pg_upgrade (PostgreSQL) 19 - en to el translation catalogue (28 entries)

en: out of memory
el: έλλειψη μνήμης

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
el: δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή δείκτη null (εσωτερικό σφάλμα)

en: could not get exit code from subprocess: error code %lu
el: δεν ήταν δυνατή η απόκτηση κωδικού εξόδου από την υποδιεργασία: κωδικός σφάλματος %lu

en: could not look up effective user ID %ld: %s
el: δεν ήταν δυνατή η αναζήτηση ενεργής ταυτότητας χρήστη %ld: %s

en: user does not exist
el: ο χρήστης δεν υπάρχει

en: user name lookup failure: error code %lu
el: αποτυχία αναζήτησης ονόματος χρήστη: κωδικός σφάλματος %lu

en: could not open file "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου «%s»: %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του αρχείου «%s» σε «%s»: %m

en: could not open log file "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου καταγραφής «%s»: %m

en: could not open file "%s" for reading: %m
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα αρχείου «%s» για ανάγνωση: %m

en: could not create file "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία αρχείου «%s»: %m

en: invalid argument for option %s
el: μη έγκυρη παράμετρος για την επιλογή %s

en: Try "%s --help" for more information.
el: Δοκιμάστε «%s --help» για περισσότερες πληροφορίες.

en: too many command-line arguments (first is "%s")
el: πάρα πολλές παράμετροι εισόδου από την γραμμή εντολών (η πρώτη είναι η «%s»)

en: Usage:
el: Χρήση:

en: Options:
el: Επιλογές:

en: 
    Report bugs to <%s>.
el: 
    Υποβάλετε αναφορές σφάλματων σε <%s>.

en: %s home page: <%s>
el: %s αρχική σελίδα: <%s>

en: could not create worker process: %m
el: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία διεργασίας εργάτη: %m

en: %s() failed: %m
el: %s() απέτυχε: %m

en: could not read permissions of directory "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση δικαιωμάτων του καταλόγου «%s»: %m

en: could not create directory "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του καταλόγου «%s»: %m

en: could not stat file "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση stat στο αρχείο «%s»: %m

en: could not open directory "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του καταλόγου «%s»: %m

en: could not read directory "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του καταλόγου «%s»: %m

en: out of memory
el: έλλειψη μνήμης

en: invalid socket
el: άκυρος υποδοχέας

en: could not access directory "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση του καταλόγου «%s»: %m
