pg_checksums (PostgreSQL) 12 - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: error:
tr: hata (error):

en: warning:
tr: uyarı:

en: could not open file "%s" for reading: %m
tr: "%s" dosyası, okunmak için açılamadı: %m

en: could not read file "%s": %m
tr: "%s" dosyası okuma hatası: %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
tr: "%1$s" dosyası okuma hatası: %3$zu nun %2$d si okundu

en: could not close file "%s": %m
tr: "%s" dosyası kapatılamıyor: %m

en: byte ordering mismatch
tr: byte sıralama uyuşmazlığı

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
tr: olası bayt sıralama uyumsuzluğu
    pg_control dosyasını saklamak için kullanılan bayt sıralaması, bu program
    tarafından kullanılan sıralama ile uyuşmayabilir. Bu durumda aşağıdaki
    sonuçlar yanlış olur ve PostgreSQL kurulumu bu veri dizini ile uyumlu olmaz.

en: could not open file "%s": %m
tr: "%s" dosyası açılamıyor: %m

en: could not write file "%s": %m
tr: "%s" dosyasına yazma hatası: %m

en: could not fsync file "%s": %m
tr: "%s" dosyası fsync hatası: %m

en: out of memory
tr: bellek yetersiz

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
tr: null pointer  duplicate edilemiyor (iç hata)

en: could not stat file "%s": %m
tr: "%s" dosyası durumlanamadı: %m

en: could not open directory "%s": %m
tr: "%s" dizini açılamıyor: %m

en: could not read directory "%s": %m
tr: "%s" dizini okunamıyor: %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
tr: "%s" -- "%s" ad değiştirme hatası: %m

en: Usage:
tr: Kullanımı:

en:   %s [OPTION]... [DATADIR]
tr:   %s [SEÇENEK]... [DATADIR]

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en:  [-D, --pgdata=]DATADIR    data directory
tr:  [-D, --pgdata=]DATADIR    veri dizini

en:   -c, --check              check data checksums (default)
tr:   -c, --check              veri sağlama toplamlarını denetle (varsayılan)

en:   -d, --disable            disable data checksums
tr:   -d, --disable            veri sağlama toplamlarını devre dışı bırak

en:   -e, --enable             enable data checksums
tr:   -e, --enable             veri sağlama toplamlarını etkinleştir

en:   -f, --filenode=FILENODE  check only relation with specified filenode
tr:   -f, --filenode=FILENODE  sadece belirtilen filenode'lu nesneyi denetle

en:   -N, --no-sync            do not wait for changes to be written safely to disk
tr:   -N, --no-sync            değişikliklerin diske yazılmasını bekleme

en:   -P, --progress           show progress information
tr:   -P, --progress           ilerleme bilgisini göster

en:   -v, --verbose            output verbose messages
tr:   -v, --verbose            detaylı (verbose) mesajlar göster

en:   -V, --version            output version information, then exit
tr:   -V, --version            sürüm bilgisini gösterir ve sonra çıkar

en:   -?, --help               show this help, then exit
tr:   -?, --help               bu yardımı gösterir ve sonra çıkar

en: 
    If no data directory (DATADIR) is specified, the environment variable PGDATA
    is used.
tr: 
    Eğer hiçbir veri dizini (DATADIR) belirtilmezse, PGDATA çevresel değişkeni
    kullanılır.

en: could not read block %u in file "%s": %m
tr: "%2$s" dosyasında %1$u bloğu okunamadı: %3$m

en: could not read block %u in file "%s": read %d of %d
tr: "%2$s" dosyasında %1$u bloğu okunamadı: %4$d nin %3$d si okundu

en: checksum verification failed in file "%s", block %u: calculated checksum %X but block contains %X
tr: "%s" dosyasında sağlama toplamı doğrulaması başarısız oldu, blok %u: %X sağlama toplamı hesaplandı fakat blok %X içeriyor

en: seek failed for block %u in file "%s": %m
tr: "%2$s" dosyasında %1$u bloğu için arama (seek) başarısız oldu: %3$m

en: checksums verified in file "%s"
tr: "%s" dosyasında sağlama toplamları doğrulandı

en: checksums enabled in file "%s"
tr: "%s" dosyasında sağlama toplamları etkinleştirildi

en: invalid segment number %d in file name "%s"
tr: "%2$s" dosyasında geçersiz segment numarası %1$d

en: Try "%s --help" for more information.
tr: Daha fazla bilgi için "%s --help" yazın.

en: no data directory specified
tr: hiçbir veri dizini belirtilmemiş

en: too many command-line arguments (first is "%s")
tr: çok fazla komut satırı argümanı (ilki "%s")

en: data directory is of wrong version
tr: veri dizininin sürümü yanlış

en: File "%s" contains "%s", which is not compatible with this program's version "%s".
tr: "%s" dosyası "%s" içermekte ki bu programın "%s" sürümüyle uyumlu değil.

en: pg_control CRC value is incorrect
tr: pg_control CRC değeri yanlış

en: cluster is not compatible with this version of pg_checksums
tr: küme (cluster), pg_verify_checksums'ın bu sürümüyle uyumlu değil

en: database cluster is not compatible
tr: veritabanı kümesi uyumlu değil

en: cluster must be shut down
tr: küme (cluster) kapatılmalı

en: data checksums are not enabled in cluster
tr: kümede (cluster) veri sağlama toplamaları etkinleştirilmemiş

en: data checksums are already disabled in cluster
tr: kümede (cluster) veri sağlama toplamları zaten devre dışı bırakılmış

en: data checksums are already enabled in cluster
tr: kümede (cluster) veri sağlama toplamları zaten etkinleştirilmiş

en: Checksum operation completed
tr: Sağlama toplamı işlemi tamamlandı

en: syncing data directory
tr: veri dizini senkronize ediliyor

en: updating control file
tr: kontrol dosyası güncelleniyor

en: Checksums enabled in cluster
tr: Kümede sağlama toplamları etkinleştirildi

en: Checksums disabled in cluster
tr: Kümede sağlama toplamları devre dışı bırakıldı
