj pouze relaci se zadaným filenode

en:   -N, --no-sync            do not wait for changes to be written safely to disk
cs:   -N, --no-sync            nečekej na bezpečné zapsání změn na disk

en:   -P, --progress           show progress information
cs:   -P, --progress           zobrazuj informace o průběhu

en:   -v, --verbose            output verbose messages
cs:   -v, --verbose            vypisuj podrobné informace

en:   -V, --version            output version information, then exit
cs:   -V, --version            zobraz informaci o verzi, poté skonči

en:   -?, --help               show this help, then exit
cs:   -?, --help               zobraz tuto nápovědu, poté skonči

en: 
    If no data directory (DATADIR) is specified, the environment variable PGDATA
    is used.
cs: 
    Není-li specifikován datový adresář, je použita proměnná prostředí
    PGDATA.

en: Report bugs to <%s>.
cs: Chyby hlašte na <%s>.

en: %s home page: <%s>
cs: %s domácí stránka: <%s>

en: could not read block %u in file "%s": %m
cs: nelze přečíst blok %u v souboru "%s": %m

en: could not read block %u in file "%s": read %d of %d
cs: nelze přečíst blok %u v souboru "%s": načteno %d z %d

en: checksum verification failed in file "%s", block %u: calculated checksum %X but block contains %X
cs: ověření kontrolnícou součtů selhalo v souboru "%s", blok %u: spočtený kontrolní součet %X ale klok obsahuje %X

en: seek failed for block %u in file "%s": %m
cs: nastavení pozice (seek) selhalo pro blok %u v souboru "%s": %m

en: could not write block %u in file "%s": %m
cs: nelze zapsat blok %u v souboru "%s": %m

en: could not write block %u in file "%s": wrote %d of %d
cs: nelze zapsat blok %u v souboru "%s": zapsáno %d z %d

en: checksums verified in file "%s"
cs: kontrolní součty ověřeny v souboru "%s"

en: checksums enabled in file "%s"
cs: kontrolní součty zapnuty v souboru "%s"

en: invalid segment number %d in file name "%s"
cs: chybné číslo segmentu %d ve jménu souboru "%s"

en: no data directory specified
cs: datový adresář nebyl zadán

en: too many command-line arguments (first is "%s")
cs: příliš mnoho parametrů na příkazové řádce (první je "%s")

en: option -f/--filenode can only be used with --check
cs: volba -f/--filenode může být použita pouze s volbou --check

en: data directory is of wrong version
cs: datový adresář pochází z nesprávné verze

en: File "%s" contains "%s", which is not compatible with this program's version "%s".
cs: Soubor "%s" obsahuje "%s", což je nekompatibilní s verzí "%s" tohoto programu.

en: pg_control CRC value is incorrect
cs: pg_control CRC hodnota je neplatná

en: cluster is not compatible with this version of pg_checksums
cs: cluster není kompatibilní s touto verzí pg_checksums

en: database cluster is not compatible
cs: databázový cluster není kompatibilní

en: cluster must be shut down
cs: cluster musí být vypnutý

en: data checksums are not enabled in cluster
cs: kontrolní součty nejsou v clusteru zapnuty

en: data checksums are already disabled in cluster
cs: kontrolní součty jsou v clusteru již vypnuty

en: data checksums are already enabled in cluster
cs: kontrolní součty jsou v clusteru již zapnuty

en: Checksum operation completed
cs: Operace s kontrolními součty dokončena

en: syncing data directory
cs: provádím sync datového adresáře

en: updating control file
cs: aktualizuji control coubor

en: Checksums enabled in cluster
cs: Kontrolní součty zapnuty v clusteru

en: Checksums disabled in cluster
cs: Kontrolní součty vypnuty v clusteru
