pg_combinebackup (PostgreSQL) 19 - en to ka translation catalogue (181 entries)

en: error:
ka: შეცდომა:

en: warning:
ka: გაფრთხილება:

en: detail:
ka: დეტალები:

en: hint:
ka: მინიშნება:

en: could not open file "%s" for reading: %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
ka: "%s"-ის წაკითხვის შეცდომა: წაკითხულია %d %zu-დან

en: could not close file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა: %m

en: byte ordering mismatch
ka: ბაიტების მიმდევრობა არ ემთხვევა

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
ka: ბაიტების მიმდევრობის შესაძლო შეუსაბამობა pg_control ფაილის შესანახად გამოყენებული 
    ბაიტების მიმდევრობა შესაძლოა არ ემთხვეოდეს ამ პროგრამის მიერ გამოყენებულს. ამ შემთხვევაში  ქვემოთ 
    მოცემული შედეგები არასწორი იქნება და PostgreSQL ეს აგება ამ მონაცემთა საქაღალდესთან შეუთავსებელი იქნება.

en: could not open file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not write file "%s": %m
ka: ფაილში (%s) ჩაწერის შეცდომა: %m

en: could not fsync file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) fsync-ის შეცდომა: %m

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: success
ka: წარმატება

en: destination buffer too small
ka: სამიზნე ბუფერი ძალიან პატარაა

en: OpenSSL failure
ka: OpenSSL -ის სეცდომა

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
ka: ნულოვანი მაჩვენებლის დუბლირება შეუძლებელია (შიდა შეცდომა)

en: could not synchronize file system for file "%s": %m
ka: შეუძლებელია ფაილური სისტემის სინქრონიზაცია ფაილისთვის "%s": %m

en: could not stat file "%s": %m
ka: ფაილი "%s" არ არსებობს: %m

en: this build does not support sync method "%s"
ka: ამ აგებას სინქრონიზაციის მეთოდის "%s" მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: could not open directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not read directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ka: გადარქმევის შეცდომა %s - %s: %m

en: Recursive descent parser cannot use incremental lexer.
ka: რეკურსიულ დაღმავალ დამმუშავებელს ინკრემენტული lexer-ის გამოყენება არ შეუძლია.

en: Incremental parser requires incremental lexer.
ka: ინკრემენტულ დამმუშავებელს ინკრემენტული lexer სჭირდება.

en: JSON nested too deep, maximum permitted depth is 6400.
ka: JSON მეტისმეტად ღრმადაა ერთმანეთში ჩალაგებული. მაქსიმალური დასაშვები სიღრმეა 6400.

en: Escape sequence "\%.*s" is invalid.
ka: სპეციალური მიმდევრობა "\%.*s" არასწორია.

en: Character with value 0x%02x must be escaped.
ka: სიმბოლო კოდით 0x%02x აუცილებლად ეკრანირებული უნდა იყოს.

en: Expected end of input, but found "%.*s".
ka: მოველოდი შეყვანის დასასრულს, მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected array element or "]", but found "%.*s".
ka: მოველოდი მასივის ელემენტს ან "]", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected "," or "]", but found "%.*s".
ka: მოველოდი "," ან "]", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected ":", but found "%.*s".
ka: მოველოდი ":", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected JSON value, but found "%.*s".
ka: მოველოდი JSON მნიშვნელობას. მივიღე "%.*s".

en: The input string ended unexpectedly.
ka: შეყვანის სტრიქონი მოულოდნელად დასრულდა.

en: Expected string or "}", but found "%.*s".
ka: მოველოდი სტრიქონს ან "}", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected "," or "}", but found "%.*s".
ka: მოველოდი ",", ან "}", მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Expected string, but found "%.*s".
ka: მოველოდი სტრიქონს, მაგრამ მივიღე "%.*s".

en: Token "%.*s" is invalid.
ka: კოდი "%.*s" არასწორია.

en: \u0000 cannot be converted to text.
ka: \u0000 ტექსტად ვერ გარდაიქმნება.

en: "\u" must be followed by four hexadecimal digits.
ka: "\u" ს თექვსმეტობითი ციფრები უნდა მოჰყვებოდეს.

en: Unicode escape values cannot be used for code point values above 007F when the encoding is not UTF8.
ka: უნიკოდის სპეციალური კოდების გამოყენება კოდის წერტილის მნიშვნელობებად 007F-ის ზემოთ შეუძლებელია, თუ კოდირება UTF-8 არაა.

en: Unicode escape value could not be translated to the server's encoding %s.
ka: უნიკოდის სპეციალური კოდების სერვერის კოდირებაში (%s) თარგმნა შეუძლებელია.

en: Unicode high surrogate must not follow a high surrogate.
ka: უნიკოდის მაღალ სუროგატს მაღალი სუროგატი არ უნდა მოსდევდეს.

en: Unicode low surrogate must follow a high surrogate.
ka: უნიკოდის დაბალი სუროგატი მაღალ სუროგატს უნდა მისდევდეს.

en: out of memory while constructing error description
ka: არასაკმარისი მეხსიერება შეცდომის აღწერის აგებისას

en: could not initialize checksum of manifest
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: manifest ended unexpectedly
ka: მანიფესტი მოულოდნელად დასრულდა

en: could not update checksum of manifest
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის განახლების შეცდომა

en: unexpected object start
ka: ობიექტის მოულოდნელი დასაწყისი

en: unexpected object end
ka: ობიექტის მოულოდნელი დასასრული

en: unexpected array start
ka: მასივის მოულოდნელი დასაწყისი

en: unexpected array end
ka: მასივის მოულოდნელი დასასრული

en: expected version indicator
ka: მოსალოდნელი ვერსიის მაჩვენებელი

en: unrecognized top-level field
ka: უცნობი ველი ზედა დონეზე

en: unexpected file field
ka: მოულოდნელი ველი ფაილისთვის

en: unexpected WAL range field
ka: მოულოდნელი ველი WAL-ის დიაპაზონისთვის

en: unexpected object field
ka: ობიექტის მოულოდნელი ველი

en: unexpected scalar
ka: მოულოდნელი სკალარი

en: manifest version not an integer
ka: მანიფესტის ვერსია მთელი რიცხვი არაა

en: unexpected manifest version
ka: მანიფესტის მოულოდნელი ვერსია

en: system identifier in manifest not an integer
ka: მანიფესტის სისტემის იდენფიტიკატორი მთელი რიცხვი არაა

en: missing path name
ka: აკლია ბილიკის სახელი

en: both path name and encoded path name
ka: ორივე, ბილიკის სახელი და ბილიკის კოდირებული სახელი

en: missing size
ka: ზომა აკლია

en: checksum without algorithm
ka: საკონტროლო ჯამი ალგორითმის გარეშე

en: could not decode file name
ka: ფაილის სახელის გაშიფვრის შეცდომა

en: file size is not an integer
ka: ფაილის ზომა მთელი რიცხვი არაა

en: unrecognized checksum algorithm: "%s"
ka: საკონტროლო ჯამის უცნობი ალგორითმი: "%s"

en: invalid checksum for file "%s": "%s"
ka: არასწორი საკონტროლო ჯამი ფაილისთვის "%s": "%s"

en: missing timeline
ka: აკლია დროის ხაზი

en: missing start LSN
ka: აკლია საწყისი LSN

en: missing end LSN
ka: აკლია დასასრულის LSN

en: timeline is not an integer
ka: დროის ხაზი მთელი რიცხვი არაა

en: could not parse start LSN
ka: საწყისი LSN-ის დამუშავების შეცდომა

en: could not parse end LSN
ka: საბოლოო LSN-ის დამუშავების შეცდომა

en: expected at least 2 lines
ka: ველოდებოდი სულ ცოტა 2 ხაზს

en: last line not newline-terminated
ka: ბოლო ხაზი ხაზის გადატანით არ სრულდება

en: could not finalize checksum of manifest
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის დასრულების შეცდომა

en: manifest has no checksum
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამი არ გააჩნია

en: invalid manifest checksum: "%s"
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამის არასწორია: %s

en: manifest checksum mismatch
ka: მანიფესტის საკონტროლო ჯამი არ ემთხვევა

en: could not parse backup manifest: %s
ka: მარქაფის მანიფესტის დამუშავების შეცრომა: %s

en: invalid value "%s" for option %s
ka: არასწორი მნიშვნელობა "%s" პარამეტრისთვის %s

en: %s must be in range %d..%d
ka: %s არაა საზღვრებში %d-დან %d-მდე

en: unrecognized sync method: %s
ka: უცნობი სინქრონიზაციის მეთოდი: "%s"

en: options %s and %s cannot be used together
ka: პარამეტრებს %s და -%s ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: %s: could not parse %s
ka: %s: ვერ დავამუშავე %s

en: %s: improper terminator for %s
ka: %s: არასწორი შემწყვეტი %s-სთვის

en: %s: could not parse TLI for %s
ka: %s: ვერ დავამუშავე TLI %s-სთვის

en: %s: invalid TLI
ka: %s: არასწორი TLI

en: %s: could not find %s
ka: %s: %s ვერ ვიპოვე

en: %s: %s requires %s
ka: %s: %s-ს %s სჭირდება

en: could not write file "%s": wrote %d of %d
ka: ფაილში "%s" ჩაწერა შეუძლებელია. ჩაწერილია %d %d-დან

en: could not update checksum of file "%s"
ka: ფაილის ("%s") საკონტროლო ჯამის განახლების შეცდომა

en: could not write to file "%s": %m
ka: ფაილში (%s) ჩაწერის შეცდომა: %m

en: could not write to file "%s", offset %u: wrote %d of %d
ka: ფაილში "%s" ჩაწერის შეცდომა. წანაცვლება %u: ჩავწერე %d ბაიტი %d-დან

en: could not read from file "%s": %m
ka: ფაილიდან ("%s") წაკითხვის შეცდომა: %m

en: error while cloning file "%s" to "%s": %m
ka: შეცდომა ფაილის დაკლონვისას "%s"-დან "%s"-მდე: %m

en: could not create file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) შექმნის შეცდომა: %m

en: error while cloning file "%s" to "%s": %s
ka: შეცდომა ფაილის დაკლონვისას "%s"-დან "%s"-მდე: %s

en: file cloning not supported on this platform
ka: ამ პლატფორმაზე კლონირება მხარდაჭერილი არაა

en: error while copying file range from "%s" to "%s": %m
ka: შეცდომა ფაილბის შუალედის კოპირებისას "%s"-დან "%s"-მდე: %m

en: copy_file_range not supported on this platform
ka: ამ პლატფორმაზე copy_file_range მხარდაჭერილი არაა

en: could not copy file "%s" to "%s": %m
ka: ფაილის "%s"-დან "%s"-ში კოპირება შეუძლებელია: %m

en: could not create link from "%s" to "%s": %m
ka: "%s"-დან "%s"-მდე ბმულის შექმნა შეუძლებელია: %m

en: file "%s" does not exist
ka: ფაილი %s არ არსებობს

en: could not read file "%s": read %d of %lld
ka: ფაილის "%s" წაკითხვა შეუძლებელია: წაკითხულია %d %lld-დან

en: could not read file "%s": read %lld of %lld
ka: ფაილის "%s" წაკითხვა შეუძლებელია: წაკითხულია %lld %lld-დან

en: backup manifest version 1 does not support incremental backup
ka: მარქაფის მანიფესტის ვერსიას 1 ინკრემენტული მარქაფების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: duplicate path name in backup manifest: "%s"
ka: მარქაფს მანიფესტში მითითებული ბილიკის სახელი დუბლირებულია: %s

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: no input directories specified
ka: შეყვანის საქაღალდეები მითითებული არაა

en: no output directory specified
ka: გამოტანის საქაღალდე მითითებული არაა

en: Executing in dry-run mode.
    The target directory will not be modified.
ka: შესრულება მშრალი გაშვების რეჟიმში.
    სამიზნე საქაღალდე არ შეიცვლება.

en: server version too old
ka: სერვერის ვერსია ძალიან ძველია

en: %s: manifest system identifier is %<PRIu64>, but control file has %<PRIu64>
ka: %s: მანიფესტის სისტემის იდენტიფიკატორია %<PRIu64>, მაგრამ კონტროლის ფაილი შეიცავს %<PRIu64>-ს

en: cannot generate a manifest because no manifest is available for the final input backup
ka: მანიფესტის გენერაცია შეუძლებელია, რადგან საბოლოო შეყვანის მარქაფისთვის მანიფესტი ხელმისაწვდომი არაა

en: could not create symbolic link from "%s" to "%s": %m
ka: %s-დან %s-მდე სიმბმულის შექმნა შეუძლებელია: %m

en: could not create directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) შექმნის შეცდომა: %m

en: --link mode was used; any modifications to the output directory might destructively modify input directories
ka: გამოყენებული იყო რეჟიმი --link. გამოტანის საქაღალდის ნებისმიერმა ცვლილებამ, შეიძლება, შეყვანის საქაღალდეები დამანგრევლად შეცვალოს

en: directory name too long
ka: საქაღალდის სახელი ძალიან გრძელია

en: multiple "=" signs in tablespace mapping
ka: ცხრილების სივრცის მიბმაში ერთზე მეტი "=" ნიშანია

en: invalid tablespace mapping format "%s", must be "OLDDIR=NEWDIR"
ka: ცხრილების მიბმის არასწორი ფორმატი "%s", უნდა იყოს "OLDDIR=NEWDIR"

en: old directory is not an absolute path in tablespace mapping: %s
ka: ძველი საქაღალდის ბილიკი ცხრილის სივრცის მიბმაში აბსოლუტური არაა: %s

en: new directory is not an absolute path in tablespace mapping: %s
ka: ახალი საქაღალდის ბილიკი ცხრილის სივრცის მიბმაში აბსოლუტური არაა: %s

en: backup at "%s" is a full backup, but only the first backup should be a full backup
ka: მარქაფი მისამართზე "%s" სრული მარქაფია, მაგრამ, მხოლოდ, პირველი მარქაფი უნდა იყოს სრული

en: backup at "%s" is an incremental backup, but the first backup should be a full backup
ka: მარქაფი მისამართზე "%s" ინკრემენტული მარქაფია, მაგრამ პირველი მარქაფი სრული უნდა იყოს

en: backup at "%s" starts on timeline %u, but expected %u
ka: მარქაფი მისამართზე "%s" იწყება დროის ხაზზე %u, მაგრამ მოველოდი მნიშვნელობას %u

en: backup at "%s" starts at LSN %X/%08X, but expected %X/%08X
ka: მარქაფი მისამართზე "%s" იწყება LSN-თან %X/%08X, მაგრამ მოველოდი მნიშვნელობას %X/%08X

en: %s: CRC is incorrect
ka: %s: CRC არასწორია

en: %s: unexpected control file version
ka: %s: მოულოდნელი საკონტროლო ფაილის ვერსია

en: %s: expected system identifier %<PRIu64>, but found %<PRIu64>
ka: %s: მოველოდი სისტემის იდენტიფიკატორს %<PRIu64>, ნაპოვნი მნიშვნელობაა %<PRIu64>

en: only some backups have checksums enabled
ka: საკონტროლო ჯამები, მხოლოდ, ზოგიერთ მარქაფს ჰქონდა

en: Disable, and optionally reenable, checksums on the output directory to avoid failures.
ka: გამორთვა და არასავალდებულოდ თავიდან ჩართვა საკონტროლო ჯამებისა გამოტანის საქაღალდეზე, ჩავარდნების თავიდან ასაცილებლად.

en: removing output directory "%s"
ka: წაიშლება გამოტანის საქაღალდე "%s"

en: failed to remove output directory
ka: გამოტანის საქაღალდის წაშლა ჩავარდა

en: removing contents of output directory "%s"
ka: წაიშლება შემცველობა გამოტანის საქაღალდისთვის "%s"

en: failed to remove contents of output directory
ka: გამოტანის საქაღალდის შემცველობის წაშლა ჩავარდა

en: directory "%s" exists but is not empty
ka: საქაღალდე "%s" არსებობს, მაგრამ ცარიელი არაა

en: could not access directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) წვდომის შეცდომა: %m

en: %s reconstructs full backups from incrementals.
ka: %s სრული მარქაფების აგება ინკრემენტულებისგან.

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en:   %s [OPTION]... DIRECTORY...
ka:   %s [პარამეტრი]... საქაღალდე...

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები:

en:   -d, --debug               generate lots of debugging output
ka:   -d, --debug               გასამართი ინფორმაციის გენერაცია

en:   -k, --link                link files instead of copying
ka:   -k, --link                ფაილებზე ბმულების შექმნა მათი კოპირების ნაცვლად

en:   -n, --dry-run             do not actually do anything
ka:   -n, --dry-run             არაფერი სინამდვილეში არ ქნა

en:   -N, --no-sync             do not wait for changes to be written safely to disk
ka:   -N, --no-sync             არ დაველოდო ცვლილებების დისკზე უსაფრთხოდ ჩაწერას

en:   -o, --output=DIRECTORY    output directory
ka:   -o, --output=საქაღალდე    გამოტანის საქაღალდე

en:   -T, --tablespace-mapping=OLDDIR=NEWDIR
                                relocate tablespace in OLDDIR to NEWDIR
ka:   -T, --tablespace-mapping=OLDDIR=NEWDIR
                             ცხრილების სივრცის OLDDIR-დან NEWDIR-ში გადატანა

en:       --clone               clone (reflink) files instead of copying
ka:      --clone                 ფაილების დაკლონვა (reflink) კოპირების ნაცვლად

en:       --copy                copy files (default)
ka:       --copy                ფაილების კოპირება (ნაგულისხმევი)

en:       --copy-file-range     copy using copy_file_range() system call
ka:       --copy-file-range     კოპირება სისტემური ფუნქციით copy_file_range()

en:       --manifest-checksums=SHA{224,256,384,512}|CRC32C|NONE
                                use algorithm for manifest checksums
ka:       --manifest-checksums=SHA{224,256,384,512}|CRC32C|NONE
                             მანიფესტების საკონტროლო ჯამის გამოსათვლელი ალფორითმი

en:       --no-manifest         suppress generation of backup manifest
ka:       --no-manifest      მარქაფის მანიფესტი არ შეიქმნება

en:       --sync-method=METHOD  set method for syncing files to disk
ka:       --sync-method=მეთოდი  ფაილების დისკზე სინქრონიზაციის მეთოდის დაყენება

en:   -V, --version             output version information, then exit
ka:   -V, --version            ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en:   -?, --help                show this help, then exit
ka:   -?, --help     ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en: 
    Report bugs to <%s>.
ka: 
    შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: skipping symbolic link "%s"
ka: %s: სიმბმულია. გამოტოვება

en: skipping special file "%s"
ka: სპეციალური ფაილის გამოტოვება "%s"

en: manifest file "%s" contains no entry for file "%s"
ka: მანიფესტის ფაილი "%s" ფაილისთვის "%s" ჩანაწერებს არ შეიცავს

en: could not read symbolic link "%s": %m
ka: სიმბოლური ბმის "%s" წაკითხვის შეცდომა: %m

en: target of symbolic link "%s" is too long
ka: სიმბოლური ბმულის "%s" სამიზნე მეტისმეტად გრძელია

en: target of symbolic link "%s" is relative
ka: სიმბმულის "%s" სამიზნე ფარდობითია

en: tablespace at "%s" has no tablespace mapping
ka: ცხრილები სივრცეს მისამართზე "%s" ცხრილების სივრცის ასახვები არ გააჩნია

en: tablespaces with OIDs %u and %u both point at directory "%s"
ka: ცხრილის სივრცეები OID-ებით %u და %u, ორივე მიუთითებს საქაღალდეზე "%s"-ზე

en: could not close directory "%s": %m
ka: საქაღალდის %s-ზე დახურვის შეცდომა: %m

en: file "%s" is too large
ka: %s: ფაილი ძალიან დიდია

en: could not read file "%s": read %zd of %lld
ka: ფაილის "%s" წაკითხვა შეუძლებელია: წაკითხულია %zd %lld-დან

en: full backup contains unexpected incremental file "%s"
ka: სრული მარქაფი შეიცავს მოულოდნელ ინკრემენტულ ფაილს "%s"

en: file "%s" is too short: expected %llu, found %llu
ka: ფაილი "%s" მეტისმეტად მოკლეა. მოველოდი %llu, მივიღე %llu

en: file "%s" has bad incremental magic number (0x%x, expected 0x%x)
ka: ფაილს "%s" არასწორი ინკრემენტული ჯადოსნური რიცხვი (0x%x not 0x%x) გააჩნია

en: file "%s" has block count %u in excess of segment size %u
ka: ფაილს "%s" აქვს ბლოკების რაოდენობა %u, რომელიც სეგმენტის ზომას %u აჭარბებს

en: file "%s" has truncation block length %u in excess of segment size %u
ka: ფაილს "%s" აქვს წაკვეთის ბლოკის სიგრძე %u, რომელიც სეგმენტის ზომას %u აჭარბებს

en: could not read file "%s": read %d of %u
ka: ფაილის "%s" წაკითხვის შეცდომა: წაკითხულია %d %u-დან

en: could not read from file "%s", offset %llu: read %d of %d
ka: ფაილიდან "%s" წაკითხვის შეცდომა. წანაცვლება %llu: წაკითხულია %d %d-დან

en: could not write file "%s": wrote %zd of %d
ka: ფაილში "%s" ჩაწერა შეუძლებელია. ჩაწერილია %zd %d-დან
